Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Montaż wskaźnika Oil Pressure + Test


gregory

Rekomendowane odpowiedzi

Jak obiecałem tak zrobiłem. Byłem u "dziadzia" ale temat z nim jest ciężki na początku bo zadaje pytanie czemu chcę polerować ładne felgi, to mu tłumaczę że chcę żeby były ładniejsze. Oglądnął je i mówi mi że tego nie wypoleruje tam nie dojdzie i proponuje wypolerować same czoła bez boków ramion. Po 5 min pyta mnie co to jest za lakier to mówię że ori to on e to nie tego nie bede polerować bo trzeba wszystko ręcznie zdzierać i zaproponował mi polerkę rantów, to pytam ile za kpl same ranty on mi mówi, że 80zł za szt. Zapytałem tak z ciekawości ile za polerkę samego czoła felgi to mówi że ponad 100zł musi wziąć. Tak że sami widzicie jak sprawa wygląda za 320zł dziadek robi ranty gdzie u mnie trzeba tylko przepolerować je bo już były raz polerowane a za cały kpl wziął by z 500zł tak że decyzja należy do was. Sprzęt którego używa to coś na podobę tego z youtube czyli duży filc na maszynie z drugiej strony mały i jakaś maszyna z papierem ściernym do gładzenia rantów jeśli były orysowane o krawężnik. [br]Dopisany: 04 Luty 2010, 17:56_________________________________________________Ja mam jeszcze jednego gościa koło Tarnowa z klubu tuningowego i jemu oddam raczej tylko on nie zrobi tak szybko jak dziadek bo ma troszkę gorszy sprzęt i robi to wieczorami po pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde wam się świecą jak psu jajka... dzisiaj próbowałem ranciki pociagnąć.

Koło na samochód, do góry i heja. niestety efekt mizerny. tylko powierzchnia jest gładka. ale lusterka nie ma. nic szczególnego... stosowałem trzy rodzaje papieru ściernego wodnego. 600, później 1000, a póxniej 2000...nie wyszło... dlaczego?? :( siedziałem chba nad tym ze 3h...a tak się starałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na koniec jeszcze musisz pasta polerska przejechac :) filc na wierare, autosol i bedzie dobrze :good:

ja caly czas walcze z orginalnym podkladem na feldze, chce cala przepolerowac ale ledwo sobie scansol radzi :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a czym robiles po tych 2000 ?

bo od tego momentu zaczyna sie polerka dopiero...

wydało mi się nieco dziwne, bo po 1000 było zdecydowanie lepiej (tzn badziej błyszcząco) po 2000 pojechałem pastą polerską do karoserii (formuła czy jakoś tak) nie miałem nic innego.

mówicie że filc na wiertarke. ale wypolerować rant, filcem z wiertarką się nie da. Nie ma dostępu. Mam maszynę do polerki auta, ale tym tez nei dojrzie za cholere...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 -80 jak dla mnie za mocne papiery ja zaczynałem od 120;) ale jak dokładnie zatrzesz rysy to będzie ok:)

moje felgi zaczynałem od papieru 60 z tym że po usunięciu farby okazało się że felgi były piaskowane ;(

ale wyszły całkiem fajnie :>

14072009066.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 granulacje to nieco za duże przeskoki to raz.. dwa że scansol najlepszy do tego mi zajmowało to 20 minut na koło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu efekt do osiągnięcia jak się człowiek na prawdę przyłoży :gwizdanie:

25873129.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ja robię taką polerkę, we wtorek dowiem się jak się robi takie cuda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak robić to tylko maszynowo

można też zrobić ręcznie i uzyskać przyzwoity (tak mi się wydaje) efekt :)

05d4c3b7ef51ee47.jpg

fakt faktem potrzeba sporo samozaparcia i czasu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile zobaczymy we wtorek :polew: ale na pewno jakiś rabat będzie bo jeszcze opony biorę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką końcówkę kupić żeby nadawać połysk już kiedyś wypolerowanym elementom jak felgi czy wydech?

Ogólnie kiedyś było lustro, z czasem zachodzi jaki nalotem i robi się lekko "mleczne" kupić filc czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...