Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Umiejscowienie zaworu odpowietrzania skrzyni korbowej


STACHU111

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem forum ale nie znalazłem opisu umiejscowienia zaworu odpowietrzania skrzyni korbowej w silniku 1.6. Z elementu gdzie montowany jest filtr oleju wychodzi rura do góry i idzie do rozdzielacza który rozdziela w lewo na silnik, na wprost do dolotu powietrza i w prawo do eżektora. Wrzuciłem zdjęcie tego rozdzielacza. To gdzie jest ten zawór.

20170401_1452431.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że on jest w tym rozdzielaczu właśnie w stronę rury dolotu powietrza, szczerze powiedziawszy nie miałem z tym do czynienia w swojej ale myślę że tam jest właśnie jego miejsce logicznie rzecz biorąc, najlepiej to zdjąć ten rozdzielacz i obadać.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysunku nie jest w żaden sposób opisany, zaznaczony zawór odpowietrzenia. Myślę że to będzie w tym rozdzielaczu. Teraz nie mogę ale przed świętami sprawdzę ten element i poinformuję o wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.8t jest w gumowym trójnik pod kolektor em ssącym.  A czy jest w 1.6 ??

 

Screenshot_2015-06-15-23-09-14.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i potwierdzam wpis bodzio.c że tam nie ma żadnego zaworu. Jest to tylko zwykły rozdzielacz, tak jak pisałem w pierwszym wpisie. Załączam zdjęcie. Temat uważam za Zakończony.

Rozdzielacz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos się orientuję gdzie mogę kupić taki rozdzielacz jak na zdjęciu powyżej. Jak tego szukać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym rozdzielaczu jest tzw. numer OEM (original equipment),albo popatrz w "etce",zapisz i wstukaj np w wyszukiwarce.Ja tak znalazłem np gumowy wąż ok.20cm ,w układzie chłodzenia tego silnika,o niepwtarzalnym kształcie i znalazłem,zamówiłem w ASO i niedrogo kupiłem ,ori,a wyciekał płyn spod starego ścisku na wężu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...