Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b5 1.8 125 km 98r podczas jazdy gasnie i odpala normalnie


bialy54

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam mały problem z audi a4 b5 1.8 ADR 1998r.auto podczas jazdy gaśnie i odpala normalnie . Pierwszy raz mi się tak stało w wakacje po wymienię rozrządu kompletnego lo czym icichlo na 4 miesiące i zaczęło mi się to dziać częściej już ponad 6 razy z czym może być problem pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przed rozrządem takie rzeczy się nie działy, to wniosek nasuwa się sam :)

jedź do tego mechanika, który składał ten rozrząd.

no chyba, że temu gaśnięciu towarzyszą jeszcze jakieś inne objawy. zauważyłeś coś ? check się nie zapalił  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo pb .przed wymianą razrzadu nic takiego nie miałem auto jeździło normalnie . Po wymianie rozrządu stało się to raz tylko i teraz po 4 tys km  zaczęło się to robić znowu tylko coraz częściej . Auto po zgaszeniu pali normalnie i jeździ . Nw czy wczesniejszemu właścicielowi to się działo bo tego nie zauważyłem dopiero jak wymieniłem rozrząd .czy to coś z rozrzadem czy może z modułem zapłonu i elektryka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz, sekunda.

czyli, że auto masz od niedawna. kupiłeś zrobiłeś rozrząd i zaobserwowałeś, że auto gaśnie ?

Cytuj

Pierwszy raz mi się tak stało w wakacje po wymienię rozrządu kompletnego

nie jeździłeś nim przed robieniem rozrządu znaczy się ?

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę też po opisie, że tylko PB ale nie każdy zawsze wypełnia do końca profil bo np. się spieszy i szybko chce się czegoś dowiedzieć.

Zapłon raczej masz dobry skoro piszesz, że auto normalnie odpala i jedzie, zajmij się rozrządem, sprawdź pasek czy ma 152 czy 153 ząbki, powinien mieć 153.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od początku czerwca 2016 r rozrząd był robiony w wakacje . 1raz stało mi się to od razu po zrobieniu rozrządu a teraz zaczęło mi się to dziać od tygodzia 

Jeździłem nim przed robieniem rozrządu i jeździł normalnie 

Dzwoniłem też do elektryka samochodowego i czy może być coś z pompką paliwa albo z czujnikiem na wale ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być wiele rzeczy. na takie ''może'' to wszyscy są mądrzy. wywala jakiś błąd ? check się pali ? podpinałeś pod kompa ? czujnik położenia powinno chyba wywalić w błędzie.

wg. mnie dziwne, że dopiero po rozrządzie takie rzeczy się dzieją.

pompa paliwa. to raczej oznakami by był kiepski rozruch, szarpanie, przerywanie.

silnik pracuje normalnie ? żadnych innych objawów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przegada gościowi, pali Ci dobrze więc co Ty szukasz z pompką paliwa..

Sprawdź rozrząd i później będziemy gdybać dalej..

Tom, nie czujnik położenia wału tylko czujnik wałka rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Tom, nie czujnik położenia wału tylko czujnik wałka rozrządu.

nie doczytał jo ;)

dokładnie. nie dzwoń i nie pytaj bo co ma powiedzieć rasowy mechanik mirek ? może to być to, może to być tamto.

po kolei:

1. do sprawdzenia rozrząd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojadę podpiąć go pod komputer i jeżeli cos pokaże to będę wiedział a jeżeli komputer nic nie pokaże to co robić ? 

Jeżeli chodzi o pompke paliwa to wątpię bo silnik pracuje ruwno na codzień . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik od źle ustawionego rozrządu nie będzie gasnąć, jedyne co mogło by się stać to by nie odpalał, klekotał po odpaleniu albo nie miał mocy. k232 ma sobie zdjąc zderzak, pas przedni i policzyć ząbki na pasku? :grin:  Coś tu jest z aparatem zapłonowym do sprawdzenie kable, swiece i cewka, czujnik polozenia walu daje inne objawy a czujnik polozenia walka nie ma nic do gasniecia/odpalania auta. Widze ze chcecie pomoc ale wprowadzacie tylko nie potrzębny zamęt panowie.

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszol ja wiem, że Ty jesteś AS od czepiania się, ale nie jeden tu był na forum ze źle ustawionym rozrządem i miał prze różne objawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko ogarniete był błąd ze zbyt niskie napięcie było może od tego ze ostatnio akumulator odlaczylen jak coś na aucie robiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...