Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośna praca Silnika - Proszę o pomoc


Przemek-dgr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie klubowiczów , od jakiegoś czasu zauważyłem , że mój silnik strasznie głośno pracuje , zarówno słyszę klekot jak w starych dieslach (rano jest tragedia) , jak i coś dziwnie jakby świszczało. Kolega sprawdzał wtryski, niby parametry w normie, dpf 17% sadzy , wypaliłem vagiem z faktu iż tras robię nie wiele ostatnio i myślałem , że to może coś pomoże , jednakże po całej procedurze jakby było głośniej , może ktoś coś doradzi , zbliżam się raczej do wymiary dwumasy, chociaż w tym wypadku niewiele ma to raczej wspólnego z głośną pracą i wręcz klekotaniem . proszę o pomoc i sugestie . Autkiem zrobiłem około 10 km jak nagrałem filmik , całkowicie zimne chodzi głośniej (nagranie telefonem, na tą chwilę tylko takim dysponowałem). Z góry dziękuję za sugestie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może telefon tego nie przedstawia ale jest na prawdę głośno , klekot silnika , jak widać na filmiku płyn chłodniczy ma równiez niewielkie bombelki w zbiorniku i ostatnio musiałem dolać setkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się nakręcić lepszy film , dziękuję koledzy

 

Cięzko na filmie to uchwycić ale jest głosno , nie ma jakiś dziwnych oznaków po prostu jest o wiele głośniej , może macie jakiś pomysł

Edytowane przez Przemek-dgr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, jak wciśniesz sprzęgło dźwięk się zmienia?

w  ostatnich 4 sekundach filmiku coś jakby "tłukło" w tle z takim niejednostajnym dźwiękiem ale nie jestem pewien..

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też tak pracuje. Kolega ma polifta i u niego chodzi dużo ciszej a w środku praktycznie silnika nie słychać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polifcie na biegu jalowym w samochodzie faktycznie silnika praktycznie nie słychać.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...