Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Miękki pedał hamulca


xmnichx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem jest następujący: hamulce w mojej a4 były doskonałe wystarczyło oprzeć stopę o pedał i już hamowała przy lekkim naciśnięciu pod stopą czułem że pedał jest twardy. Dzisiaj przejechałem może 2 km i po rozpędzeniu do ok 140km/h chciałem dosyć szybko zahamować i ku mojemu zdumieniu musiałem mocno wciskać hamulec który w dodatku był "miękki"!!! po ponownym uruchomieniu auta nic się nie zmieniło i tu moje pytanie co mogło się stać?? mam nadzieje że gdyby pojawiła się nieszczelność w układzie i spadło by ciśnienie fis by mi coś wyświetlił... a może pompa od abs szwankuje...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na pompe abs kolego, innego rozwiązania nie widze, ale do pewności sprawdz poziom płynu hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa ABS???????

a niby co w niej siadło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz najpierw przewód z kolektora do serwa

moze tez juz samo servo kaputt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miekki hamulec bedzie przy zapowietrzonym ukladzie... gdyby padlo servo to nie mialbys sily wcisnac hamulca... sprawdz poziom plynu i czy cos sie gdzies nie rozszczelnilo przy zaciskach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie zapowietrzony układ hamulcowy, usterka może powstać przez sparciały, przetarty lub uszkodzony(nieszczelny) przewód hamulcowy, możliwe wycieki z przewodu hamulcowego.Jak jesteśmy przy układzie hamulcowym to powiem że płyn hamulcowy powinien być wymieniany srednio co 3 lata, większość kierowców po stwierdzeniu braków płynu w zbiorniczku, po prostu dolewa do zbiorniczka nowy płyn i często nie jest on wymieniany nawet kilkanaście lat lub wręcz nigdy.Moim zdaniem warto by tez zmienic płyn na nowy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn powinien być wymieniany co 2 lata lub po przebiegu 60tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn powinien być wymieniany co 2 lata lub po przebiegu 60tkm

z doswiadczenia wiem ze nie dłuzej jak raz na 3 lata i w granicach przebiegu 50 - 60 tyś.km :wink4: i rowniez żalezy od auta ile rocznie zrobi km :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wpadanie pedału jest uzależnione od tylnych zacisków (klosków) to można to sprawdzić:

1.) zapalić auto,

2.) zaciągnąć ręczny,

3.) nacisnąć pedał hamulca (jeżeli się zapada to doprowadzić do całkowitego zapadnięcia) i jednocześnie próbować dalej zaciągać ręczny.

Jeżeli dźwignia ręcznego będzie szła w górę razem z zapadającym się pedałem to mamy poziom poszukiwań usterki zawężony (najczęstszym powodem takiego zjawiska są: „nie ułożone – nowe”, lub „źle ułożone na przykład z przegrzania” klocki hamulcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

nie zakładam nowego wątku dopiszę się tutaj.

Objawy:

1.totalnie miękki pedał hamulca

2.auto nie hamuje prawie wcale

3.załącza się szybciej ABS

4. strach jeździć

Auto ostatnio mało jeździ, było u lakiernika i to on to zauważył, rozkręcił zacisk z tyłu i tam ponoć coś wycieka( widać po zbiorniku, że ubyło płynu) tenże lakiernik twierdzi, że to brak jakiejś podkładki

(nie pamiętam jakiej miedzianej czy z jakiegoś innego materiału)

dodam, że hamulce są prawie nowe, przód i tył razem z zestawami naprawczymi do zacisków)

co wy na to ? jak to ogarnąć samemu i o jakie podkładki chodzi

z góry THX :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy płyn wymieniałeś ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy płyn wymieniałeś ???

listopad ale mało jeździłem od tamtego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wlałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wlałes?

no jak co płyn hamulcowy ale pewnie chodzi Ci o jakiś symbol tego płynu lub coś w tym stylu :mysli:

nie pamiętam jaki to był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłoby to bardzo pomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłoby to bardzo pomocne

:hi:

wiesz nie wiem czy w tym sęk, lakiernik u którego ostatnio malowałem furkę mówił, że cieknie z jakiegoś tłoczka ? że brakuje jakiejś podkładki aluminiowej lub miedzianej to mi się obiło o uszy, tylko nie wiem o jakie podkładki dokładnie chodziło,

może ktoś uderzy w tym temacie :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...