Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak sprzęgła


martin352

Rekomendowane odpowiedzi

witam wczoraj przy obecnych mrozach chciałem odpalić moje audi,lecz przed zapaleniem silnika wrzuciłem na luz i tu ku zdziwieniu pedał sprzęgła po wciśnięciu(przed odpaleniem)został w podłodze,silnik odpalił ale po lekkim przegazowaniu wskazówka obrotomierza skacze jak szalona,a sprzęgła nadal nie ma, biegi bez zapalania silnika chodzą ale pedał sprzęgła nadalzostaje w podłodze,może miał ktoś taki przypadek i coś doradzi jaka może być przyczyna?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn w zbiorniczku jest? Próbowałeś wrzucać biegi na odpalonym silniku? może pękł przewód idący od pompy sprzęgła przy pedałach do wysprzęglika? Albo wysprzęglik się rozleciał? Jak wyciągniesz pedał ręką i wciśniesz to dalej to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w płynie hamulcowym - jest to materia bardzo higroskopijna więc jeśli nikt tego nie wymieniał przez 20 lat to mogło zamarznąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz płyn w zbiorniczku. Jeśli płyn jest to najprawdopodobniej jest tak jak kaczorvw napisał. Zwykle nikt nie pamięta o wymianie płynu w układzie wysprzęglania. Sam spotkałem się z przypadkiem gdzie z wysprzęglika przy próbie wymiany płynu wyciekała gęsta, ciemna maź i tak jak u Ciebie sprzęgło wpadało w podłogę przy dużych mrozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz płyn w zbiorniczku. Jeśli płyn jest to najprawdopodobniej jest tak jak kaczorvw napisał. Zwykle nikt nie pamięta o wymianie płynu w układzie wysprzęglania. Sam spotkałem się z przypadkiem gdzie z wysprzęglika przy próbie wymiany płynu wyciekała gęsta, ciemna maź i tak jak u Ciebie sprzęgło wpadało w podłogę przy dużych mrozach.

zobacze czy płyn hamulcowy jest bo wczoraj wróciłem puzno ale żona mi coś mówiła że dolewała płynu bo mało było,jak wróce do domu to sprawdze,płyn był wymeniany 2 lata temu,biegu nie da się wrzucić ale podczas próby skaczą obroty,pedał moge wcisnąć ręką i wyciągnąć i dalej to samo,gdzie szukać tego wysprzęglika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skrzyni - zadając tak pytanie to niestety zacznij od zaholowania do mechanika.

dzięki sprawdzałem płyn hamulcowy i nie brakuje go w zbiorniczku

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2017 o 18:01, martin352 napisał:

dzięki sprawdzałem płyn hamulcowy i nie brakuje go w zbiorniczku

pozdrawiam

Sprawdzal mechanik wysprzeglik i pompe sprzegla.wszystko jes tak jak powinno dzisiaj zdejmuje skrzynie biegow i zobaczymy o co kAman

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli cały osprzęt jest ok to zostało tylko sprzęgło w skrzyni ? Masz jedno mas czy dwu mas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...