Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Odmrażanie paliwa - da się ?


AFN_VGT

Rekomendowane odpowiedzi

To ile stopni było ze Ci zamarzło???

Najlepiej niech Cię ktoś zaciągnie do jakiegoś garażu ogrzewanego na parę godzin i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano koledzy I Koleżanki Zamarzło mi Paliwo w Disi i heh pytam bo naprawde niewiem nigdy tak nie miałem.. Da sie je jakos odmrozic jakies sposoby domowe czy mniej domowe.. Dzieki z góry :):slina:

Wlaczyc SSANIE ????????????????? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest idealny sposób.Wjechać do garażu najlepiej ogrzewanego :decayed:

To było serio :decayed:

No bo niby jak chcesz ogrzać paliwo w baku i przewodach na dworze ? ( nie radzę zapałek - marny efekt :disgust: )

Kiedyś w dostawczym wkładałem grzejnik pod maskę :naughty:

Jak auto odpali to wlej do baku denaturatu, albo odmrażacz do paliwa. Kupisz na każdej stacji (chociaż teraz ludzie wykupują masowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto odpali to wlej do baku denaturatu, albo odmrażacz do paliwa. Kupisz na każdej stacji (chociaż teraz ludzie wykupują masowo)

Trzeba kupić DEPRESATOR i nie powinno zamarzać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyć SSANIE ????????????????? :naughty:

To "ssanie" to będzie się za nim ciągnęło do samego końca. Forum lub Jego :polew: :polew: :polew:

Dykty trochę do zbiornika. Suszarka. (zamiast suszarki wstaw sobie inne dostępne, podobnie działajace urządzenie)

Generalnie, ogrzewanego pomieszczenia nic nie zastąpi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto odpali to wlej do baku denaturatu, albo odmrażacz do paliwa. Kupisz na każdej stacji (chociaż teraz ludzie wykupują masowo)

Trzeba kupić DEPRESATOR i nie powinno zamarzać :wink4:

Nie wiem czy depresator pomoże na wytrącone parafiny czy jak to tam się zwie. Zrobiło się masełko i najlepsze rozwiązanie to ciepły garażyk na początek. Dopiero potem można myśleć gdzieby tu się tego syfskiego paliwa pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy depresator pomoże na wytrącone parafiny czy jak to tam się zwie. Zrobiło się masełko i najlepsze rozwiązanie to ciepły garażyk na początek. Dopiero potem można myśleć gdzieby tu się tego syfskiego paliwa pozbyć

Depresator stosuje się przed mrozami, bo w tym momencie to już rzeczywiście nic nie da.

Są środki STP do paliwa z antyżelem, które zapobiegają wytrącaniu się parafiny.

Warto to na takie mrozy stosować żeby potem nie było właśnie takich problemów:

stp_do_diesla_antyzel_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli paliwo zamarzło to raczej w filtrze paliwa więc albo go wymontujesz i ogrzejesz odkręcając od jego spodu korek odwadniający albo wstawisz nowy, następnie wlej do baku depresator i tankowanie do pełna.

Oczywiście przy każdej wymianie filtra nie zapomnij zalać go najpierw paliwem przed uruchomieniem silnika bo zapowietrzony układ może Ci wykończyć akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filterek wymieniany na wakacje... Ale chyba sie audiczka zapowietrzyla tak mi tez sie zdaje.. trzeba będzie wtryski rozkręcic..

Rozgrzej auto, a nie będziesz wtryski rozkręcał.. Szkoda ciągnąć tematu, póki nie zrobisz co Ci podpowiadają.

Rano miałeś zamarznięte paliwo, a po południu już doszedłeś do wtrysków.. spokojnie. Jak auto zagrzejesz, zobaczysz co i jak to dopiero napisz..

:gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie w lubinie jest juz 0 stopni przez jakies 4 godziny wiec powinno sie rozmorzic dawno.. przy minus 14 odpalal bez problemu przyszlo minus 23 i padł

Jakies 8 lat temu przy podobnych mrozach zrobiła mi sie "kasza" w układzie paliwowym golfa 1.9 TD

Ciepły garaż, wymiana filtra paliwa,filtr zalany ON i dyktą.Do zbiornika 0,5l dykty

Tak stał kilka dni.

Z trudem odpalił. Jak przepalił ten syf to później było juz ok

Widomo jednak, że silniki 1.9 TD są mniej wrażliwe.

Jeżeli miałeś "kaszę" to nie wiem, czy nie trzeba będzie czyścić układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tak miałem odpaliłem auto rano za 10 sekund zgasła i już nie odpaliłem po południu pomeczyłem ja i odpaliła odrazu pojechałem zatankowałem do pełna wlałem środek polecony na stacji i nie mam problemu jak chcesz to dam ci nazwe mam w garażu , może miałem problemy bo jedziłem 10 km na rezerwie pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wytrąceniu się parafiny filtr na bank do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...