Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Filtry gazu ? .


Ponio1767

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , nie moge nigdzie znalesc dobrego wątku. Mianowicie  co ile trzeba wymieniac filtry w instalacji lpg. Jakie najlepiej kupić ? Nie znam sie za mocno na tym nawet jaka instalacje mam , tylko to wyczytalem z homologacji:

Reduktor/parownik :  KME typ Silver

Elek. jednostka ster, (ECU) : LPG TECH

Wtryskiwacz gazu: HANA H2000

Filtr gazu LPG (faza gazowa): LPG TECH PTS01

Gaz zalozony przy 243kkm , obecnie ato ma 310kkm . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :). Ja filtry wymieniam wg mojej książeczki od Staga, czyli co 10k km. Co do samych filtrów to musisz zaglądnąć pod maskę i obadać. Filtry fazy lotnej mają różne średnice wejścia/wyjścia, zwykle mają na sobie wlepkę z podstawowymi danymi. Filtr fazy ciekłej to chyba musisz po prostu wyciągnąć i pomierzyć suwmiarką :P. Co do producenta filtrów, to nie mam zielonego pojęcia. Ja osobiście lotnej mam Czaja, a ciekłej to nawet nie wiem ^^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymiana filtrów gazu też co 10 tys. Za to producent u mnie ciekłej to filtron a lotnej certools. Sprawują się b. dobrze i nie ma spadków ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr fazy ciekłej pewnie firmy OMB skoro masz Silvera,zobacz na elektrozaworze przy reduktorze,a fazę lotna załóż Kme włokno szklane i będzie git. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki , najlepiej jak podjade to gazownika , zobaczy,oceni ,doradzi i wymieni wraz ze sprawdzeniem czy wszystko z gazem ok jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr fazy lotnej polecam odstojnikowy np alex 360, zwykły puszcza olej na wtryski i szybko się brudzą. Te typu valtek wytrzymają i zwykły filtr, ale np barracuda/hana potrafi pasć juz po paru tys na zwykłym filtrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hana na dobrym filtrze też za wiele nie pociągnie - 30-40tys km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze jedno , jakie orientacyjne koszty tych dwoch filtrow by byly wraz z wymiana ? Zebym nie dal sie nabic w butle :P Ile placiliscie panowie za tą usluge ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wymieniam filtry gazowe sam, jeśli jesteś w miarę ogarnięty tez dasz rade. Za filtry gazowe płace ok. 3zł faza ciekła, a za bibułowo-poliestrowy fazy lotnej ok 14zł, wymieniem co ok 7-10tyś.  Wymiana prosta jak drut, jak chcesz opisze ci jak to mniej wiecej zrobić. 

PS.

Dnia 16.01.2017 o 16:56, Ponio1767 napisał:

 

Filtr gazu LPG (faza gazowa): LPG TECH PTS01

 

To nie filtr, tylko mapsensor ciśnienia lpg i podcienienia w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...