Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak przejechanego dystansu na FISIE


Deamon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dziwny problem mianowicie w mojej a4 b6 2001 fis nie wyświetla przejechanych kilometrów czy to jest normalne? Podejrzewam że nie i podejrzewam że to kwestia programowania. Dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fis nigdy nie wyświetlał przejechanych kilometrów.

Wyświetla dystans jaki można pokonać na tym, co jest w zbiorniku paliwa (średnio w stosunku do danego stylu jazdy).

Instrukcja Obsługi pojazdu, strona 42 (system informacji FIS)

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fido napisał:

Fis nigdy nie wyświetlał przejechanych kilometrów.

Wyświetla dystans jaki można pokonać na tym, co jest w zbiorniku paliwa (średnio w stosunku do danego stylu jazdy).

Instrukcja Obsługi pojazdu, strona 42 (system informacji FIS)

Poważnie? Trochę to dziwne przeciez to dosc istotna informacja. Ale skoro nie to nie :) temat do zamknięcia w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co miało by być wyświetlane skoro w liczniku jest przecież przebieg dzienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2017 o 14:43, Fido napisał:

Po co miało by być wyświetlane skoro w liczniku jest przecież przebieg dzienny.

Co masz na myśli pisząc że jest przebieg dzienny? Może ja o czymś nie wiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Kasujesz codziennie przed wyjazdem i masz dzienny przebieg auta.

To twoje pierwsze auto ?

Bo jeśli nie to jestem zdziwiony,dziś każde to ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2017 o 19:34, Fido napisał:

Dokładnie.

Kasujesz codziennie przed wyjazdem i masz dzienny przebieg auta.

To twoje pierwsze auto ?

Bo jeśli nie to jestem zdziwiony,dziś każde to ma.

Zadziwiające...
A skąd mam wiedzieć ile przejechałem po ostatnim tankowaniu? Nie kasować?

To jest jakieś dziwne niedopatrzenie, każdy VW ma przebieg dzienny (chwilowy) który kasuje się po dwóch godzinach od wyjęcia kluczyka a dodatkowo w drugiej pamięci zlicza średnie wartości do chyba 6,5kkm. Później leci od zera. Super sprawa na co dzień i dłuższą trasę typu Chorwacja. Cały dystans i jeszcze średnia spalania.
To już pierdoła, ale brakuje mi ikonki dystrybutora przy wyświetlanym zasięgu na baku. No fajnie że w ogóle pokazuje, ale co to jest? " (liczba)km " Równie dobrze mógłbym się domyślić że średnie spalanie to średnie, po co tam ta ikona?

Ułomny ten układ FIS audi wprowadziło.

Edytowane przez owies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/23/2017 at 10:55 PM, owies said:

Zadziwiające...
A skąd mam wiedzieć ile przejechałem po ostatnim tankowaniu? Nie kasować?

To jest jakieś dziwne niedopatrzenie, każdy VW ma przebieg dzienny (chwilowy) który kasuje się po dwóch godzinach od wyjęcia kluczyka a dodatkowo w drugiej pamięci zlicza średnie wartości do chyba 6,5kkm. Później leci od zera. Super sprawa na co dzień i dłuższą trasę typu Chorwacja. Cały dystans i jeszcze średnia spalania.
To już pierdoła, ale brakuje mi ikonki dystrybutora przy wyświetlanym zasięgu na baku. No fajnie że w ogóle pokazuje, ale co to jest? " (liczba)km " Równie dobrze mógłbym się domyślić że średnie spalanie to średnie, po co tam ta ikona?

Ułomny ten układ FIS audi wprowadziło.

Nie rozumiem z czym masz problem?
Pod prędkościomierzem masz dystans/przebieg całkowity samochodu i taki który możesz w każdej chwili skasować. Np tankujesz do pełna, kasujesz i jeżdzisz do następnego tankowania...
Na FIS masz 2 poziomy. Oba wyświetlają:
- spalanie chwilowe
- śr. spalanie
- śr. prędkość
- dystans jaki możesz jeszcze przejechć na tym co masz w baku
- czas jazdy
- temperatura

Oba poziomy możesz wyzerować (pojedynczo każdy z parametrów)

Poziom 1 robi pomiary z dnia, zeruje się sam po upływie kilku godzin (może dwóch, może więcej)
Poziom 2 robi pomiary od ostatniego zerowania (zerowania poziomu 2 oczywiście). 

Jedziesz np. do Włoch, zerujesz cały poziom 2, dojeżdzasz i masz średnie, spalanie, średnią prędkośc, czas przejazdu, ile ci jeszcze zostało km do zrobienia na tym co masz w baku...

Czego chcesz więcej?

Który to VW z 2001 ma takie "bajery" bo z tego co ja wiem to te z 2001 miały zwykłe kontrolki a nie wyświetlacz.

Edytowane przez aiwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w b6 tego FIS nie wyświetla.  Np. w b8 FIS pokazuje przejechane km dla licznika  (1) i dla  (2). Można wtedy sobie kasować przebieg dzienny np do zmierzenia jakiejś krótkiej odległości  nie tracąc  info o przejechanych km w ciągu całego dnia lub od ostatniego tankowania. W b6 też mi tego trochę brakowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 a B8 to troszkę przepaść czasowa - technologia poszła do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aiwer napisał:

B6 a B8 to troszkę przepaść czasowa - technologia poszła do przodu.

Z tą przepaścią to bym nie przesadzał.  Nawet Passat b5 z 2000 roku ma funkcję wyświetlania przebytego dystansu na fisie dla pamięci 1 i 2.  Także nie jest to kwestia braku technologi w danym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzę jak nie zobaczę :) Może akurat jeździłeś paskiem z fisem MFA gdzie są dodatkowe opcje? Bo w standardzie tego na pewno nie ma.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazałeś to FIS po modach MFA. W standardzie tego nie ma.
Tak samo możesz sobie zmodyfikować fisa w B6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego paska z fisem bez żadnych modyfikacji i było tak jak na filmiku który zamieściłem. tak czy inaczej mogli tę funkcję spokojnie zastosować w a4 b6 bo ograniczeń technologicznych w tamtym czasie nie było.  Fakty są takie, że funkcja ta występowała w passacie b5 już w 2001 roku bo z tego roku miałem auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 98r były dostępne liczniki z pełnym czerwonym fisem w VW, w 97 były w paszczakach montowane takie z zielonym podświetleniem z 1 generacją immo. Każdy miał przejechany dystans na obu poziomach pamięci. Nie miały tylko zasięgu na baku bo to wprowadzono później. 

19.08min on jakoś dystans ma, że o menu pod koniec nie wspomnę

Edytowane przez owies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...