zbychzz Opublikowano 2 Stycznia 2009 Opublikowano 2 Stycznia 2009 witam, Rozebrałem swój przepływomierz i zauważyłem, że brakuje w nim opornika. Czy wie ktoś jakiego typu to rezystor (zwykły czy jakiś specjalny) i jakiej wartości powinien mieć oporność ? Jeżeli ktoś podałby jego symbol byłoby super. Na zdjęciu poniżej jest pokazany 3 strzałką (zdjięcie pożyczone od meszrum - mam nadzieje że sie nie pogniewa ) http://img381.imageshack.us/my.php?image=img4448hz5.png
whitebox Opublikowano 2 Stycznia 2009 Opublikowano 2 Stycznia 2009 Jeżeli chodzi o ten element obok strzałki po prawej stronie to jest dioda.
zbychzz Opublikowano 2 Stycznia 2009 Autor Opublikowano 2 Stycznia 2009 myślałem że to rezystor bo tam widnieje nawet coś jak symbol przypominający opornik. Wiadomo może jakiego typu ?
whitebox Opublikowano 2 Stycznia 2009 Opublikowano 2 Stycznia 2009 Kol. @meszrum ma silnik AYM 2.5 155PS wiec może i inny przepływomierz
zbychzz Opublikowano 3 Stycznia 2009 Autor Opublikowano 3 Stycznia 2009 no tak ale piszę bo to sprawdziłem na moim przepływomierzu i tam jest ten symbol. Pomoże ktoś może z tym typem co do tego elementu (jakiś kod czy przynajmnej wartość) ?
ks Opublikowano 3 Stycznia 2009 Opublikowano 3 Stycznia 2009 Wygląda jak dwukierunkowa dioda zabezpieczająca przed przepięciami (brak oznaczenia katody), jeśli jest podłączona równolegle do wyjścia.
xavier Opublikowano 3 Stycznia 2009 Opublikowano 3 Stycznia 2009 jak się taką diodę odpowiedni podłączy do pierburga w 1.9 to ECU dostaje info ze jest dużo powietrza i leje dużo sosu więc może kolega meszrum ma uwalona przepływkę ?
zbychzz Opublikowano 3 Stycznia 2009 Autor Opublikowano 3 Stycznia 2009 fajnie że jest parę uwag ale mimo co potrzebowałbym inforamcji o tym elemencie jaki powinien być w originalnym przepływomierzu w końcu muszę coś tam włożyć
ks Opublikowano 4 Stycznia 2009 Opublikowano 4 Stycznia 2009 Dałem ciała . Ten element to termistor. Mierzy temperaturę powietrza przepływającego przez przepływomierz. Jak nie ma oznaczenia to trzeba zmierzyć jego rezystancję w kilku temperaturach i dobrać o takiej samej charakterystyce.
szogun0 Opublikowano 4 Stycznia 2009 Opublikowano 4 Stycznia 2009 A kto ci naopowiadał, że on tam ma być? Obudowy przepływomierzy są "uniwersalne", w niektórych jest termistor, w niektórych go nie ma. U ciebie czujnik temp. powietrza może być zintegrowany z czujnikiem ciśnienia w kolektorze, jeśli jest ten element akurat wstawiony w rurę dolotową. Szukasz dziury w d...ie, moim zdaniem.
zbychzz Opublikowano 4 Stycznia 2009 Autor Opublikowano 4 Stycznia 2009 A kto ci naopowiadał, że on tam ma być? bo jak widzę miejsce z dwoma wtykami to nie podejrzewam że producent zrobił to dla jaj - jeżeli ten termistor miałby być zintegrowany to dlaczego miałby istnieć tam ten wkład ? Nie chce mi się wierzyć że producent myślał już na etapie konstruowania o wykorzystniu jego produktu do regeneracji innym U ciebie czujnik temp. powietrza może być zintegrowany z czujnikiem ciśnienia w kolektorze Dlatego z całym szacunkiem szogun0 ale chciałbym jeszcze prosić o informację ciebie i innych czy ma tam ktoś pusty wkład i przepływomierz działa prawidłowo ?
siniakTDI Opublikowano 4 Stycznia 2009 Opublikowano 4 Stycznia 2009 Dlatego z całym szacunkiem szogun0 ale chciałbym jeszcze prosić o opinię ciebie i innych czy ma tam ktoś pusty wkład i przepływomierz działa prawidłowo ? To nie jest nic dziwnego, jedne przepływki mają tą diodę a inne jej nie mają i działają w 100% prawidłowo tak więc znajdź sobie inny problem
zbychzz Opublikowano 4 Stycznia 2009 Autor Opublikowano 4 Stycznia 2009 Dlatego z całym szacunkiem szogun0 ale chciałbym jeszcze prosić o opinię ciebie i innych czy ma tam ktoś pusty wkład i przepływomierz działa prawidłowo ? To nie jest nic dziwnego, jedne przepływki mają tą diodę a inne jej nie mają i działają w 100% prawidłowo tak więc znajdź sobie inny problem rozumię że u ciebie działa bez tego termistora ?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się