[ALL B5] Demontaż wkładu lusterka oraz wymiana mat grzewczych

_Solar_

Witam.W tym wątku przedstawię jak krok po kroku zdemontować wkłady lusterek oraz mat grzewczych.Ten temat będzie bardzo przydatny do " Przerobienia podgrzewania lusterek po kluczyku na grzanie po "tylnej szybie" gdyż nie mogłem znaleźć dokladnego opisu jak zdemontować wklady lusterek.

OPIS

1003297afx2.jpg

Aby wyjąć wkład należy przechylić maksymalnie do dołu

1003298aws5.jpg

Złapać za krawędź wkładu i szarpnąć energicznie

1003299apz7.jpg

Wkład zeskoczy z górnych zatrzasków

1003300aro5.jpg

1003301acq3.jpg

Następnie dalej ciągnąć zeskoczy nam z dolnych zatrzasków

1003302azo4.jpg

1003304arb0.jpg

Wypinamy dwa przewody od zasilania

1003306aui3.jpg

Kolejnym krokiem jest odklejenie plastikowego uchwytu który mocuje wkład do mechanizmu regulacji lusterka – ciężko to idzie ale wszystko można zrobić. Podważamy nożem monterskim wkoło i odginając zdecydowanie ale z rozsądkiem. Plastik z którego zrobiony jest uchwyt jest bardzo elastyczny wiec nie powinien połamać się przy próbie odklejania.

1003305apm4.jpg

Po odklejeniu plastikowego uchwytu usuwamy spaloną matę i stary klej którym była przyklejona. Mocujemy nową matę na klej do lusterek lub jakiś dobry klej elastyczny firmy 3M ewentualnie jakiejś innej firmy. Następnie wiercimy dwa otwory w uchwycie tak aby można było wyprowadzić podłączenie maty z przeciwnej strony niż w oryginale – można dopatrzyć się ze zamiennik ma trochę inaczej to podłączenie i koliduje z zatrzaskiem.– Matę grzewczą GB 10S ( lusterko duze lewe-kierowca ) oraz GB 8S ( strona pasażera )kupiłem na Allegro

1003310ahy0.jpg

1003320abnz4.jpg

Sklejamy dobrze obudowę z matą do szkła lustra, podłączamy przewody i mocujemy zregenerowany wkład ogrzewania lusterka,oczywiscie z drugim lusterkiem - strona od pasażera postępujemy tak samo

jeśli ciężko schodzi przy pomocy nożyka można oczywiście użyć suszarki lub też dobrym sposobem o którym słyszałem jest zanurzenie w naczyniu wypełnionym gorąca wodą :good:

Co do kleju to nie polecam zdecydowanie silikonu zaś klej do luster :good:

przepadło koledzy ja już zamontowałem u siebie na silikon :kwasny::wallbash: ale poprawię w temacie żeby inni już przykleili na porządny klej :good:

Ja też mam ochote przeprowadzić podobny zabieg tylko u mnie mat nie ma jeszcze wcale a kabelki za lustrem są ale prąd do nich nie dochodzi nawet po włączeniu grzania szyb i teraz pytanie: gdzie znajde koniec kabelków zchodzących od lusterek??? Wchodzą gdzieś do kabiny czy trzeba boczki z drzwi ściągać i tak będzie koniec? :mysli:

kabelki znajdują się przy pedałach za osłona,zerknij jeszcze do tych tematów http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_przerobienie_podgrzewania_lusterek_po_kluczyku_na_grzanie_po_tylnej_szybie-t56629.0.html oraz http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_podgrzewane_lusterka-t8668.0.html i jak masz kabelki za lusterkami to zamawiaj maty i montuj :decayed: maty nie są drogie http://www.allegro.pl/item514148896_podgrzewacz_lusterka_mata_grzewcza_gb10s_okazja.html , http://www.allegro.pl/item514148978_podgrzewacz_lusterka_mata_grzewcza_gb_8s_okazja.html a satysfakcja w zimie z podgrzewanych luster bezcenna :naughty::kox::good:

a jak ktoś nie ma doprowadzonych kabli do grzania lusterek to jak to można najprościej zrobić, wie ktoś :mysli:

zdjac boczek z drzwi, zdjac plastik przy podnozku kierowcy, przeciagnac kable przez gume pomiedzy drzwiami i autem

a pod co sie wpiąć? pod tylną szybę właśnie?

tak sprawdz moj watek kilka punktow nizej, musisz sie podpiac tak jak opisalem a drugim kabelkiem ktory pociagniesz wpinasz sie w mase

Jak będziesz miał jakieś problemy to pisz śmiało :wink4: postaramy się zawsze jakoś pomóc :good:

Mam jeszcze jednak pare pytań o których napisałem w wątku mrogal-a :tongue4:

Jutro się zabieram do roboty :naughty:

Narazie się muszę uporać z tymi kablami a same maty to już pikuś :) Mam nadzieję, że dam radę jak ktoś mi odpisze na moje pytania :gwizdanie: