Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 ALT Check engine - Błąd 16804


tomaszz226

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc lub wskazanie kogoś z okolic Wrocławia  kto pomógł  by ogarnąć  ten problem . Check  wyskuje po ok 30 km. Wymienione: przepływomierz,  nowa sonda lamda  (orginalna  Boscha ) wyczyszczona i adoptowana  przepustnica. Nie łapie lewego powietrza ( uszczelnienie i wymienione wszystkie wężyki) Zostawiłem już u mechanika masę kasy a on teraz twierdzi że trzeba wymienić katalizator, być może sondę diagnostyczna, lub trzeba będzie założyć emulator bo to przez LPG. Czytałem że można tą sondę wyłączyć? ? Może to jest jakieś rozwiązanie? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam 

20161102_093150.jpg

Edytowane przez tomaszz226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wyjeżdżenia LPG, zakręcenia jego dopływu na butli, skasowania błędów i jazdy na Pb. Zobacz czy błąd wyskoczy ponownie.
Wygoogluj "diagnostyka sond lambda 1.8T" i przeczytaj 5 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Dodam tylko że jeździłem już tylko na samej Pb ale ten sam błąd również się pojawiał. 

Edytowane przez tomaszz226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zakręconym LPG?

Przepatrz dobrze wydech czy nie ma dziur. Przyglądnij się pierwszej i drugiej sondzie co pokazują, najlepiej zrób logi na wolnych.  Powiedz co pokazuje grupa 032 (ważne-> NIE po kasowaniu błędów. Jeśli kasowałeś niedawno to trzeba trochę pojeździć ~50km).
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16804/P0420/001056

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat jest zużyty, norma w alt. Ratuje CIę wymiana na sprawny, albo jakieś emulatory na drugą sonde(to nie zawsze działa), ewentulanie usunięcie diagnostyki kata w ecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Jutro jestem umówiony na wymianę katalizatora na inny, używany. Mam tylko nadzieję że to będzie sprawny... bo różnie to może być z używanym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...