Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

dzbanuszek sensor NIE PODAJE OLEJU NA GÓRE SILNIKA!!! AVJ QUATTRO

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Panowie!,problem jest nastepujacy...kontorlka sensor zapala sie wtedy kiedy jej sie podoba chociaz ostatnio juz na zaplonie daje o sobie znac,ok prawodopodobnie czujnik cisnienia oleju do wymiany,ale jest taki problem ze mam wrażenie ze nie podaje mi oleju na góre silnika, jak odkrecilem korek to wydawalo sie dziwnie sucho niby olj wymieniony i poziom jest,temperatura ok, ale mechanika zdaniem nie powinno byc tak gorąco i cos jej dolega nawet silnik pracuje jakos glosniej czy to wróży remont silnika?:( z góry dzieki za pomoc!!!

Opublikowano

A moze zapchany smok olejowy. Czysciles kiedykolwiek? Jesli nie to czas najwyzszy i bylo zmierzyc cisnienie oleju to bys mial pewnosc. 

Opublikowano
  • Autor

dzieki sprawdze to bo samochod juz stoji od tygodnia i boje sie jezdzic...

Opublikowano

Racja. Kompresja a potem micha w dół i sprawdzaj smoka. Może nawet kanały olejowe zafajdane nagarem i też swoje robi. Wtedy można sie płukanką pokusić.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

a wiec, z uszczelki pod głowicą cieknie olej jak tylko sie rozgrzeje,prawdopodobnie jak kupilem bym wlany jakis specyfiik uszczelniający, po wymianie oleju zaczęly sie dziać cyrki...przegrzany olej nagar itp...prawdopodbnie silnik umiera bo terkocze jak sie rozgrzeje...wymiana silnika czy remont? jak wygląda swap na 2.8 w tym modelu? cos ktos?

 

Opublikowano
  • Autor

a wiec, z uszczelki pod głowicą cieknie olej jak tylko sie rozgrzeje,prawdopodobnie jak kupilem bym wlany jakis specyfiik uszczelniający, po wymianie oleju zaczęly sie dziać cyrki...przegrzany olej nagar itp...prawdopodbnie silnik umiera bo terkocze jak sie rozgrzeje...wymiana silnika czy remont? jak wygląda swap na 2.8 w tym modelu? cos ktos?

Opublikowano

Jeśli silnik rzeczywiście kaput to kupić cały słupek, najlepiej jeszcze z jeżdżącego anglika. Koszt silnika w granicach 3000, do tego nowy rozrząd, płyny i w 5 tys. powinieneś się zamknąć. Może warto jeszcze zdjąć głowicę i michę żeby ocenić co się wydarzyło i dopiero podjąć odpowiednie kroki.

Opublikowano
  • Autor
7 godzin temu, przem8 napisał:

Jeśli silnik rzeczywiście kaput to kupić cały słupek, najlepiej jeszcze z jeżdżącego anglika. Koszt silnika w granicach 3000, do tego nowy rozrząd, płyny i w 5 tys. powinieneś się zamknąć. Może warto jeszcze zdjąć głowicę i michę żeby ocenić co się wydarzyło i dopiero podjąć odpowiednie kroki.

wlasnie jutro ide do mechanika i bedziemy zdejmowac głowice zeby sprwawdzic jak wyglada reszta motoru....mam nadzieje ze nie ma tragedii nic czerwonego sie nie wyswietlalo,jezdzila normalnie tyle ze glosniej pracowala mam nadzieje ze nie jest za pozno, dosc szybko zareagowalem moze wystarczy tylko planowanie glowicy i plukanie...MÓDLMY SIE TRZYMAJCIE KCIUKI!!!!! dzieki:)

Opublikowano
  • Autor
7 godzin temu, przem8 napisał:

Jeśli silnik rzeczywiście kaput to kupić cały słupek, najlepiej jeszcze z jeżdżącego anglika. Koszt silnika w granicach 3000, do tego nowy rozrząd, płyny i w 5 tys. powinieneś się zamknąć. Może warto jeszcze zdjąć głowicę i michę żeby ocenić co się wydarzyło i dopiero podjąć odpowiednie kroki.

tak wlasnie licze do 5tys jesli wiecej to nie bawie sie w to,trzeba bedzie rozbic...:P

Opublikowano

Z całym szacunkiem ale modlitwy tu nie pomogą. Terkotqać może też łańcuch i napinacz.

Opublikowano

Pojawiająca się żółta oliwiarka z napisem sensor to nie brak ciśnienia oleju!!
Ten piktogram informuje o uszkodzeniu czujnika poziomu i temperatury oleju który jest umieszczony w misce!

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, Shhaddoww napisał:

Pojawiająca się żółta oliwiarka z napisem sensor to nie brak ciśnienia oleju!!
Ten piktogram informuje o uszkodzeniu czujnika poziomu i temperatury oleju który jest umieszczony w misce!

no wlasnie, i dlatego pewnie przegrzal sie olej choociaz temperatura silnika byla w normie....:(

 

Opublikowano

Dlaczego sądzisz że olej się przegrzał?
Mierzyłeś jego temperaturę?
Te silniki wydzielają dużo ciepła i ogólnie po otwarciu maski jest zawsze gorąco.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.