Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T BFB kopci na biało


Alan 1999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim audi A4 b7 1.8T BFB 163km kupiłem je jakiś czas temu niestety pech chciał ze padła uszczelka pod głowica oprócz uszczelki zostały przy okazji zrobię rzeczy takie jak : 

Planowanie głowicy i sprawdzenie zalozona  nowa prowadnica 1 druga była dobra 

Uszczelniacze zaworów 

Oczyszczone zawory i gniazda 

Bierscienie 

Panekwi i oczywiście olej filtry płyny 

Mój problem jest taki ze są chwile ze audi puści taka chmurę jak by papieża wybrali i na sym początku działo si to sporadycznie teraz jest tak se jak stanę w korku nagle walnie chmurę biała za chwile rusze i nic dodam że coraz częściej się to dzieje  na zimnym silniku praktycznie nic nie leci. Myślę że to może być wina turbiny . Miał kotoś z was taki problem jakie koszty mniej więcej pytałem się o regenerację to koszt 600-900 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spaprana robota? Ściągnij przewód z turbiny i zobacz czy nie pływa w oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co też o tym myśleć ale samochód chodzi jak należy pali od pierwszego grzeje za***iście olej czysciutki płyny nic nie ubywa tyle co tam ten olej pobiera ale co do pierścieni czy uszczelniaczy to na 99% były robione poza tym jak by to padało to cały czas by kopci la a nie tylko  jak jej się zachce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak w pasku 1.8t po wycięciu kata bo sie rozleciał. Było to z 4 lata temu i czasami stojąc na światłach zaczeło się dymienie. Z czasem to samo znikło.Niedawno wstawiłem do paska 1.8t avj z wymienioną uszczelka pod głowica i też czasami lekko kopci tyle że uszczelniacze zaworowe jeszcze oryginał. Efekt taki jak by silnik zaciągał wodę z odmy lub płyn i go przepalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...