Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sprzegło wysoko bierze


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim 1.8 T sprzęgło wysoko bierze co prawda kupiłem go już z takim i po zrobieniu 30 tyś nic sie nie dzieje oprócz tego męczącego sprzegła. do tej pory nie przeszkadzało mi to dopóki nie zaczełęm jeżdzic swoim drugim autem a tam sprzegło bierze od początku.

Jak myślicie zmiana tarczy coś da??? 

biegi mi teraz wchodzą płynnie .zero oznak zużytego sprzęgła oprócz tego wysoko biorącego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób "skarży się" na tą dolegliwość ale ten typ tak ma. U mnie co prawda bierze praktycznie od połowy. Póki się nie ślizga to nic nie ruszaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ślizga się. moim zdaniem jak by sprzegło odmawiało posłuszeństwa to biegi by cieżko wchodziły . chyba że sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak sie przesiadlem z diesla gdzie sprzeglo bralo od 1cm i samym sprzeglem mozna bylo ruszyc z miejsca do 1.8T gdzie wlasnie bierze na samej gorze to dopiero przezylem szok. Kilka dni sie ruszac z miejsca uczylem :D Ten typ tak ma jak kolega mowil i juz... czytalem gdzies kiedys posty ludzi, ktorzy pisali ze po wymianie sprzegla na nowe poprawa w tym aspekcie byla znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rafal9119 napisał:

Nie ślizga się. moim zdaniem jak by sprzegło odmawiało posłuszeństwa to biegi by cieżko wchodziły . chyba że sie myle

Jest to jeden z objawów zużytego układu sprzęgła ale póki nic się nie dzieje to luz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem swoją B5 też mi mówili,nawet mechanik że sprzęgło mam do robienia bo wysoko łapie.Jeżdżę tak już 8 lat i nic się nie dzieje.Tak więc to norma.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi że moim drugim autem jest diesel i tak sprzęgło startuje od samego dołu.całą zime jeżdziłem dieslem a audi stało w garażu . a teraz po zrobieniu 400km stwierdziłem ze jest to męczące i nie wiem zamawiać sprzegło czy nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydasz kasę na nowy zestaw,poprawy nie będzie i co?Dopóki nic się nie dzieje to ja bym nie ruszał.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie świeżo po wymianie sprzęgło + dwumasa i łapie od połowy . Przedtem było dużo wyżej ale oprócz tego już biegi źle wchodziły (1 i R) a do tego po rozgrzaniu

w korkach robił kangura przy ruszaniu. Dodatkowo rozruch silnika był głośny i czasami zatrzęsło budą a teraz nawet nie słyszę kiedy odpalił 

Tak więc jeśli tylko masz wysoko sprzęgło i żadnych innych objawów to nie wiem czy warto już wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdej a4 jest tak samo, nie ma się co przejmować, trzeba się do tego przyzwyczaić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...