Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Odłączenie akumulatora a reset komputera


cinek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy jeśli wypnę na dobę akumulator w celu podładowania, zresetuje mi się komputer? Wyskoczą komunikaty błędów?

Przeczytałem kilka postów, ale znalazłem sprzeczne informacje.

I najważniejsze: czy moc wróci mi do 130KM? Obecnie jest 170 po modyfikacji. Chciałbym, żeby tak zostało :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie o czym musisz później pamiętać to jeśli masz elektrycznie sterowane szyby, aby je zaprogramować, a mianowicie chodzi o to:

Po odłączeniu i ponownym podłączeniu akumulatora automatyka podnoszenia i opuszczania szyb przestaje działać.

W celu przywrócenia działania urządzenia po podłączeniu akumulatora, należy wykonać następujące czynności:

Podnieść szybę w górę do oporu poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przełącznika.

Zwolnić wyłącznik i ponownie podnieść go na sekundę.

Automatyka działa ponownie.

ENJOY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, u mnie poza tym że musiałem ustawić prace elektryki szyb, to kasowanie spalania się nie powiodło, a pokazywany dystans po tym zabiegu jeszcze bardziej sie skrócił. Jeżdzę delikatnie jak wcześnie i spalanie mam ok.8L/100 ( wczesniej mialem srednie max 6,5) Cholera wie co jest...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazywany dystans po tym zabiegu jeszcze bardziej sie skrócił. Jeżdzę delikatnie jak wcześnie i spalanie mam ok.8L/100 ( wczesniej mialem srednie max 6,5) Cholera wie co jest...?

przecież to chyba normalne, że po resecie dystans do stacji się skrócił a spalanie pokazuje więcej...tym bardziej jak jeździsz tylko po mieście i zapewne od resetu przejechałeś niewiele kilometrów. Przejedziesz się 90-100km/h jakiś dłuższy dystans na trasie i średnie spalanie wróci do 6,5 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pilot w kluczyku nie zawsze od razu działa (nie zawsze od razu można zamknąć auto z pilota po odłączeniu klemy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po odpięciu aku i ponownym podpięciu wsadzam kluczyk i jade- wszystko sięsamo ustawia.

też za pierwszym razem robiłem jak radzą koledzy ale i tak samo się wszystko teraz ustawia więc :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 nie powinieneś mieć żadnych problemów,chyba że radio może się zablokować jeśli posiadasz oryginał potem musisz wpisać pin aby go rozkodować tak z resztą nie powinno być problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tylko wyjąć aku by oczyścić odpływy , to możesz płączyć aku i klemy kablami z cienkimi krokodylkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pilot w kluczyku nie zawsze od razu działa (nie zawsze od razu można zamknąć auto z pilota po odłączeniu klemy)

a najczęściej nie można (B7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po odpięciu aku nawet na godzine nic się nie dzieje wielkiego (dzis sprawdzane) bo akurat aku siadło...

Jedyne co kasują się staty na kompie tj. średnie spalanie, prędkośc, dystans do stacji, data i godzina.. Radyjko nic sie nie rozkodowało, wlaczam i od razu gra muzyka

Jedyne co to jak wyzej koledzy pisali od razu nie mozna centralnym zamknac auta...wystarczy ręcznie zamknąc/otworzyc auto, odpalić przejechac się i juz centralny działa...

szybki podobnie jak koledzy wyżej napisali opuściłem do samego dołu, następnie podniosłem do samej góry (cały czas trzymając wciśniety przycisk) i juz automatyka chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...