Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poduszka Skrzyni biegow TWARDOSC ?? KTOS WIE ??


seba55

Rekomendowane odpowiedzi

CZy ktos cos wie o twardosci poduszek skrzyni biegow ??? ze sa rodzaje to wiem ale chodzi ktora to ktora ?? twarda / miekka  itp ..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź tutaj https://webcat.zf.com/?SPR=19

jak klikniesz na numer poduszki to później rozwiń informacje " i "  przy modelu auta tam znajdziesz dużo informacji w jakich skrzyniach była montowana dana poduszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona fajna / niby mam miec taka jak podaje strona / ale jest miekka pytanie moje brzmi ktora poduszka jest miekka a ktora twarda ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez chciał bym to ustalić. Dziś jadę do chłopaków w motoryzacyjnym może oni mi to ogarną w jakimś katalogu

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielona kropka miekka do rzędówek a biała kropka do Vek , zolty do Diesla, prawdopodobnie najtwardsza. 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadne info bo na stronie ZFa zielona tez występuje w V6 z 6b czy to Pb czy Tdi nawet z Q.

Ja uważam że zielona bedzie twarda bo np w 1.9 przy skrzyni manualnej 6b jest kolor żółty a przy skrzyni automatycznej jest kolor zielony a jak wiadomo automaty są cięzsze od manuali.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETKA mówi co innego....

5 godzin temu, MemberA4 napisał:

To żadne info bo na stronie ZFa zielona tez występuje w V6 z 6b czy to Pb czy Tdi nawet z Q.

Ja uważam że zielona bedzie twarda bo np w 1.9 przy skrzyni manualnej 6b jest kolor żółty a przy skrzyni automatycznej jest kolor zielony a jak wiadomo automaty są cięzsze od manuali.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etka segreguje poduchy mniej więcej tak jak soul87 napisał:

1.8 PB i 1.9 TDI - zielony

2.5 TDI - żółty

2.4 - 3.0 PB -  biały 

Ale teraz powiem Wam tak, w moim aucie była poducha ORi i miała nabite nr 8E0399151AQ. Zamiennik tej poduchy według katalogu to 31105 01, z oznaczeniem zielony. Więc by się zgadzało... 

Co ciekawe na gumie poduszki są opisane jakby twardości:

50F9 - Gruen

53F9 - Gelb

57F9 - Weiss

a na innej:

00F1  - GRUEN

01F1 - GELB

01F2 - WEISS

03F1 - PINK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwróć ją i zobacz, że nawet na gumie jest napisane EM5 50 M20, zobacz też na boku obudowy powinien być numer wybity... ale raczej zielona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy od skrzyni 5 b miałem GRUN czyt. zielony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sądze, że w katalogach jest trochę bałagan i najlepiej to dobierać z ASO po VIN lub po wyciągnięciu poduchy i sprawdzeniu jaki kolor/jaki nr ma poducha ;)

Dziwne jest też to, że wycofali ze sprzedaży same poduszki a wprowadzili komplet z łapą :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po swapie i takie informacje jak dobierz sobie po VIN nic mi nie dają. Taką mam wlozoną jak wrzuciłem zdjęcia. To prawidłowa dla 1.9 manual 5b?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest zielona... dla 1.9 TDI szła właśnie taka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja mam 1.9 Tdi AVF  6B i mi wychodzi ze mam miec zołta mam teraz zalozona  zielona i moge powiedziec ze jest strasznie miekka...  na dniach bede mial zolta i ja zaloze troche to przeciagam ale czasowo slabo Pozdro.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz myslem Seba55 ze zrezygnowales z zalozenia tej zoltej poduszki.

Czekam na efekty poniewaz tez mam zielona u siebie i zastanawiam sie nad zalozeniem zoltej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrezygnowac to nie zrezygnowalem ale czasowo slabo xD poduszke mam , jutro odbieram jeszcze zestaw napraczy drazka skrzyni biego to odrazu sobie

wymienie przy wymianie poduszki a co do wymiany to musze jakos sobie wolne zrobic i zajac sie moim a4  a jeszcze szukam poduszki lewej z czujnikiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...