Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Żywotność A4 1.8T '96


Traviz

Rekomendowane odpowiedzi

Traviz ja osobiście zbieram graty do zmiany turbiny na K04-15. GTrsy to za***iste turbiny ale niestety są z tym wciąż problemy, patrz np. Bartte. tzn. nie z turbinami ale z softem.

K04 robią ci na ori kompie bez żadnych problemów czy tam smt6/7 i jeździsz sobie bezproblmowo.

Moge się też z wami podzielić swoim reaserchem dotyczącym cen modów:

turbo k04-15 750$

wydech tomson 3" 1400 zeta

wtryski używane od TT 225KM okolo 600-800 zeta

IC 160$ + orurowanie IC w El-tec 1200 zeta

inlet pipe do turbo 150$ lub 300zeta el-tec kwasówka

DV Forga 007 135$ nie żadne tam BOVy niestety

przepływka przydałaby się od TT 225KM

filtr powietrza: pewnie zostane przy K&N ale marzy mi się Carbonio :) :twisted:

no i na koniec SOFT pewnie w VTG nie wiem jeszcze ile oni za to wezmą

Kunio czy ty miałeś robiony wogóle wydech?? Czy wciąż jeżdzisz bez FMICa?? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kunio czy ty miałeś robiony wogóle wydech?? Czy wciąż jeżdzisz bez FMICa??

jeżdzę na serii, już mi tylny zaczyna pierdziec więc niedługo przyjdzie czas na cos innego :) W tomaracing powiedzieli mi 1500zl max za wydech do tej A4. 2.5" by wystarczylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko jest do dogadania z "tymi co wiedzą lepiej" :)

czy znacie kogoś kto jeżdzi na filtrze Carbonio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zawieszenie nie wyrobiłoby :)

Możesz to rozwinąć bo za bardzo nie wiem co masz dokładnie na myśli ? :)

Bo to chodzi o układ przeniesienia napędu , a nie zawieszenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo k04-15 750$

wydech tomson 3" 1400 zeta

wtryski używane od TT 225KM okolo 600-800 zeta

IC 160$ + orurowanie IC w El-tec 1200 zeta

inlet pipe do turbo 150$ lub 300zeta el-tec kwasówka

DV Forga 007 135$ nie żadne tam BOVy niestety

przepływka przydałaby się od TT 225KM

filtr powietrza: pewnie zostane przy K&N ale marzy mi się Carbonio

IC i orurowanie już mam - patrz podpis :) Ciekaw jestem jeszcze jaką ma sprawność, ale...

DV Forge 007 również siedzi ;) Oraz filtr K&N :D Mam też regulator ciśnienia paliwa. Stary, ale chyba działa :P Więc wtryski w moim przypadku chyba też odpadają ? Od TT (niestety 180KM) mam doł silnika :cool: Zawsze chyba lepiej to zniesie niż zwykły 150KM...

co to jest inlet pipe do turbo ?

Gdzie można poczytać/porównać turbinki ? K04 jest chyba tylko niewiele większa od k03 czy się mylę?

Nie mogę właśnie znaleźć dobrych źródeł.

Poza tym dzięki za sprowadzenie na ziemię z tymi GTrsami ;) Nie wiedziałem o tym, że są takie problemy :D

Niestety zawieszenie nie wyrobiłoby :)

Możesz to rozwinąć bo za bardzo nie wiem co masz dokładnie na myśli ? :)

Bo to chodzi o układ przeniesienia napędu , a nie zawieszenie :wink:

Zgadza, się ;) Na poprzedniej stronie już o tym pisałem ;) Nie zrozumieliśmy się z Kuniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest inlet pipe do turbo ?

rura doprowadzająca powietrze do turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest inlet pipe do turbo ?

rura doprowadzająca powietrze do turbo

No dobra, to rozumiem, że ta rura musi być inna/druga ze względu na zmianę turbo na inne ? bo przecież każde turbo ją musi mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori rury potrafią się załamywać przy wyższym doładowaniu i to jest złe :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 210000 km . zero problemów.

Pozdr.

miałem 1.8T z 98r , zrobiłem mu mooda na ok 180KM i śmigał jedynie co mnie wpieniało

to brak quattro więc sprzedałem , teraz mam od ponad 2 lat bmw ale to nie oznacza

że nie wrócę do Audi , BMW jest świetne , lepiej mi się prowadzi no i ten diesel , ciszej jak w A4 1.8T :naughty: i wcale nie wolniej a taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa lata temu miałem Passata 1.8T, miał przelatane 240000 km. Z czego ja zrobiłem 150000 km... :>.. Pod względem silnkowym było Ok :naughty:.

No oczywiście nie mówie o takich częsciach eksploatacyjnych :>... Typu, paski , rolki itp.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 140 tysi i kufa ciągle same problemy :kox: :gwizdanie: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma AEB od 2 miesięcy, 149 tys. pokazuje ile ma tego nie wiem, po wyglądzie kilku podzespołów wygląda na autentyczny, po 3 tyg. zrobiłem LPG (stagas 300/ listwa waltec/czerwone ) po pierwszym 1 tyg. miałem awarie chłodniczki oleju (80 zł) i zaworu wlewu płynu chłodniczego (metalowa uszczelka)...naprawa i płukanie 300 zł...Inni mechanicy prognozowali uszczelke peknieta, albo nawet peknietą głowice i szacowali na 2500 -3000 zł naprawe :polew:...opisałem to na forum http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_czy_pelen_syntetyk_mogl_miec_znaczenie-t32338.0.html oraz http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_b5_dobra_rada_apropos_objawow_peknietej_uszczelki-t32821.0.html;msg386547#msg386547

Potem po płukaniu zaczęła ciec pompa wody...wymieniłem (koszt całkowity 250 zł)..Teraz juz dłuższy czas auto śmiga jak żyleta...

Chce coś pogrzebać ale nie bardzo wiem co :disgust: chciałby na początek wywalic kata ale nie wiem czy mi wyreguluja dobrze sprawe sondy lambda :confused4:... tak czy siak mam nadzieje że niektóre awarie mnie ominą :) planuje rozrząd machnąc nowy jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem nigdy z 1.8T problemów a jak już LPG to tylko z szybką listwą a to tanie nie jest , Prins,BRC Sequent / nie 24 / ICOM ale wtedy to wydatek 5000zł , opłacalność niewielka była , teraz już trzeci rok mam bmw i zapomniałem co to naprawy - widocznie tak trafiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem nigdy z 1.8T problemów a jak już LPG to tylko z szybką listwą a to tanie nie jest , Prins,BRC Sequent / nie 24 / ICOM ale wtedy to wydatek 5000zł , opłacalność niewielka była , teraz już trzeci rok mam bmw i zapomniałem co to naprawy - widocznie tak trafiłem

Do 1.8T spokojnie można włożyć BRC sequwnt 24, (3000zł) wiem bo mam, przy normalnej jezdzie nie wyczuwalny spadek mocy, przy butowaniu może troszeczke na wysokich obrotach, powyżej 5.5 tys. Zero jakiegokolwiek szarpania czy przerywania, spalanie około litr większe niż benzyny, średnio 11 litrów przy normalnej jeździe.

Z bmw chyba dobrze trafiłeś, to bardzo fejne samochody, (sam miałem zamiar kupić 520 z 98r.), ale po opiniach słyszałem że bmw sporo pali i wybrałem audi. Z bmw 520 robie swoim 1.8T co zechce, nie ma szans, w zimie audi w quattro wymiata, a kumpel betą jeździ jak na łyżwach...chyba dlatego wybrałem audii i raczej nie żałuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od zakładu jaki zamontuje LPG , to ważne , co do jazdy to kumpel ma pewnie starszy model

, ja mam po 2002r i ma wszystkie systemy no ale quattro w audi to jest wizytówka , mimo to że bardzo

dobrze i pewnie się czuję w BMW to za rok - na wiosne planyje zmienić na Audi A8 - model D3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...