Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Problem z hamulcami - przy wolnej jeździe szwankuje


jordan233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj powstał problem z hamulcami,gdy jadę wolniej(w mieście) i przyhamuję mocniej,to pedał robi się dziwnie twardy i charczy(podobnie jak bym hamował w zimie i ABS by się załączył) ,przy szybszej jeździe tego nie zauważyłem,nie wiem czy pompa siada czy też servo,płyn hamulcowy nie ucieka,wymieniałem rok temu,co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj węzyki elastyczne węże moga być już nieszczelne popuchniete byc moze ze serwo nie dzialala poprawnie albo zaciął się zaworek zwrotny w serwie( to jest to coś do czego jest przymocowany wąż jesli dobrze pamietam :mysli: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

Podłączyłem pod VAGA i nic

Odłączyłem kostkę spod maski ta od ABS-u i odpaliłem auto ,i zapalily się kontrolki ABS i czerwony wykrzyknik,ale przejechałem się i problem zniknął,ale podłączyłem kostke spowrotem,skasowałem błąd ,ruszyłem autem i znowu to samo przy hamowaniu ,abs się załącza, trzeba będzie czujniki sprawdzić,no i te węże.

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj czujniki oraz dobrze było by je przeczyścić,posprawdzaj tez węże jesli wszystko bedzie ok to wydaje mi sie ze może być serwo kopnięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz skanowałem VAG-iem autko i wyskoczył mi błąd

00290 - ABS Wheel Speed Sensor: Rear Left (G46)

Czyli lewy tył,patrząc na auto czy siedząc w środku?????? Od strony kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pdłacze sie do tematu u mnie nie dość że słabo hamuje tak jak by pulsowały no i po odpaleniu zapala mi sie czerony wykrzyknik ale gaśnie tylko po jakimś czasie wiec jest coś nie tak może jakaś mała podpowiedz od ziomków:)

sprawdz klocki hamulcowe na początek :wink4: byc moze ze zapowietrzył Ci sie uklad hamulcowy który trzeba rzecz jasna odpowietrzyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak :)

Wyczyściłem każdy czujnik ABS,i wszystko jest ok!! Dodam iż jeden z czujników był tak zasyfiony że hoho :wallbash:

,teraz jest wszystko ok,dzięki za podpowiedzi !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez pozwolę się podłączyć pod temat ja mam problem z hamulcami tzn mianowicie gdy hamuje pierwszy raz jest ok za 2 tez a za 3 pedał hamulca robi się twardy co może być powodem takiej sytuacji dodam jeszcze ze gdy prze gazuje pedał robi się miękki normalny...proszę o pomoc co mogę zrobić żeby było dobrze :confused4:(AUDI A4 1997 1.9 TDI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...