Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wgranie softu przez nefmoto do 1.8t bex a4 b6


tomekp94

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moge wgrać soft (gotowiec chcę zobaczyc co on warty) do a4 b6 1.8t bex nie znając pinu z tego nowego wsadu ? Czy po wgraniu wsadu z innego samochodu o tym samym nr sterownika bd trzeba dopasować immo czy tylko jeśli sumy kontrolne policzone to wgrywam i bd działać ? Chce wgrać soft z załącznika programem nefmoto czy mógłby ktoś sprawdzić w nim checksumy ? Jak trzeba to moge podesłać ori soft. Chciałbym wgrać ten soft zobaczyć jak parametry na nim jak bd ok to zostawić a jak bd żle to wróce do orginału. Soft znalazłem na tej stronie :http://cartechnology.co.uk/showthread.php?tid=2425&pid=32659.  Moje audi to 2003r FWD manual da się sprawdzić z jakiej wersji jest soft z linku ?

8E0909518AS 0003tun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik nie ma błędów.  Coś tam pomieszane w doładowaniu, reszta jak zapłon, paliwo itp nie ruszona. 

Edytowane przez XsiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za sprawdzenie w sumie dobrze że dóżo nie namieszane, a czy jak wgram ten soft to musze kodowac immo i nr win do sterownika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zmienione tylko doładowanie i odcinka na 6900, reszta zmian w wysterowaniu n75 jest zupełnie bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens to wgrywac ? da troche NM ? i czy ogólnie ten soft bezpieczny dla silnika ? z tym immo juz wiem że jest zapisany w innej pamięci a soft w innej i przez nefmoto zmieniam tylko tą z softem.  Jak to jest z tymi programami co robią przez internet np za 300 zł widziałem wysyła sie softa swojego oni przerabiają i wysyłają gotowy do wgrania, korzystał ktoś z takich usług ? Na stronach wszystko ładnie opisane że testowane na hamowni itp.

Edytowane przez tomekp94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że soft testowany na hamowni nie świadczy o tym że twoje auto na nim będzie dobrze pracowało. Soft robi się pod dane auto , mierzy się serie robi logi itd. Jeśli twoje auto nie trzyma serii to chip nie jest lekarstwem na brak mocy w aucie.  No i benzyna to nie diesel że jak podleją to więcej zakopci w benzynie popłyną ci tłoki i tyle będzie z takiego softu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam takie pytanie bo kumpel ma na sprzedaż bodajże za 200 zł sprawdzony soft na hamowni 230km do 1.8t bex. I pytanie jest takie czy warto takie coś montować? Auto teraz naprawdę dobrze chodzi myślę że ponad 190km jest z zamontowanym DP reszta seria ale nie zaszkodziło by trochę więcej koni. Jak uważacie będzie to zdrowe dla mojego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Twoje wtryski ogarną 230km jeśli masz ori 320cc jeśli sie mylę niech ktoś poprawi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie softu pisz do galetto z forum zrobi ci softa po logach gotowca nie ma sensu wgrywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...