Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekorczenie prędokości Szwajcarjia - autostrada


INFOLUDEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o informacje użytkowników którzy mieli styczność z fotoradarami w Szwajcarii w ciągu ostaniach 1-2 lat. Jestem właśnie w trakcie podróży wakacyjnej :) Jechałem przez Szwajcarie do Włoch - Mediolanu. Jako że do celu miałem już 300-400km z trasy 2000km  a była 2 w nocy trochę jechałem szybciej bo 140-160km... no i tak się złożyło ze zarejestrowałem 3 zdjęcia swojego auta ( wszystkie przed wjazdami do tuneli gdzie standardowo ograniczenie jest 80-90. Więc dedukuje , że wszystkie 3 zdjęcia będą + 40-50km ponad limit...

Prośbę kieruje do użytkowników z doswiadczeniem a nie teoretyków z google i opowieści:) bo już się naczytałem , że sąd może wydać karę nawet do 100000zł ( na przeliczeniu na polskie ) :) bo wszystkie jazdyna autostradzie + 25km/h  są przestępstwem a nie wykroczeniem

Wiem że Szwajarjia w szengen i wymiana informacji jest możliwa ale troche się stresuję , że to będzie moja najdroższa wyprawa na wakacje:) a do powrotu mam jeszcze 3000km do Polski:) dobrze ze nie przez Szwajcaje:)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary najpierw Cię pocieszę.
Jechałem tam w 2013 i też mi błysnęło w tunelu. Tyle że przekroczylem o 15 km. Więc może machnęli ręką.
A teraz to z drugiej mańki. Masz coś z głową że tak jeździsz za granicami. W Austrii Cię wsadzą do aresztu, na miejscu. Reszcie wycieczki z auta każą czekać do rozprawy. We Włoszech są z kolei pętle liczące średnią odcinkową na autostradach.
Bez względu na to czy przyjdzie coś ze SUI czy nie, to na serio noga z gazu. Możesz się nie wypłacić i to nie jest żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kamyk napisał:

Stary najpierw Cię pocieszę.
Jechałem tam w 2013 i też mi błysnęło w tunelu. Tyle że przekroczylem o 15 km. Więc może machnęli ręką.
A teraz to z drugiej mańki. Masz coś z głową że tak jeździsz za granicami. W Austrii Cię wsadzą do aresztu, na miejscu. Reszcie wycieczki z auta każą czekać do rozprawy. We Włoszech są z kolei pętle liczące średnią odcinkową na autostradach.
Bez względu na to czy przyjdzie coś ze SUI czy nie, to na serio noga z gazu. Możesz się nie wypłacić i to nie jest żart.

W Austrii z 3 lata temu na wylocie a Wiednia o 3 w nocy na autostradzie miałem  +47km. Ustrzelili mnie suszarką... skończyło się tym , że wyciągneli alkomat zbadali a następnie terminal z bagażnika i musiałem uiścić 150E kartą i po sprawie...  o tym areszcie to chyba przegiąłeś chyba że mówisz o zabudowanych terenach ale tam zawsze jadę przepisowo ( za granica ).

A co do Włoch ... to jest inna bajka tutaj wszyscy jeżdżą jak wariaci... brak kierunków, jazda środkiem autostrady, predkość Polska w porównaniu do Włoch dla mnie to kraj "wzorowych kierowców"

 

Moralnych rad nie potrzebuję dorosły jestem i ponoszę konsekwencje za swoje czyny:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zdjecia z CH nie przyszly auto bylo na polskich tablicach, na niemieckich mi przyszlo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Zapieprzaj więc dalej i płać [emoji4]


Zdziwi się jak mu przyjdzie spory mandat i będzie musiał prawko oddać na kilka miesięcy.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpla strzelilo w tunelu przekroczyl o 40 km/h, przyszedl po 2 miechach wyrok z sadu, zakaz jazdy przez 6 mc przez CH oraz mandat 1500 frankow ( z mozliwoscia rozlozenia na raty ) auto bylo zarejstrowane w DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TOM3K napisał:

Zdziwi się jak mu przyjdzie spory mandat i będzie musiał prawko oddać na kilka miesięcy.

szkoda gadać

nie chce mi się nawet nic pisać - przemundrala i półtora gościa :facepalm:

sam pisze że go siekło na 3 radarach, przeginał w Austrii, przekracza na autostradach ale łaskawie nie w zabudowanych

szkoda słów po prostu - uwaga pirat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pokory by się przydało.
Sam dostałem w sumie 4 niespodzianki w DE. Od tego czasu noga z gazu. Patrząc nawet na mandaty jakie są w necie nie będzie to tania sprawa i z prawkiem na bank się pożegna...

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pocieszę Cię. Sam odczułem możliwości współpracy policji w UE. W Austrii na autostradzie przy niemal każdym tunelu stoi 80 km/h i fotoradar. Dwa lata temu dostałem dwa miesiące po powrocie z Włoch 3 mandaty. Przekraczałem o 15 km i wartości mandatów wahały się od 45 do 75 E. Zapłaciłem od razu bo oni szybko naliczają kary, a ze ściąganiem nie mają teraz problemu bo przyjdzie polski komornik. W Szwajcarii są wyższe mandaty no i Ty przekroczyłeś o więcej więc faktycznie mogą podciągnąć pod przestępstwo.

Niestety, na zachodzie trzeba wyłączyć ułańską fantazję. Kilka lat temu (jak jeszcze byłem głupi i paliłem) dostałem w Szwajcarii mandat za wyrzucenie niedopałka podczas jazdy na zewnątrz. To był najdroższy papieros :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2017 o 14:49, TOM3K napisał:

 


Zdziwi się jak mu przyjdzie spory mandat i będzie musiał prawko oddać na kilka miesięcy.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Kto mi zabierze prawo jazdy? Szwajcarjia? czy ty jestes normalny? Mogą mi dać zakaz poruszania się po Szwajcarii... albo zabrac prawko i odeslac do polski jak by mnie złapali na miesjcu... teorie spiskowe wyssane z palca

 

Dnia 12.06.2017 o 19:24, execuiter napisał:

Kumpla strzelilo w tunelu przekroczyl o 40 km/h, przyszedl po 2 miechach wyrok z sadu, zakaz jazdy przez 6 mc przez CH oraz mandat 1500 frankow ( z mozliwoscia rozlozenia na raty ) auto bylo zarejstrowane w DE

I tutaj szkopół DE I CH współpracuja mocno dlatego do sciągnięcia

 

8 godzin temu, TOM3K napisał:

Trochę pokory by się przydało.
Sam dostałem w sumie 4 niespodzianki w DE. Od tego czasu noga z gazu. Patrząc nawet na mandaty jakie są w necie nie będzie to tania sprawa i z prawkiem na bank się pożegna...

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Tak pokory... robie po 60000-70000 km /rocznie za granica i w polsce i  dostałem 3 lata temu w Austrii i raz 7 lat temu w czechac.... ( wszystkie moje mandaty w europie ) W polsce X razy ale nigdy nie straciłem prawa jazdy, więc proszę bez takich moralnych spraw.., jeśli ktoś miał doświadczenie polskim autem przekroczyć prdkość bym był wdzieczny za informacje, a nie posty tupu "sunku nie powinieneś tak eobić bo to jest bleee "

Pozdrawiam i bez personalnych skierowań do kogokolwiek z powyższych postów:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku. Mam jeszcze polskie prawko i mieszkam w de. Musiałem normalnie oddać prawko na miesiąc i punkty karne mam również. Myślę że normalnie będziesz musiał oddac i oni wyślą do Twojego WK

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, TOM3K napisał:

Człowieku. Mam jeszcze polskie prawko i mieszkam w de. Musiałem normalnie oddać prawko na miesiąc i punkty karne mam również. Myślę że normalnie będziesz musiał oddac i oni wyślą do Twojego WK

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Twój przykład nie jest dla mnie w ogóle nie pomocny bo masz mieszankę DE i PL :)

Ja mam auto PL i prawko PL i obowiązuje mnie polskie prawo. I nikt mnie nie złapał w Szwajcarji "za ręke" tylko pstryknął fotoradar.

A zgodnie z polskim prawem nie może polski organ postępować z prawem Szwajcarskim czy DE. Tam jest z tego co wiem właściciele AUTA buli i nie ma czegos takiego ze wskazanie kierowcy. Tutaj Szwajcarjia musi wystosować ( o ile wystosuje ) pismo do XXX i tutaj kolejne pytanie ... dlatego pytam by rozwaic/przyspieszyć moje informacje. Oczywiście moge poczekać na reakcje i zobacze co sie stanie ale po to jest forum OFF Topci by pytać

 

Poza tyn słowo "Myśle" w tym zdaniu jest tylko podejrzeniem a nie stwierdzeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi np biorą prawko i odsyłają do PL jak kara minie, Kolega z pracy 3 miesiące ponad wolnego miał i do tego 500eur. kary za zakaz wyprzedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obawy.Nikt ci prawka nie zabierze,mandaty i owszem otrzymasz pocztą ze zdjęciami.Myślę że w okolicach 600 euro.Wiem co piszę sam złapany zostałem na autostradzie ,między Wiedniem a Włochami w górach,było z górki i tak jakoś wyszło ok.40 do przodu.Rok temu.Po kiego grzyba im twoje prawko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, syczylyjczyk napisał:

Bez obawy.Nikt ci prawka nie zabierze,mandaty i owszem otrzymasz pocztą ze zdjęciami.Myślę że w okolicach 600 euro.Wiem co piszę sam złapany zostałem na autostradzie ,między Wiedniem a Włochami w górach,było z górki i tak jakoś wyszło ok.40 do przodu.Rok temu.Po kiego grzyba im twoje prawko?

Spoko 600euro x3 1800 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, syczylyjczyk napisał:

Bez obawy.Nikt ci prawka nie zabierze,mandaty i owszem otrzymasz pocztą ze zdjęciami.Myślę że w okolicach 600 euro.Wiem co piszę sam złapany zostałem na autostradzie ,między Wiedniem a Włochami w górach,było z górki i tak jakoś wyszło ok.40 do przodu.Rok temu.Po kiego grzyba im twoje prawko?

Domyślam sie ze cos przekombinowałes z przekazem informacji albo zrozumieniem pytania

:) Austria to inny kraj niż Szwajcaria:)

trasa Wiedeń do Włoch przez Szwajcarię te mi nie pasuje

mandat w euro tez mi nie pasuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry,rzeczywiście pomyliłem kraje ,a co do mandatów ,każdemu może  się zdarzyć. Przyjąć na klatę i jechać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...