Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy to dobra temperatura? Jakie dalsze kroki?


zapole17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie a4 b5 1.6 ADP. 
Przed wymianą króćca płynu chłodniczego silnik potrafił zagrzać się do około 95 stopni na blacie, klimatronik pokazywał 93/94 na kanale 51. Teraz temperatura na blacie pokazuje równe 90, a klimatronik podczas postoju nawet 97 stopni. Trochę czytałem już w internecie o tym i dużo jest opini, żeby kanałowi 51 nie ufać. Dodam, ze na kanale 49 mam 0 co pewnie oznacza odpięty czujnik. Oleju nie ubywa, płynu też, pod korkiem nie ma masła. Co myślicie na ten temat? Niedługo wymiana oleju i przy okazji filtrów wiec wymienię od razu termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak termostat ma temp. pierwszego otwarcia 87 stopni to nic dziwnego, że kanały na klimatroniku są zawyżone.

Jak na blacie stoi przed 90 to jest dobrze i tak ma być.

Człowiek wcześniej nie wiedział o kanałach na klimatroniku i patrzyło się tylko na blat, nagle człowiek zobaczył kanały na klimie i nagle non stop problemy :P

Skoro na blacie stoi na 90 to po czym wnioskujesz, że czujnik temp jest zły?

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, k232 napisał:

Wiesz, jak termostat ma temp. pierwszego otwarcia 87 stopni to nic dziwnego, że kanały na klimatroniku są zawyżone.

Jak na blacie stoi przed 90 to jest dobrze i tak ma być.

Człowiek wcześniej nie wiedział o kanałach na klimatroniku i patrzyło się tylko na blat, nagle człowiek zobaczył kanały na klimie i nagle non stop problemy :P

Skoro na blacie stoi na 90 to po czym wnioskujesz, że czujnik temp jest zły?

Z tym czujnikiem mi chodziło bo niby na kanale 49 jest temperatura płynu chłodzącego a na 51 bloku silnika. Ale tez były inne teorie w internecie. Moje pytanie głównie dotyczyło tej temperatury na kanale 51 bo z tego co czytałem niektórzy maja tam stałe 90 stopni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to niby w bloku jest jakiś czujnik co mierzy jego temperaturę? Patrz na kanał 49 nie na 51

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo jak to jest z tymi kanałami, ja mam na 49 - 95/97 pokazane a na 51 mam 90..

Cholera wie jak na to patrzeć bo o rak młodsze auto i już inny kanał do temp także polecam to olać..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie na kanale 49 mam temperaturę płynu chłodniczego. Na kanale 51 mam temperaturę bloku silnika albo temperaturę oleju - nie wiem, ale w sumie ten kanał mało mnie interesuje bo po kilku minutach pokazuje 90 i tak trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Ty masz TDI a autor postu ma 1.6 PB i cholera wie jak na to patrzeć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja olalem. Na zegarach mam 90 i ani drgnie. W poprzednim audi nie mialem klimatyzacji wiec wskazanie z kanalu 51 uwazam za taką ciekawostke wskazaniami której sie nie przejmuje. Wyniki na tym kanale to miedzy 94 a 97stopni. Na kanale 49 pokazuje 0.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zegarze dobrze i tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...