Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzona przesyłka w transporcie


marda16

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, 15lolo napisał:

W DPD mozesz każdą paczke otworzyc zobaczyc,  przed zapłaceniem , ostatnio przerabialem ten temat dzwoniąc na infolinie, pani powiedziała mi że jesli kurier nie pozwoli, kazała dzwonić i informować  . 

Pierwsze słyszę ze paczkę można otworzyć przed zapłaceniem.  Rok temu żona kupiła lustro szlo z Gdańska, po przyjeździe chcieliśmy sprawdzić czy lustro całe kurier odmówił otworzenia paczki zanim zapłacimy. Dzwoniłem na infolinie i jego słowa potwierdziła pani w telefonie. Z,drugiej strony się nie dziwię otworzysz paczkę nie spodoba się nie odbieram. Kurier zostaje z rozpakowana paczka. Bo niby jak kogoś zmusi do ponownego spakowania.  Nie pamiętam jaka to była firma kurierska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem jakiś czas w kurierce fakt nie w DPD(wszedzie jest chyba tak samo), ale tam gdzie ja robiłem nie było możliwości otworzenia przesyłki przy kurierze przed podpisaniem odbioru i zapłacie pobrania... Co więcej na przewóz części samochodowych sprzedawca musiał mieć podpisaną specjalną umowę z firmą kurierska...

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 15lolo napisał:

W DPD mozesz każdą paczke otworzyc zobaczyc,  przed zapłaceniem , ostatnio przerabialem ten temat dzwoniąc na infolinie, pani powiedziała mi że jesli kurier nie pozwoli, kazała dzwonić i informować  . 

Oj chyba się mylisz... postaw się na miejscu kuriera, on pozwala Ci otworzyć przesyłkę przed podpisaniem, Ty otwierasz i stwierdzasz że coś jest nie tak i nie przyjmujesz, a kurier zostaje w du*** z otwartą przesyłką i co dalej? Ma ją odwieźć na magazyn skąd wróci do nadawcy? A jak nadawca stwierdzi że w między czasie sobie coś z tej przesyłki wyciągnął? niestety kurier ma obowiązek dostarczyć przesyłkę i po ewentualnym odebraniu jej poczekać aż klient ja sprawdzi jeśli tego chce, jeśli uszkodzona pisze się protokół reklamacji i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa do zamknięcia, klapę rozpakowałem przy kurierze ( była kartka na paczce po oglądnięciu do przyjęcia lub odesłania) szyba w mak rozbita trzymała ją tylko  folia w środku a lotka też nie zachwycała wyglądem nie oryginał plastik falisty i rysy także dobrze że tak się stało bo nie warta swej ceny .Kurier zostawił mi do spakowania i ma zabrać później bez robienia protokołu z mojej strony...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPD jest wyjątkiem i można otworzyć bez zapłaty i podpisu przy kurierze(tylko jeśli jest przesyłka pobraniowa). Jeśli już opłacona to trzeba podpisać i ew. przy kurierze otworzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marda16 napisał:

Sprawa do zamknięcia, klapę rozpakowałem przy kurierze ( była kartka na paczce po oglądnięciu do przyjęcia lub odesłania) szyba w mak rozbita trzymała ją tylko  folia w środku a lotka też nie zachwycała wyglądem nie oryginał plastik falisty i rysy także dobrze że tak się stało bo nie warta swej ceny .Kurier zostawił mi do spakowania i ma zabrać później bez robienia protokołu z mojej strony...

 

Znając życie nie pytałeś o oryginalność lotki, kupiłeś w cenie szyby i liczyłeś na oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JawoR36 napisał:

Znając życie nie pytałeś o oryginalność lotki, kupiłeś w cenie szyby i liczyłeś na oryginał.

niekiedy lepiej nie pytać ,niektórzy nie wiedzą co mają sam wiesz chyba :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marda16 napisał:

niekiedy lepiej nie pytać ,niektórzy nie wiedzą co mają sam wiesz chyba :grin:

Problem się pojawia wtedy, kiedy to ja handluje częściami na co dzień, a potem słyszę cwaniaczka, który dzwoni z ogłoszenia szyby, a gdzieś tam w tle jest lotka, strugając przy tym pawiana, że nie wie ile ta lotka warta lub co to w ogóle jest, ale on ją bardzo chętnie kupi za 1/10 wartości. Zdarzają się też tacy, którzy dzwonią i pytają o maskę z jakiegoś tam samochodu, a potem pada pytanie "a bo wie Pan, bo na tamtym konkretnie samochodzie w takim i takim kolorze jest taki zderzak, noo.. z tymi takimi kratkami większymi", żeby czasem nie powiedzieć "S-Line" i chcą go kupić w cenie zwykłego zderzaka lub mniej, bo myślą, że trafili na idiotę. Następuje w tamtym momencie zrypka o marnowaniu czasu, a także o tym, że idiotę może robić z siebie, więcej już nie dzwoni  :wink:

Wiem, wiem, wszystko fajnie jak to sobie ktoś siedzi i szuka lotki, podzwonić, a może akurat się uda. Ty wykonasz takich telefonów 5 do 5 różnych ludzi, mi wystarczy odebrać takich telefonów 5 dziennie i krew spsuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JawoR36 napisał:

Problem się pojawia wtedy, kiedy to ja handluje częściami na co dzień, a potem słyszę cwaniaczka, który dzwoni z ogłoszenia szyby, a gdzieś tam w tle jest lotka, strugając przy tym pawiana, że nie wie ile ta lotka warta lub co to w ogóle jest, ale on ją bardzo chętnie kupi za 1/10 wartości. Zdarzają się też tacy, którzy dzwonią i pytają o maskę z jakiegoś tam samochodu, a potem pada pytanie "a bo wie Pan, bo na tamtym konkretnie samochodzie w takim i takim kolorze jest taki zderzak, noo.. z tymi takimi kratkami większymi", żeby czasem nie powiedzieć "S-Line" i chcą go kupić w cenie zwykłego zderzaka lub mniej, bo myślą, że trafili na idiotę. Następuje w tamtym momencie zrypka o marnowaniu czasu, a także o tym, że idiotę może robić z siebie, więcej już nie dzwoni  :wink:

Wiem, wiem, wszystko fajnie jak to sobie ktoś siedzi i szuka lotki, podzwonić, a może akurat się uda. Ty wykonasz takich telefonów 5 do 5 różnych ludzi, mi wystarczy odebrać takich telefonów 5 dziennie i krew spsuta.

Z tym zderzakiem dobry przykład, tylko że jak potencjalny kupujacy też ostatnio trochę sobie krwi napsułem chcąc takowy kupić. Wiadomo zderzaki s-line swoje kosztuja i nie ma ich za wiele. Dzwoniac z kilku ogłoszeń gdzie zdjęcia były tak porobione że pół zderzaka nie było widać, a opis brzmiał "stan jak na foto" i chcąc się grzecznie dopytac o stan czy nie ma jakiś pęknięć i wystarczy samo malowanie, czy zaczepy i mocowania ok ponownie słyszę "tak jak na foto". Nosz kurrrr.....:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JawoR36 napisał:

Problem się pojawia wtedy, kiedy to ja handluje częściami na co dzień, a potem słyszę cwaniaczka, który dzwoni z ogłoszenia szyby, a gdzieś tam w tle jest lotka, strugając przy tym pawiana, że nie wie ile ta lotka warta lub co to w ogóle jest, ale on ją bardzo chętnie kupi za 1/10 wartości. Zdarzają się też tacy, którzy dzwonią i pytają o maskę z jakiegoś tam samochodu, a potem pada pytanie "a bo wie Pan, bo na tamtym konkretnie samochodzie w takim i takim kolorze jest taki zderzak, noo.. z tymi takimi kratkami większymi", żeby czasem nie powiedzieć "S-Line" i chcą go kupić w cenie zwykłego zderzaka lub mniej, bo myślą, że trafili na idiotę. Następuje w tamtym momencie zrypka o marnowaniu czasu, a także o tym, że idiotę może robić z siebie, więcej już nie dzwoni  :wink:

Wiem, wiem, wszystko fajnie jak to sobie ktoś siedzi i szuka lotki, podzwonić, a może akurat się uda. Ty wykonasz takich telefonów 5 do 5 różnych ludzi, mi wystarczy odebrać takich telefonów 5 dziennie i krew spsuta.

Wiesz to działa w obie strony. Jest kupa handlarzy cfaniaków którzy wystawiaja jedna fotę do sprzedaży przykładowo zderzaka z b5 a wysyłaja jaki popadnie byle do b5. Z tym odbiorem paczek w DPD jutro się dowiem od znajomego kuriera który do mnie przywozi części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2017 o 15:31, JawoR36 napisał:

Problem się pojawia wtedy, kiedy to ja handluje częściami na co dzień, a potem słyszę cwaniaczka, który dzwoni z ogłoszenia szyby, a gdzieś tam w tle jest lotka, strugając przy tym pawiana, że nie wie ile ta lotka warta lub co to w ogóle jest, ale on ją bardzo chętnie kupi za 1/10 wartości. Zdarzają się też tacy, którzy dzwonią i pytają o maskę z jakiegoś tam samochodu, a potem pada pytanie "a bo wie Pan, bo na tamtym konkretnie samochodzie w takim i takim kolorze jest taki zderzak, noo.. z tymi takimi kratkami większymi", żeby czasem nie powiedzieć "S-Line" i chcą go kupić w cenie zwykłego zderzaka lub mniej, bo myślą, że trafili na idiotę. Następuje w tamtym momencie zrypka o marnowaniu czasu, a także o tym, że idiotę może robić z siebie, więcej już nie dzwoni  :wink:

Wiem, wiem, wszystko fajnie jak to sobie ktoś siedzi i szuka lotki, podzwonić, a może akurat się uda. Ty wykonasz takich telefonów 5 do 5 różnych ludzi, mi wystarczy odebrać takich telefonów 5 dziennie i krew spsuta.

 

Wystarczy jakieś krótkie info na aukcji i już nie będą Ci zawracać głowy ;) Też kiedyś sprzedawałem co nieco z B5 na OLX co miała grill, zderzaki, kiere od s4 i xenony :D Krótkie info, że wiem co posiadam i nie oddam za ułamek wartości i nie zadzwonił żaden łowca okazji. Z 2 strony sam pewnie jakbys miał możliwość zakupu zderzaka s4 w cenie zwykłego to byś skorzystał a nie powiedział "Nie, nie Kolego to jest warte 3 razy tyle, dam Ci więcej" :D 

Edytowane przez oyamabdg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, oyamabdg napisał:

 

Wystarczy jakieś krótkie info na aukcji i już nie będą Ci zawracać głowy ;) Też kiedyś sprzedawałem co nieco z B5 na OLX co miała grill, zderzaki, kiere od s4 i xenony :D Krótkie info, że wiem co posiadam i nie oddam za ułamek wartości i nie zadzwonił żaden łowca okazji. Z 2 strony sam pewnie jakbys miał możliwość zakupu zderzaka s4 w cenie zwykłego to byś skorzystał a nie powiedział "Nie, nie Kolego to jest warte 3 razy tyle, dam Ci więcej" :D 

Gdyby był wystawiony na allegro za cenę zwykłego to tak, ale na pewno nie wydzwaniałbym po ludziach pytając czy czasem nie mają takiego zderzaka pół darmo. Jestem z tych co zarabiają i sami też dają zarabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...