Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Montaż ori czujników cofania


tklimczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukałem na forum lecz nie odnalazłem takiego tematu. Mianowicie czy ktoś już ma za sobą rezanie parktronika w B7? Wg wykazu części z ETKI

etkab010.jpg

nie wygląda to na super skomplikowane. Przydałby się jednak ktoś kto szlaki przetarł. Jaki jest koszt całej instalacji? Za wszelkie porady, wskazówki będę bardzo wdzięczny. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłbym się w to ze względu na koszta, lepiej kupić markowy aftermarket z ładnym wyświetlaczem. Pomyśl o dobrym zamontowaniu wskaźnika co by nie wyglądał bambersko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zastępczym Golfie 5 z ASO był wskaźnik cofania zainstalowany pod 3cim światłem stopu, wystarczyło lukać w lusterko i widziałeś kolorki od zielonego do czerwonego, taki gadżet mi się spodobał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to sam jestem zainteresowany instalacją ori parktronika na tył. Nie mam przekonania do tych z wyświetlaczami. Wolałbym żeby to wyglądało i działało tak jak chciała tego fabryka :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłbym się w to ze względu na koszta

Koszt nie musi być aż taki duży jeśli poszukamy częśći na allegro.

Bez problemu pasują części (czujniki, moduły, wiązki) od Passata i Skody :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, że chyba tego wskaźnika to nawet nie chcę, sam dźwięk by pewnie wystarczył ... chociaż nie wiem, nie używałem :mysli:

Mam czujniki cofania ori i jest jedynie w nich dźwięk. Mi zdecydowanie wystarcza bo i tak patrzę do tyłu jak cofam i nie patrzyłbym na wskaźnik. Zresztą czujniki to przydatna rzecz i szybko się człowiek przyzwyczaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, tylko najgorsze jest to, że jak widzę pocharatany zderzak to zawsze ma czujniki :):kox:

no ja mam czujniki ori przod tyl i zderzaki nie sa pocharatane wiec te twoje sa jakies pechowe :tongue4:

w ogole nie radze zadnych wyswietlaczy-tylko rozpraszaja uwage,sam sygnal jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, tylko najgorsze jest to, że jak widzę pocharatany zderzak to zawsze ma czujniki :):kox:

no ja mam czujniki ori przod tyl i zderzaki nie sa pocharatane wiec te twoje sa jakies pechowe :tongue4:

w ogole nie radze zadnych wyswietlaczy-tylko rozpraszaja uwage,sam sygnal jest ok

to był taki żarcik noworoczny :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym myślałem. Na allegro da się tanio kupić części, ale ciąganie kabli od tego po całym aucie mi się nie widzi... Nie jest to taka prosta sprawa jak się wydaje :gwizdanie: Gdyby były fabrycznie pociągnięte wiązki to by było super...

Widzieliście czujniki parkowania sprzedawane w telewizji? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był taki żarcik noworoczny :kox:

Może i żarcik, ale ja właśnie tak mam. Trachnięty zderzak... prawie prosto w czujkę :(. Nie, nie... to nie ja trachnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ciąganie kabli od tego po całym aucie mi się nie widzi...

Jak ciąganie po całym samochodzie? Jeśli mówimy tylko o czujnikach cofania to masz 4 sensory w zderzaku, moduł, mały gośniczek i wiązkę długości okolo 1.2m łącząca wszsytkie elementy. Wszystko montuje się w tylnym nadkolu i podłącza do światła cofania. Nie ma mowy o ciągnieciu czegokolwiek przez całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malik, dobrze, że napisałeś :)

Zderzak musi być koniecznie z otworami oryginalnymi pod czujniki czy może da się jakoś przerobić ten bez otworów?

A co jeśli chciałbym wstawić czujniki także przednie? Jak wygląda montaż tego? Wszystkie 8 czujników (przód+tył) mają jeden moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak nie musi mieć otworów ale na pewno to jest bardzo pomocne przy montażu. Jednak nawet zderzak bez otworów posiada oznaczenia (z tyłu) w których miejscach należy wywiercić otworki tak żeby montaż wyglądał jak oryginalny.

Nie miałem nigdy do czynienia z parktronikiem z przodu. Podejrzewam, że jest osobna instalacja ze swoim modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zakładałem tył. Zdecydowałem się na zestaw czujników Valeo bez żadnych wyświetlaczy tylko z biperem. Zderzak miałem bez otworów ale bez problemu da się je zrobić. Czujniki pomalowałem oczywiście na odpowiedni kolor. Całość działa bardzo ładnie, jedyną różnicą w porównaniu do oryginału jest brak pikania w prawym lub lewym głośniku w zależności od strony po której czujnik widzi przeszkodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm na ori to nie wygląda na prosta sprawę z montowaniem.. z tego co wskazuje etka jest troszkę rezania..

pytanie do tych co posiadają ori parktronic czy w okolicy przycisku esp jest tez przycisk do parktronica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do tych co posiadają ori parktronic czy w okolicy przycisku esp jest tez przycisk do parktronica?

W B6 nic takiego nie było. Wbijałem wsteczny - czujniki zaczynały działać. Wrzucałem jakikolwiek inny bieg czy luz - czujniki kończyły pracę.

Sygnał dźwiękowy dochodził z mikro-głośniczka zamontowanego nad lewym nadkolem z tyłu a nie z głośników radiowych z rozróżnieniem: prawo - lewo.

Nie sądzę żeby w B7 było inaczej bo porównywałem u oniaka. Instalacja oraz sposób działania były identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie parktronik działa tak jak opisał Malik jeszcze się nie spotkałem z takim czymś jak opisuje mk4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...