Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskaznik paliwa


Audikomaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze wskaznikiem paliwa w sumie to po zmianie licznika na fis moze wczesnej tez tak bylo ale uwagi nie zwrocilem. A wiec tak jak zatankuje wskazuwka normanie pojdzie do gory ale podczas jazdy wskazówka opada tak jak bym mial wir w baku po zrobieniu 20 km wskazówka z polowy zbiornika spada do zera i tak zostaje az do nastepnego tankowania albo odłaczenia akumulatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij pływak z baku, tam trzeba taką płytkę w nim przeczyścić bo sie pewnie syf na niej zebrał i źle mierzy poziom paliwa. To tańsze wyjście, gorzej jak pływak całkowicie walnięty, to kilka stówek nie Twoje ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie czyściłem  ale zauwazylem ze wskazówka normalnie pokazuje do czasu jak jest bisko rezerwy wtedy leci w dół. A jak w zbiorniku ruszam pływakiem to wskazówka reaguje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będziesz miał albo pływak do przeczyszczenia (akurat w tym dolnym poziomie zebrał się brud) albo zegar już źle reaguje na podawane mu napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem ze wskazaniami poziomu paliwa był związany z awarią procesora w liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób test wskaźników vagiem aby wykluczyć błąd licznika. Wtedy zostanie tylko płytka do przeczyszczenia papierkiem np 2500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebaa692 napisał:

zrób test wskaźników vagiem aby wykluczyć błąd licznika

Nie jestem ekspertem, ale miałem (i częściowo dalej mam) podobny problem. Robiłem testy wskaźników i wychodziły ok, a mimo to procesor wymagał wymiany (brał lewy prąd i przekłamywał wskazanie wskaźnika poziomu paliwa), więc pozytywny wynik testu wskaźników niekoniecznie wyklucza licznik jako winowajcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, a-2 napisał:

Nie jestem ekspertem, ale miałem (i częściowo dalej mam) podobny problem. Robiłem testy wskaźników i wychodziły ok, a mimo to procesor wymagał wymiany (brał lewy prąd i przekłamywał wskazanie wskaźnika poziomu paliwa), więc pozytywny wynik testu wskaźników niekoniecznie wyklucza licznik jako winowajcę.

Również ekspertem nie jestem ale test może nam sporo powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właściwie to samo, chociaż wskaźnik paliwa trochę oszukuje (pokazuje o 5l za mało paliwa) to temperatura pokazuje złe wartości. Raczej nie będe naprawiać samego wskaźnika temperatury, tylko sprawię sobie nowy licznik z pełnym fisem i wskazówkami z naładowania akumulatora i doładowania sprężarki. Nie wiem tylko z jakiego modelu mam go szukać, pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właściwie to samo, chociaż wskaźnik paliwa trochę oszukuje (pokazuje o 5l za mało paliwa) to temperatura pokazuje złe wartości. Raczej nie będe naprawiać samego wskaźnika temperatury, tylko sprawię sobie nowy licznik z pełnym fisem i wskazówkami z naładowania akumulatora i doładowania sprężarki. Nie wiem tylko z jakiego modelu mam go szukać, pomożecie?

Nie ma licznika który wskazuje doładowanie sprężarki. Jest ładowanie i temp. oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2017 o 23:24, marcin_franz napisał:


Nie ma licznika który wskazuje doładowanie sprężarki. Jest ładowanie i temp. oleju.

Pomyliło mi się :facepalm: temp. oleju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliło mi się :facepalm: temp. oleju [emoji3]

Jakbyś szukał, to posiadam licznik z idealnym fisem. Jak coś to PW [emoji6]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...