Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mrugająca kontrolka świec żarowych A4 AFN


GrubyAFN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z moim A4. Silnik 1.9 TDI AFN skrzynia Automatyczna. Samochód od pewnego czasu, a właściwie dwóch tygodni nie jeździ tak jak powinien. Powodem prawdopodobnie jest mrugająca kontrolka świec żarowych... Tylko.... Problem tkwi w tym że obstawiałem, czujnik stopu, działa jak należy. Wyciągnołem turbo, działa jak należy, luzów 0, geometria w jak najlepszym stanie, nie była nawet mocno brudna. Zaworki podciśnieniowe dobre, oba *obok grószki i pod rurą od coolera, podmieniane. Czujnik wsysanego powietrza, zaadaptowany z rury od golfa 3, o takich samych numerach.  Przepływka podmieniona, sprawna, egr, zabrudzony, podmieniony, węże od coolera dobre, szczelne. Cooler wyczyszczony, szczelny.NIC! Nie zmieniło się nic. Pewnie mogłem podłączyć pod OBD! Nie, właśnie nie mogłem bo kostka jest urwana, podjąłem się nawet naprawy, ale + nie ma prądu... Chciałem ten prąd odszukać myśląc że przetarty kabel jest gdzieś, zapominając kompletnie o tym iż reszta tych kabli wchodzi przecież grubą jak ... wiązkę.  Prawdopodobnie bo kiedyś już tak miałem[sprawdzeniu wszystkiego wystarczyło tylko przecisnąć pedał hamulca... ], kiedy przyśpieszyłem gwałtownie do 120/140 i musiałem szybko zahamować, Od tamtej pory samochód nie idzie a kontrolka świec non stop mruga... Pomocy, sprawdziłem chyba wszystko co mogłem zostały mi do wymiany co niektóre wężyki od podciśnień ponieważ dziś mi zabrakło.... Macie jakieś pomysły? Schemat skąd wychodzą kable od obd jeśli chodzi o silnik i jego elektryke, nie chce już podmieniać na czuja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebne napięcie, kiedy zlokalizowałem bezpiecznik(myślałem że tak jak w wielu innych po prostu gniazdo OBD nie posiada go) i zamontowałem gniazdo, wszystko działa.. Dzięki, wyskakuje błąd 00542=czujnik wzniosu końcówki wtryskiwacza... Podmienony na sprawny 100%, błąd NADAL WYSKAKUJE ale jest także błąd 00539, czujniki temperatury listwy paliwowej czyli czujnik n108. Temperatura paliwa na kompie -5 stopni, gdzieś czytałem że to podana przez komputer ale, ten czujnik jest odopwiedzialny za podniesienie obrotów na zimnym silniku i coś jeszcze? Jednak nie podnosi wcale pomimo że pokazuje -5 stopni C... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmien nastawnik i daj znacz czy pomoglo.

Kontrolka od swiec procz info o grzaniu jest takze czyms jak blad silnika w pb.

Czujnik temp masz w nastawniku wiec albo zalatw drugi na podmianke albo wykrec nastawnik i wsadz drugi.

 

Napisz doklasnie od jakiego momentu sie zaczela palic kontrolka bo jakos nke zrozumialem tego co napisales..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz podłoga i gwałtowne hamowanie jakos 120-30km/h, nie tyle co przez głupie katy a;e za zakretem droga zablokowana... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury paliwa wymien i powinno być ok chyba że gdzieś obwód przerwany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...