Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Demontaż wkładu lusterka oraz wymiana mat grzewczych


_Solar_

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz czy od tych kabelków które podłączyłeś do mat idą dalej w dół kable bo może masz tylko wypuszczone kabelki do kostki - musisz rozebrać boczek drzwi. Poszukaj na "szukajce" bo jest temat w którym wszystkie warianty są umówione jak krok po kroku wszystko zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Obecnie mam instalacje po stacyjce ale widzę, że to niezbyt udany pomysł. Planuje przeróbkę.

Robił ktos może całkowicie oddzielny włącznik do podgrzewania luster? Czasem nie potrzeba mi podgrzewania tylnej szyby, a lusterka jak najbardziej.

Ma ktoś takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem i o tym chyba pisałem. Podpiąłem pod włącznik do szyby (założyłem dodatkowy)

Dzięki takiemu rozwiązaniu włączam i same się wyłączają po upływie jakiegoś czasu (nie pamiętam ile dokładnie minut) jest to wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Obecnie mam instalacje po stacyjce ale widzę, że to niezbyt udany pomysł. Planuje przeróbkę.

Robił ktos może całkowicie oddzielny włącznik do podgrzewania luster? Czasem nie potrzeba mi podgrzewania tylnej szyby, a lusterka jak najbardziej.

Ma ktoś takie rozwiązanie?

ja mam takie http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=56629.0;highlight=tylnej+szybie :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny opis :)

ale wg mnie to zbędna robota i zabawa w przyklejanie mat

dlatego ze jeśli chodzi o maty to jak patrzałem na allegro to ciężko je dostać :/

a po drugie ja kupiłem całe nowe szkiełko (barwione na lekki niebieski) wraz z wklejoną już matą grzewczą oraz mocowaniem

za 35zł klik klik i cała robota :) całość kupiona w motoryzacyjnym

fakt no poszedłem na łatwiznę ale miałem do wymiany tez szkiełko ponieważ zachodziło już rdzą :/

biorąc pod uwagę wszystkie koszta z allegro i kleju który trzeba kupić no to warto pomyśleć nad tym czy nie kupić już gotowego zestawu szkiełko ,mata i mocowanie:) klik klik i po sprawie :)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mata z allegro ok 10zl za 2 sztuki

przesylka ok 5zl

tasma dwustronna ok 7zl

----------------------------------

ok 22zl za dwa lustra

a ty zaplaciles 35 za jedno.....

takze sam sobie odpowiedz na pytanie czy to zbedna robota.... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mata z allegro ok 10zl za 2 sztuki

przesylka ok 5zl

tasma dwustronna ok 7zl

----------------------------------

ok 22zl za dwa lustra

a ty zaplaciles 35 za jedno.....

takze sam sobie odpowiedz na pytanie czy to zbedna robota.... :wink4:

A gdzie satysfakcja i duma jak zaczęła woda odparowywać ze szkiełka po załączeniu grzania ???

Ale jedni czerpią radość z własnego montażu drudzy z zakupu gotowca - każdy wybiera to co lubi. Na pewno czynnikiem decydującym jest wolny czas oraz chęci :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mata z allegro ok 10zl za 2 sztuki

przesylka ok 5zl

tasma dwustronna ok 7zl

----------------------------------

ok 22zl za dwa lustra

a ty zaplaciles 35 za jedno.....

takze sam sobie odpowiedz na pytanie czy to zbedna robota.... :wink4:

A gdzie satysfakcja i duma jak zaczęła woda odparowywać ze szkiełka po załączeniu grzania ???

Ale jedni czerpią radość z własnego montażu drudzy z zakupu gotowca - każdy wybiera to co lubi. Na pewno czynnikiem decydującym jest wolny czas oraz chęci :naughty:

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup takie jak masz jedno lusterko mniejsze to jedna GB8 i jedną GB10.

http://allegro.pl/mata-grzewcza-podgrzewacz-do-lusterek-gb-8s-gb-10s-i1887619036.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wklejałem maty do lusterek które już miały rdzę i teraz żałuje bo badziewnie to wygląda ale grzeje :>

Teraz jak bym wklejał ponownie to sprawdziłbym cenę samych wkładów i wkładów z matami od razu zamontowanymi i jeśli różnica by była do 20zł na sztuce to bym się nie zastanawiał - chyba że chcesz mieć tego banana na twarzy że sam zrobiłeś bo np. masz full wolnego czasu :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:,

Właśnie zamontowałem maty i jedynym problemem, który będzie wkrótce rozwiązany to różnica w wielkości wtyków konektorowych, te oryginalne były większe te GB s 10 i Gbs 8 ( vel zamienniki ) mają mniejsze, dlatego albo zlutuje na stałe, lub wpakuje do środka jakiś drucik by się ciaśniej zrobiło :decayed:. Sprawdzałem czy działają spryskałem wodą je lekko i kluczyk ON i włączyłem też grzanie tyłu, dobrze? Maty ciepłe, sprawne :). Jak sprawdzić czy grzane są po tylnej szybie czy na stałe ? Tzn, jak auto pracuje to cały czas grzeją? Nie padną w ten sposób za szybko ? Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejas002 na pewno grzanie luster masz na stałe po przekreceniu kluczyka :wink4: zajrzyj do tego watku i jesli masz chwile czasu na jakies dłubniece to przerób sobie instalacje pod włacznik ogrzewania tylnej szyby :good:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=56629.0;highlight=tylnej+szybie[br]Dopisany: 09 Listopad 2011, 13:03_________________________________________________markoo lusterko powinno byc niebieskie płaskie ale na bank nie jestem pewien :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grzeje mi prawe lusterko, czy jest mozliwość aby było podłączone tylko jedno? Czy raczej mata szczeliła? :mysli:

Pozdro

Zdemontuj wkład i zobacz, dużo roboty z tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...