Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
26 minut temu, trepek napisał:

@Adam87

Jeśli dobrze rozumuję gdyby przesunąć sanki o odrobinę w prawo to pochylenie lewego koła spadnie do -1.1* a prawego wzrośnie do -1.1*. To i tak wartości inne niż zalecane -0.55* ?

Niekoniecznie różnica będzie taka sama. Raz robiąc zbieżność, przesuwałem sanki i z lewej strony poprawiło się a z prawej mało co się ruszyło. 3 godziny siedziałem nad tym ale zrobiłem wreszcie...

I to co Kamil napisał to 100%racja. Powinni Ci powiedzieć co i jak i dlaczego. 

 

Opublikowano
  • Autor

@Adam87

Ano, powinni. Ale to taki zakład, że kto inny robi a kto inny w recepcji kasę bierzę ? W Olkuszu ciężko o dobrych mechaników a ten zakład, gdzie byłem, przynajmniej terminowy i rzeczowy, aczkolwiek standard wykonanych prac taki małomiasteczkowy.

Opublikowano
8 minut temu, trepek napisał:

oraz trochę strach coś zamontować, dobrze nie przetestować i pchać się w trasę na drugi koniec kraju ?

Hehe to już A2 nie można jechać :P

Mam ten sam ból co Wy, Polo za***isty koło domu, na miasto. Ale w trasę jeździ się Audi...

Teraz i u mnie w Polo idzie serwis, wczoraj wymieniłem kpl wahacze, i te nieszczęsne tuleje przy wsporniku na sankach...

Opublikowano
  • Autor

@kamil-vag

A2 już kilka razy byliśmy nad morzem ? Raz nawet bujnąłem samochód do 210 km/h. Ale wiesz, 3 cylindrowy diesel jest głośny w trasie. Może jakby był w A2 1.9 TDI... 

A tak to po to kupiliśmy A4 aby jeździć nim w trasy :)

Serwisy czekają mnie w czerwcu - w dwóch samochodach wymiana oleju + rozrządów.

Edytowane przez trepek

Opublikowano
49 minut temu, trepek napisał:

@Adam87

Ano, powinni. Ale to taki zakład, że kto inny robi a kto inny w recepcji kasę bierzę ? W Olkuszu ciężko o dobrych mechaników a ten zakład, gdzie byłem, przynajmniej terminowy i rzeczowy, aczkolwiek standard wykonanych prac taki małomiasteczkowy.

Jakbyś był w Krakowie to polecam ten zakład https://goo.gl/maps/kG4Txt5CxKt. Co prawda bez sensu jechać na samą geometrię do Krakowa, ale tak czy inaczej polecam :)

Dziadek taki trochę malkontent, powie, że Audi prze...anie się robi, bo mimośrody (z tyłu) u góry zwrotnicy, ale zrobi :P

Tak jak koledzy wyżej pisali - koniecznie powiedz, że masz Quattro i jakie zawieszenie. 

U mnie po wymianie całego zawieszenia przód + tył wyszło tak - nie znam się, ale jest zielono :D (wszystkie śruby regulacyjne nowe z ASO):

IMG_20190329_103124.jpg

 

Edytowane przez tsluszniak

Opublikowano
  • Autor

@tsluszniak

Znam ten zakład :) Jak mieszkałem w Krakowie i chodziłem na nogach do pracy to przechodziłem koło tego zakładu. Myślałem aby tam podjechać samochodem ale w kwietniu jestem czasowo ograniczony. Dla mnie to nie problem aby do Krakowa przyjechać bo jestem tutaj codziennie.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Krzywa zwrotnica jest możliwa, ale bardziej bym obstawiał zwrotnice o innym numerze. Jak przy odkręcaniu górnej śruby komuś pęknie, to zwykle sie szuka na szybko i wkłada cokolwiek bo przecież pasują wszystkie. Nie, nie pasują zamiennie

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, misiek95 napisał:

Krzywa zwrotnica jest możliwa, ale bardziej bym obstawiał zwrotnice o innym numerze. Jak przy odkręcaniu górnej śruby komuś pęknie, to zwykle sie szuka na szybko i wkłada cokolwiek bo przecież pasują wszystkie. Nie, nie pasują zamiennie

W sensie zwrotnice z innego modelu?

Opublikowano
9 godzin temu, trepek napisał:

W sensie zwrotnice z innego modelu?

Nie, w samym b6 występuje conajmniej 5 różnych odlewów. Przyjrzyj sie na początek dokładnie jednej i drugiej wizualnie bo są różne. Numery zwrotnic w razie czego są  na dole pod osłoną tarczy kotwicznej. Zasada taka jak zawsze, numer ma być identyczny po za ostatnią CYFRĄ bo tam będzie 1 i 2 i to oznacza strone lewą lub prawą

Opublikowano

Kurde Michał nie widzę, żeby ETKA rozróżniała zwrotnice ze względu na wersje zawiechy itd... 

Było:

końcówka 253 lewa str / 254 prawa

do 2002 - 8E0 407 253 

do 2007  8E0 407 253  C

do 2017 8E0 407 253  E

od 2017 8E0 407 253  H

Fakt faktem, najlepiej je ładować tymi samymi nr, bo każda końcówka to jakaś tam zmiana... 

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj wzialem sie za wymiane poduszki skrzyni biegow, stara byla juz lekko zuzyta. Uderzenia podczas zmiany biegow ustaly :)

Wpadl Lemforder.

@misiek95 @kamil-vag

Patrzalem na wahacze dolne, wszystkie jeszcze ori. Jak bede zmienial przednie hamulce to popatrze na numery zwrotnic.

39562662-79B4-4108-870D-5844DBB4BCDB.jpeg

Edytowane przez trepek

Opublikowano

No już ładnie naderwana ? 

Zazwyczaj nic nie dzieje się bez przyczyny... i zapewne silnikowe i odbój na pasie przednim też zużyty... także popatrz na nie.

Opublikowano
  • Autor

 @kamil-vag

Odboj wymienie jak bede rozrzad robil a lewa silnikowa wklesnieta i chyba wylana juz ? bo bordowe zacieki pod nia sa.

Opublikowano
26 minut temu, trepek napisał:

i chyba wylana juz ? bo bordowe zacieki pod nia sa.

to wylana :P

Opublikowano
  • Autor

Kurde no... same wydatki ?

Opublikowano

Nie ma co się użalać, kup nowe z ASO i kolejne 250-300k km z głowy ^^

Ja na szczęście mam to za sobą...

Opublikowano

Koszt ori poduch do silnika to około 1000 zł co nie? 

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, Pawisco napisał:

Koszt ori poduch do silnika to około 1000 zł co nie? 

Niestety tak ?

@kamil-vag

Jak sprawdza sie luz w przegubach wewnetrznych? Dopuszczalny jest luz wzdluzny a poprzeczny nie?

Opublikowano

Nawet nowy ma minimalny luz poprzeczny. Tak naprawdę ciężko to określić, chyba, że naprawde mocno wyrobiony. Kwestia czy masz drgania przy przyspieszanie do tego ruch lewarka... 

Opublikowano
  • Autor

Drgan przy przyspieszaniu nie mam, lewarek tez sie nie rusza. Jak juz poduszke wymienialem to chwycilem za polosie ale poprzecznego nic nie wyczulem ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.