Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nietypowa sprawa, woda z tlumika i wyciszenie pracy


Kamill

Rekomendowane odpowiedzi

Woda lejąca się z tłumika to norma w silniku 1.8 (nie wiem jak z 1.6) ale oboje ze szwagrem mamy 1.8 i zaraz po odpaleniu jak rura jest zimna, do czasu zanim się nagrzeje tłumik zwyczajnie pluje. Powstaje nawet dość duża mokra plama. Nie ma się czym przejmować.

Ja od ponad roku w baku mam tylko 98-kę, raz Vervę, raz V-Powera. Nie ma mowy o tym aby w baku było tyle wody co wypluwa, bo przez cały miesiąc jeżdżenia zebrałaby się chyba szklaneczka.

Kiedy rura jest zimna to woda się skrapla, kiedy się nagrzeje na bank przestanie kapać. Polecam zrobić experyment w ramach zajęć z fizyki lub chemii...

Nie wiem czy to nie zależy też od powierzchni tłumika, u mnie w fabrycznym - dość szerokim jest duża powierzchnia do skraplania. Niektóre 1.6 miały chyba trochę węższy więc tam może tak się nie lać. Moim zdaniem woda skrapla się jednak w całej rurze wydechowej więc teoretycznie wszystkim powinno kapać podobnie. Nie bez znaczenia zapewne będzie kąt nachylenia miejsca postoju, obroty silnika, no i oczywiście stan wydechu...

Odnośnie pary z rury - cóż o ile to para - bo wspomniałeś o braku katalizatora... więc jeżeli nawet w lecie Ci "paruje" to możliwe że to nie para. No ale skoro przechodzi badania okresowe to chyba wszystko OK...? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pary z rury - cóż o ile to para - bo wspomniałeś o braku katalizatora... więc jeżeli nawet w lecie Ci "paruje" to możliwe że to nie para. No ale skoro przechodzi badania okresowe to chyba wszystko OK...? ;)

Nie nie, w lecie nie paruje. To na pewno para :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam.. i u nas też paruje strasznie :P Nawet na ciepłym silniku,, para wylatuje na parenaście centymetrów i znika, chyba wiecie o czym mówie, ale płynów nie ubywa, silnik przeglądy i vaga przeszedł więc chyba to norma ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam można sie podłączyć do tematu wielki dzieki :) mam ten sam problem ale u mnie auto jest zamulone od czego to moze byc

Załóż własny temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...