Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie obowiązkowe Oc dla młodego kierowcy??


Rekomendowane odpowiedzi

Możecie polecić mi jakieś TU dla młodego kierowcy, mam autko które ma sporo koni no i prawko mam dopiero od pol roku i pierwsze Auto.

Słyszałem że drogo może mnie wyjść ubezpieczenie? jak myślicie??

 

*Pierwsze to należy się przywitać w odpowiednim dziale, a potem szukać pomocy. ->Nowicjusz
Zapraszam również tu ->Regulamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bardzo drogo.

Idź do multiagencji, tylko weź jakieś wcześniej tabletki uspakajające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz zarejestrować na któreś z rodziców bądź siebie jako współwłaściciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie masz zarejestrowanego auta to rejestruj je na rodzica lub kogoś z pełnymi zniżkami, i siebie jako współwłaściciela. To jest najlepsze rozwiązanie bo przechodzą na Cb zniżki drugiej osoby. Sam to niedawno przerabiałem i wiem co mówię.

Jeśli jednak już zarejestrowałeś już auto to idź do firmy / przedstawiciela który porówna Tb różnych ubezpieczycieli. Nikt Tb nie poda dokładnie firmy,  bo ceny uzależnione są od masy różnych aspektów i innych zbędnych przeliczników a każdy ubezpieczyciel inaczej je wylicza. 

Edytowane przez P-a-w-c-i-o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawko ponad 2 lata kupiłem golfa i zarejestrowałem na rodzica, ale nie dopisałem siebie jako współwłaściciela popełniając wielki błąd i kupując 2 miesiące temu Audi zarejestrowałem go na siebie tylko i siedząc w ubezpieczalni jak agent mi początkową cene oc za rok podał to prawie z krzesła spadłem .:)

Jednak agent szukał, szukał aż w końcu znalazł dużo tańsze oc (zajęło mu to prawie godzinę) i musiałem przystać na to ponieważ niżej się już nie dało zejść co nie zmienia faktu że liczba pozostawała nadal z trzema zerami z tyłu, ale to już tylko i wyłącznie mój błąd że wcześniej nie byłem dopisany jako współwłaściciel...

Na cenę oc m.in. składa się wiek kierowcy (do 25 roku życia)bodajże  zwyżka 10%, Od kiedy kierowca ma prawo jazdy, a dochodzi do tego jeszcze marka i wiek pojazdu bo jednak audi jest w top 3 najczęściej kradzionych samochodów. Do tego jeszcze dochodzi wiele innych czynników które stanowią o cenie ubezpieczenia oc.  Także jeśli masz możliwość dopisania jako współwłaściciela kogoś ze zniżkami to radziłbym także jak koledzy wyżej :) Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna ma na siebie auto i kwota którą musi płacić rocznie to 2400zł i jest to najniższa możliwa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, doman96b6 napisał:

A nie możesz zarejestrować na któreś z rodziców bądź siebie jako współwłaściciela

No i właśnie tego chciałbym uniknąć - bo chce żeby w zasadzie od samego początku zniżki leciały dla mnie a nie na ojca :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tigrak napisał:

No i właśnie tego chciałbym uniknąć - bo chce żeby w zasadzie od samego początku zniżki leciały dla mnie a nie na ojca :]

jako współwłaściciel też zbierasz tę zniżkę przecież (dlatego Ci to polecają)
Gorzej jak np. ktoś z rodziny lubi często w coś udrzeć to Twoja składka też przez to skoczy, kiedy ta osoba jest jako współwłaściciel Twojego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 3r4 napisał:

Gorzej jak np. ktoś z rodziny lubi często w coś udrzeć to Twoja składka też przez to skoczy, kiedy ta osoba jest jako współwłaściciel Twojego auta

To działa też w drugą stronę i można uwalić zniżki rodziców, tak jak to zrobił mój znajomy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zniżki z roku na rok naliczane są dla wszystkich wpisanych w dowód. Możesz teraz być współwłaścicielem, a za kilka lat jak zmienisz auto i będziesz je już miał tylko na siebie, to wystartujesz z ładną zniżką (oczywiście pod warunkiem bezszkodowej jazdy)

2.  "sporo koni" nie będzie mieć wpływu na wysokość składki. Ale już Twój staż, wiek i rejon zamieszkania tak (jakieś skomplikowane wzory na wyliczenie ryzyka wypadku, które będzie większe w dużym mieście niż gdzieś na prowincji)

3. Zwyżki za wiek potrafią być różne. Jedni mają do 25, ale są też firmy ze zwyżkami do 28. Tzn były, nie wiem czy to się już unormowało.

 

Tu nikt Ci nie podpowie konkretnej firmy, bo tak jak wspomniano wyżej - na cenę wpływ ma zbyt wiele czynników. Idź do multiagencji i niech Ci tam pomogą, niech kombinują. Ale kwota czterocyfrowa jest raczej pewna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Trewor87 napisał:

kwota czterocyfrowa jest raczej pewna

Na bank pewna. Siostra na moją starą b5 dostała ponad 2k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem jest taki że teraz powstaje pytanie: Gdzie szukać idealnego OC :decayed: powiem więcej: czy istnieje takie wogóle?? jak sądzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tigrak napisał:

Gdzie szukać idealnego OC

Przecież dostałeś już odpowiedź - idź do agenta i niech szuka. To, że komuś wyszło najtaniej u ubezpieczyciela A, to nie znaczy, że komuś innemu też wyjdzie. Jak nie pójdziesz do agencji, to nic nie znajdziesz i niczego się nie dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pens napisał:

obowiązkowo jeździmy z rejestratorem jazdy który monitoruje z jaką prędkością jeździmy i czy nie łamiemy przepisów.

Boże jaka inwigilacja :o

OCzywiście być mozę udam się do jakiegoś agenta, ale zanim to zrobie wolałbym porównać sobie w necie - są na rynku jakieś porównywarki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś tu pisałem na forum odnośnie Warty i porównywarek. Z agentem pewnie, że zawsze zdążysz ale wcześniej warto mieć jakieś "minimalne pojęcie" o tym. A z porównywarek to  znam tylko rankomat, o innych się nie wypowiadam bo nie kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywarka nic nie da.

Idź do multiagenta, wklepie twoje dane i ci powie ile zabulisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem na swoim przykładzie. Kupiłem A4 B5 1999 1.9 TDI w wieku 21 lat. Samochód zarejestrowany jest na mnie, a na współwłaściciela podany rodzic z pełnymi zniżkami. Samochód od 4 lat mam ubezpieczony w TUW, a rok temu (kwiecień 2016) zapłaciłem 430zł za OC. W Gothaerze, gdzie samochód ubezpieczony byl przez poprzedniego wlaściciela wyliczyli mi w tej samej konfiguracji ponad 2000 zł. W tym roku po słynnych zwyżkach jeszcze nie wiem ile zapłacę, ale za 2 tygodnie się dowiem :)

 

Dodam, że samochód zarejestrowany w mieście do 20 tys mieszkańców, nie w Gdańsku jak w danych profilu jest podane

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...