Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Plastikowa rurka bagnetu oleju .

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam  pewnie dla was to banał dla mnie jednak nie. Wracam po wymianie rozrzadu, filtrów, oleju i uszczelnienia egr. Chciałem sprawdzić ile jest oleju na jakiej wysokości żeby wiedzieć czy audi bierze olej.

Ciagne bagnet ostrożnie jak zawsze i wyciągam go z 20cm rurka pęknięty. 

Pytanie bo w poniedziałek wyjeżdżam czy to jest długi zabieg dla mechanika ? 

I czy mogę tak jeździć? 

Ps. Szczerze po odbiorze auta zauważyłem że Buczy zrobiłem trasę i już jest normalnie to po wymianie rozrzadu ? Czy przedmuch przez ten bagnet ?

 

Audi a4 b6 1.9 131

Opublikowano
2 godziny temu, Minerseth napisał:

Ciagne bagnet ostrożnie jak zawsze i wyciągam go z 20cm rurka pęknięty. 

 

często się to zdaża w grupie VAG :)

Cytuj

Pytanie bo w poniedziałek wyjeżdżam czy to jest długi zabieg dla mechanika ? 

jak nie nawrzuca resztek tej rurki do silnika przez otwór to jest chwila, te rurki są dostępne praktycznie w każdym sklepie za grosze,

Opublikowano

Najlepiej z odkurzaczem wybierać pozostałości po starej rurce. Nowa to tylko klik i juz wystawiona.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Najlepiej brać z ASO... Dlaczego ? Bagnet siedzi w niej sztywno, a w zamiennikach jest luźny,  w niektórych nawet puszcza mgłę olejową po nagrzaniu silnika... 

Opublikowano

Potwierdzam, bagnet siedzi w nim luźno i nie trzyma cisnienia

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Zrobione za 30zl w 15munut ale trochę się majster męczył z wydziobaniem plastiku. Dodam że był to chyba zamiennik i u góry jak wyciągam bagnet nie trzyma tak mocno jak ten stary boje się że cisnienie go wypluje.. no ale pożyjemy zobaczymy. 

Wymiana bardzo prosta następnym razem działam sam i kupię oryginał. 

Przy okazji zauważyliśmy poconcy się egr.

 

Ps. Mechanik mówił że mnóstwo nowych renowek ma w środku silnika plastiki o tych bagnetów.  No ale my mamy audi :)

Opublikowano
Potwierdzam, bagnet siedzi w nim luźno i nie trzyma cisnienia

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka



Dlatego ja dołożyłem maly o-ring i jest lepiej niz ori[emoji39] można powiedzieć ze jest na "klik" [emoji14]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Witam. u mnie tez pekla kiedys prowadnica bagnetu. Proponuje kupic ori audi na poczatku zalozylem zamiennik ze sklepu motoryzacyjnego to oszukiwalo stan oleju o 5-8mm...

Opublikowano

Zanizalo czy zawyżało?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

jest jakaś różnica? Mechanik miezyl długość itd. Taka sama bez żadnej różnicy.  . Bagnet daliśmy stary i to był chyba błąd bo bardzo słabo trzyma i boję się że przy 3 tys obrotów go wypluje.  Jak myślicie?

Opublikowano

Tą rurkę trzeba bardzo mocno wcisnąć, żeby słyszeć charakterystyczne klik...

Opublikowano
  • Autor

No 100kg chłop wcisnąć ja z czuciem sprawdził lusterkiem myślę że siedzi dobrze ale chodzi o bagnet że trzeba temu musiałem się siłowa a teraz czuje minimalny opór ale myślę że bagnetu nie wypchnie. 

Opublikowano
11 godzin temu, michcio1985 napisał:

Zanizalo czy zawyżało?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

mi zanizalo o 5-8mm widzialem predzej ile mialem na ori a po zalozeniu zamiennika mialem o wiele nizej oleju na bagnecie. Nie ma co oszukiwac sie ale ori to ori a cena na prowadnicy ori a zamiennik moze 8zl roznicy

Opublikowano

dlugos moze taka sama ale u mnie zamiennik prowadnicy bagneta byl troche inaczej wykrzywiony i na tym skrzywieniu oszukiwalo o pare mm. moze masz inny zamiennik prowadnicy bagneta  i nie ma takiej roznicy ale u mnie bylo to bardzo widoczne w poziomie oleju. :)

Opublikowano
6 godzin temu, kamil-vag napisał:

Tą rurkę trzeba bardzo mocno wcisnąć, żeby słyszeć charakterystyczne klik...

Ja zalecam ostrożność- nową też można złamać. Dobrze jest podgrzać dół opalarką, żeby sie zrobił miękki. Wchodzi jak złoto, bez siłowania

Opublikowano
Minerseth - może trzeba było spróbować podgrzać rurkę (obudowę) bagnetu w kubku z gorącą wodą żeby zrobiła się bardziej plastyczna/elastyczna?

Edytowane przez Złomiarzu

Opublikowano
21 godzin temu, MemberA4 napisał:


Dlatego ja dołożyłem maly o-ring i jest lepiej niz oriemoji39.png można powiedzieć ze jest na "klik" emoji14.png

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

A oring dałeś na bagnet czy na łączenie rurki?

Opublikowano

Na bagnet bo rurka trzyma sie mocno na silniku.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

MemberA4 - dzięki za podpowiedz. :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.