Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Demontaż wkładu lusterka oraz wymiana mat grzewczych


_Solar_

Rekomendowane odpowiedzi

Po przekreceniu kluczyka dochodzi napiecie do mat i beda grzały non topper ,co moze doprowadzic do ponownego przepalenia sie mat grzewczych.Proponuje przeprowadzic zabieg - " Przerobienia podgrzewania lusterek po kluczyku na grzanie po "tylnej szybie" :good: wtedy bedziemy miec pełna kontrolę nad grzaniem :decayed: i załaczymy sobie grzanie wtedy kiedy bedzie nam to potrzebne :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak trzyma klej z tych mat GB-10S i GB-08S

Mam maty przed sobą i spróbowałem przykleic kawałek maty do czegokolwiek i trzyma się mocno, ale jak będzie się sprawowac na lusterku ? Może to co jest na macie całkowicie wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOOL jak przykleisz mate do lusterka to również bardzo mocno sie trzyma :good: tylko ładnie wyczyśc i odtłuść ja, nie masz o co sie martwić :decayed: tylko jeszcze dobrze przyklej plastikowa obudowe do szkła lusterka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak trzyma klej z tych mat GB-10S i GB-08S

Mam maty przed sobą i spróbowałem przykleic kawałek maty do czegokolwiek i trzyma się mocno, ale jak będzie się sprawowac na lusterku ? Może to co jest na macie całkowicie wystarczy?

ja u siebie zrobiłem pod koniec stycznia i do tej pory sie trzymają :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zamontowałem

na razie trzyma się BDB.

o zgrozo, ale miałem udrękę z tym klejem, który trzeba było wcześniej usunąc z lusterka. Masakra.

Próbowałem gorącą wodę i nic, rozpuszczlanik i nic, suszarka i nic.

Pozostałości kleju ładnie zeskrobałem nożykiem monterskim, a ślady po kleju przemyłem spirytusem.

Potem woda z płynem do naczyń żeby odtłuścic no i klejenie mat.

Ale szybko się nagrzewają i działają - to najważnieszcze.

:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przerobiłeś grzanie lusterek pod włacznik do ogrzewania szyby tylnej czy tylko wymieniłeś maty grzewcze?? i czym przyklejałeś tą czarną plasikową obudowe mocującą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przerobiłeś grzanie lusterek pod włacznik do ogrzewania szyby tylnej czy tylko wymieniłeś maty grzewcze?? i czym przyklejałeś tą czarną plasikową obudowe mocującą

zostawiłem tak jak jest w oryginale, a tą ramkę przykleiłem jakimś klejem uniwersalnym i trzyma sie dobrze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przerobiłeś grzanie lusterek pod włacznik do ogrzewania szyby tylnej czy tylko wymieniłeś maty grzewcze?? i czym przyklejałeś tą czarną plasikową obudowe mocującą

zostawiłem tak jak jest w oryginale, a tą ramkę przykleiłem jakimś klejem uniwersalnym i trzyma sie dobrze :decayed:

jakiś czas temu też montowałem koleżce maty w avancie z 98r i po sprawdzeniu miernikiem napiecie dochodziło po przekręceniu kluczyka,wiec mu przerobiłem dla wygody pod grzanie tylnej szyby.Stosowałes zamienniki czy ori ?? Zamiennik niestety nie posiada termostatu,i jestem ciekaw czy przy ciągłej pracy sie one nie przepalą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przerobiłeś grzanie lusterek pod włacznik do ogrzewania szyby tylnej czy tylko wymieniłeś maty grzewcze?? i czym przyklejałeś tą czarną plasikową obudowe mocującą

zostawiłem tak jak jest w oryginale, a tą ramkę przykleiłem jakimś klejem uniwersalnym i trzyma sie dobrze :decayed:

jakiś czas temu też montowałem koleżce maty w avancie z 98r i po sprawdzeniu miernikiem napiecie dochodziło po przekręceniu kluczyka,wiec mu przerobiłem dla wygody pod grzanie tylnej szyby.Stosowałes zamienniki czy ori ?? Zamiennik niestety nie posiada termostatu,i jestem ciekaw czy przy ciągłej pracy sie one nie przepalą

zamienniki, czy sie przepalą to nie wiem, kiedyś na pewno ale ile wytrzymają... koszt jest tak minimalny, że nawet raz na rok to te 15 zł mnie nie zbawi a roboty jest na 10 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym przykleić plastik do szkła+maty? Bo rozumiem, że klej, który jest na macie (wersja "samoprzylepna") nie wymaga już użycia żadnego kleju do luster. A czym przykleić ten czarny plastik? Jakieś "najlepsze" albo "sprawdzone" pomysły?

Z góry dziękuję...

A czy tu ktoś może sprzedaje maty? Bo na alledrogro akurat "GB 8S" się skończyły ;) I czekam na nowe aukcje...

Pozdrawiam

FuThe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem o przekroju 1,0 (kabel głośnikowy). Pytałem w sklepie i mówili, że w zupełności wystarczy. A co do kabla od ogrzewania tylnej szyby to nie wydaje mi się żeby to było aż 2,5 ale nie jestem pewien :mysli:

mata ta wieksza o mocy 15W pobeira prąd 1,25A.Przewód o przekroju poprzecznym 1mm2 w zupełności wystarczy z dużym zapasem (5-7A na mm2 przekroju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...