Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

żółty osad w zbiorniczku wyrównawczym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Proszę o podpowiedź

Zauważyłem wczoraj żólty osad w zbiorniczku - nie jest to raczej olej

wężę nie są twarde, nie ubyło płynu

Co to może być , co może być przyczyną

WP_20170521_004.jpg

Opublikowano
  • Autor

Naprawdę nikt sie nie wypowie

z tego co się dowiedziałem to albo wytrącanie glikolu albo jakiegoś innego syfu

Fakt - 2,5 roku temu czyściłem nagrzewnice ale od tamtej pory w zbiorniczku było czysto

Fakt - 2 razy wymieniałem chłodnicę recyrkulacji spalin i może błąd ale płyn był zawsze dolewany a nie wymieniony.

 

Pytanie tylko czy wymiana płynu chłodniczego załatwi sprawę czy ten syf z czegoś powstaje - chłodniczka oleju czy coś innego

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam i wiesz co było przyczyną ?? Mam identyczny objaw i ni wiem co zrobić?? Pozdrawiam

Opublikowano

Na ogół stary płyn jest tego przyczyną . Jak ktoś doleje wody to też może się tego spodziewać.  Wyczyść układ chłodzenia i zalej nowym płynem. 

Opublikowano

Proponujesz zlać stary przepłukać wodą zalać wodą destylowaną i potem nowy płyn ??

 

Opublikowano

Zwykłą wodą nie , destylowaną tak.

A odnośnie osadu w zbiorniku to najlepiej zdemontować zbiorniczek , wsypać do środka szklankę piasku i zalać do połowy wodą. Potem potrząsasz jak mara kasami przez kilka minut. Piasek usunie osad. O płukaniau już wiesz.✌

Edytowane przez jacek70

Opublikowano

Ten osad na korku wygląda jak pasta BHP :decayed:

Ja niestety zauważyłem u siebie coś takiego:

lFOEotWx_T3NbICpkYmmVSi_hCYhdlKJOKf1nkKQ

 

BTW czy ktoś wie czy zbiornik biały i czerwony/szary(?) mają taką samą budowę. Chętnie bym zamienił ciemny na biały, bo w ciemnym za holerę nie widzę poziomu płynu... Co za geniusz to wgl wymyślił... Pewnie ten sam od spinek tapicerki w B5/B6 :facepalm:

Edytowane przez HatefulEvil

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Mam to samo ktoś wie od czego to jest?

  • 1 rok później...
Opublikowano

Cześć, jakiś czas temu zauważyłem dokładnie taki sam żółty osad na korku zbiorniczka, tak jak przedstawił autor tematu. Płyn zrobił sie ciemny, taki brudny jakby.

Mógłby ktoś napisać czym to się skończyło? Czy wystarczyło płukanie ukłądu i wymiana płynu czy też przyczyna była poważniejsza/bardziej kosztowna?

W moim przypadku mam to w Passacie 1,8T AWT 2003 rok, 330 000 km przebiegu. Ostatnio płyn wymieniany 2-3 lata temu, nie robiłem tego sam, nie wiem co wlano.

Opublikowano

przepłukałem wlałem nowy płyn i spokój

Opublikowano
4 godziny temu, RomanS napisał:

1. ...jakiś czas temu zauważyłem dokładnie taki sam żółty osad na korku zbiorniczka, tak jak przedstawił autor tematu. Płyn zrobił sie ciemny, taki brudny jakby.

 2. Ostatnio płyn wymieniany 2-3 lata temu, nie robiłem tego sam, nie wiem co wlano.

1. prawdopodobnie płyn nie do tego układu chłodzenia, albo nie działają inhibitory korozji.

2. teraz płukanie układu, właściwy płyn do układu chłodzenia i radzę poszukać rzetelnego mechanika lub zrobić to samemu.

  • 2 lata później...
Opublikowano
W dniu 22.05.2017 o 09:27, drozduu napisał:

Witam

Proszę o podpowiedź

Zauważyłem wczoraj żólty osad w zbiorniczku - nie jest to raczej olej

wężę nie są twarde, nie ubyło płynu

Co to może być , co może być przyczyną

WP_20170521_004.jpg

I co to kolego było ? Mam to samo. Uszczelka pod głowicą robiona rok temu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.