Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klapa gasząca 03G 128 063 V120 - uszkodzone trybko


bob4u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ze względu na ciągłe błędy związane z klapą gaszącą i zapalającą się kontrolkę check enginee, wczoraj rozebrałem klapę gaszącą i niestety uszkodzone są dwa zęby z trybka. 

Dokładnie chodzi o to małe białe trybko.

Czy jest jakiś sposób naprawy, albo dokupienia tylko tego elementu - spotkał się ktoś z jakimś rozwiązaniem tego problemu, czy pozostaje zakup całego nowego elementu?

Clipboard Image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za piękne by można było kupić sam trybik jako część zamienną ?

Chyba że z używki wyciągniesz , tylko znaleźć taką ze sprawną przekładnią to jak trafić szóstkę w totka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat jednak idzie do przodu :hi::)

Ciekawe tylko jak z wytrzymałościa tych trybików, wyglądają na wydrukowane na drukarce 3D .

A  cena z przesyłką mocno atrakcyjna nie jest , razem prawie 140 PLN .

Z kupnem na Ebay-u problemu nie ma , wystarczy założyć konto na PayPal-u zasilić je w gotówkę i można kupować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszedłem do tematu trochę inaczej i w poniedziałek będę miał wydrukowane na drukarce 3D swoje własne trybko. Poskładam wszystko i będę testował jaka będzie jego wytrzymałość. Zresztą to już będzie widać po wydrukowaniu. 

 

Niestety przy wyjmowaniu starego trybka musiałem ściągnąć czarny element, który jest magnesem (tak podejrzewam) i który niestety lekko uszczyrbiłem. Podejrzewam, że z tym uszczyrbieniem nie będzie to działać prawidłowo.

Czy ktoś dysponuje starym zniszczonym elementem w którym ten magnes nie był ruszany?? Chętnie odkupię po cenie złomu lub przygarnę. 

W celach poglądowych dodaję zdjęcie pokazujące o co mi dokładnie chodzi.

Jak wydruk się uda i będzie to wszystko działać to chętnie odsprzedam kilka wydruków w znacznie niższej cenie niż te 140 PLN :)

IMG_0019s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś po nr VIN byłby w stanie podać mi jaki nr klapy gaszącej powinien być zamontowany w moim samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz jaki silnik masz? na wlepce we wnece kola powinna byc, albo na naklejce paska rozrzadu tez jesli jeszcze tam jest, ewentualnie zrob fote silnika.

wydaje mi sie ze ze we wszystkich 2.0 tdi jest ta sama 03G128063J - sprawdzalem w etce i dla 16v (blb brd itp) oraz 8v np. bpw ten sam kod elementu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój silnik to BLB. 

W tej chwili klapa gasząca którą mam zamontowaną i która jest padnięta ma nr 03G128063 V120. 

Z tego co wiem to ta klap była już wymieniana i właśnie taka została zamontowana. 

Stąd moje pytanie, jaka faktycznie ma tam być. 

Patrząc na allegro to przepustnice mają nr z końcówkami: a, b, c, j, g. 

Co oznacza w tej mojej v120. Widziałem też gdzies v100. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem rocznik modelowy 2006 w etce, nie wiem czy na 100% taki ma byc fabrycznie, ale chyba nie ma miedzy nimi wielkiej roznicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy jak mam ściągniętą z auta przepustnicę, to powinienem móc tą klapką swobodnie obkręcać, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...