Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A6 C7 3.0 BiTDI S-line


stifii

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.01.2018 o 20:56, David napisał:

jak sie auto sprawuje? jak przegladam mobile to sporo 3.0 BiTdi z rozwalonym silnikiem...

A bardzo dobrze, odpukać ;) Eksploatacja ptakycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

a jak wyglądają koszty eksploatacyjne przy tym silniku?

jaki jest koszt rozrządu? przy jakim przebiegu powinno się go wymienić? są jakieś problemy przy wymianie (dostępność pod maską)? ile oleju wchodzi do silnika i jaki powinno się lać? jakie jest spalanie w codziennym użytkowaniu po mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2018 o 11:05, A-rek napisał:

witam!

a jak wyglądają koszty eksploatacyjne przy tym silniku?

jaki jest koszt rozrządu? przy jakim przebiegu powinno się go wymienić? są jakieś problemy przy wymianie (dostępność pod maską)? ile oleju wchodzi do silnika i jaki powinno się lać? jakie jest spalanie w codziennym użytkowaniu po mieście?

Eksploatacja jak przy każdym 3.0tdi. Oleju wchodzi koło 7l. 3x5l starczy na 2 wymiany. Ja leję Motula 5W30. Części do rozrządu około 2100pln w ASO. Naotmiast jak ktoś ma Ci robić to całość około 5500pln brutto(rozrząd jest na tyle) z wymianami oleju, płynu chłodniczego itp. Spalanie temat rzeka, w zależności jakie to miasto. W mieście nie patrzę na spalanie bo potrafi spalić przy zielonej fali 8l a w zime w małym mieście pokaże nawet 15 w górę przy odcinkach rzędu kilkaset metrów i swiatla. Spalanie w trasie da się uzyskać 6l ale średnio to koło 7-8l przy żwawszej jeździe. Natomiast pełen ogień to 13-14l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. co do spalania to jedyne co chciałbym ruszyć.. mam też a6 bitdi 320koni i jeśli chodzi o spalanie to tak jak mówisz.. potrafi w trasie spalić 5.5l A potrafi no właśnie.. Nie wiem jak bym jeździł to powyżej 12l to nigdy nie uzyskałem przy bardzo dynamicznej jeździe.. ostatnio trasa 400km autostrady praktyczne cały czas ogień 190-220 spalanie wyszło mi 10.5l.. W  S5 po takiej jeździe mam około 13-14l. 

Żeby uzyskać 14l w a6 musiałbym chyba butowac od świateł do świateł jak opętany. Wiadomo miasto miastu nie równy Ale w mieście przy fess dynamicznej(Nie wariackiej:D)  jeździe 11-12l to chyba max.. ;)

Edytowane przez Binek1.8T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc do 250km/h da się 13 / 14litrów spalić. Osobiście najwiecej miałem 13 litrów na odcinku 580km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega furka tylko pozazdrościć a kolor przy tej budzie mega kox [emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci jaki olej silnikowy  polecacie do bitdi 320km 16rok. Bo niedlugo zbliża mi sie wymiana.. 

Moge zalac taki jak leje do S5? Liqui Moly 5W40 high tec? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marcintuchola napisał:

Ja do mojego diesla leje 5w30 Castrola i ma już nalatane prawie 230tys :)

Ponoc castrol najwiekszy syf ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy jakim przebiegu robi się wymiane rozrządu w tym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...