Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B9 Allroad 2.0 TFSI (252 KM)


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam wszystkim kolejnego Allroada B9 na naszym forum :)

Auto zamówione 23.03, do salonu przyjechało 31.05. Konfigurowałem je głównie pod komfort użytkowania, dlatego np. zrezygnowałem z felg 19" na rzecz 18", itp.

Z ciekawszych rzeczy:

- lakier Manhattan + przyciemniane szyby + szyby dźwiękoszczelne z przodu
- felgi 18"
- Matrix LED
- komfortowy kluczyk + klapa bagażnika na gesty
- MMI full + Virtual Cocpit + Bang & Olufsen
- pełne pakiety systemów wspomagających w trasie, w mieście i wspomagających parkowanie (z pakietów nie potrzebuję np. asystenta parkowania, ale razem wyszło o wiele taniej)
- siedzenia sportowe Alcantara + czarna podsufitka
- spłaszczona kierownica
- klima 3-strefowa
- ogrzewanie postojowe
- hak (głównie na bagażnik rowerowy)
- powłoka ceramiczna nałożona jeszcze w salonie przez Rudy's Detailing (http://www.rudys.com.pl/)

Moim zdaniem autko wygląda obłędnie :) Póki co nie przejechałem jeszcze za dużo kilometrów i nie wkręcałem go na max mocy (Audi zaleca docieranie przez 1.500 km), ale już mogę powiedzieć, że prowadzi się genialnie :)

Nie miałem jeszcze nawet okazji zrobić ładniejszych fotek - postaram się wkrótce wrzucić coś lepszego.

Chętnie odpowiem na pytania :)

DSC_0038.JPG

DSC_0045.JPG

DSC_0048.JPG

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Gratulacje nabytku :D

B. fajna opcja sport. wnętrza :D

Jak wrażenia z jazdy na 18" i zawieszce Allroad ? 

Czy w Allroad można zamówić pakiet czerń? (grill, listwy okien zew. dodatki w piano?)

Orientujesz się może ile sobie liczą za pakiet nadkoli i dołu zdrzerzaków w lakierze?

Bezawaryjnej jazdy!

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, bardzo fajna! Fajny konfig. Allroad ma fajnego ryjka :) Zachęcam do pojawienia się na spocie chętnie obejrzymy. Wtorki godzina 19:00 Narodowy lub Arcadia (ostatnio najczęściej Narodowy, info w odpowiednim poście). 

PS. w temacie zmień pojemność silnika..

4 godziny temu, black4 napisał:

Czy w Allroad można zamówić pakiet czerń? (grill, listwy okien zew. dodatki w piano?)

Do tych felg pasuje pakiet chrom o wiele bardziej od czerni. Producent też to przewidział. Dlatego w allroad możesz mieć zwykłe czarne listwy i relingi (matowe plastiki) albo dopłacić za pakiet aluminium jak u kolegi. W limo i avancie możesz do pakietu aluminium jeszcze dodatkowo dopłacić za pakiet czerń czego w allroadzie już zrobić nie można. 

Nadkola i zderzaki w allroadzie muszą być czarne.. 

 

 

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmita dzięki za odpowiedż ;D

Chyba wyjątkiem są jasne Allroady np. biały lub srebrny.

Ostatnio takie widziałem z polakierowanymi dodatkami (nadkola, zderzaki) wyglądało to bdb.

A Kolegę Sowiq-a zapraszamy na spot we wtorki ;D

Pozdrwiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Panowie :)

 

10 godzin temu, black4 napisał:

Jak wrażenia z jazdy na 18" i zawieszce Allroad ? 

Póki co daje radę, chociaż nie miałem jeszcze za bardzo możliwości dłużej potestować :) 

 

10 godzin temu, black4 napisał:

Czy w Allroad można zamówić pakiet czerń? (grill, listwy okien zew. dodatki w piano?)

Rzuć okiem na konfigurator. Domyślnie jest czerń - chrom jest dodatkową opcją.

 

10 godzin temu, black4 napisał:

Orientujesz się może ile sobie liczą za pakiet nadkoli i dołu zdrzerzaków w lakierze?

Coś koło 4k, jeśli dobrze pamiętam. Myślałem nad tym, oglądałem sporo zdjęć aut z pełną powłoką i jednak jakoś dziwnie to wygląda. Zdecydowałem się na taki kolor lakieru, żeby nie brać pełnej powłoki, ale żeby nadkola nie odznaczały się jakoś bardzo.

 

Co do spotu to czemu nie... ;) W końcu jest czym podjechać :decayed:

 

PS. Zapomniałem dopisać B&O oraz ogrzewania postojowego :naughty:

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sowiq napisał:

PS. Zapomniałem dopisać B&O oraz ogrzewania postojowego :naughty:

Zapomniałeś o bardzo ważnych rzeczach ! :D ale naprawdę autko piękne ! i to wnętrze <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info,

Zapraszamy na Spoty w Wawie :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sowiq napisał:

 

Rzuć okiem na konfigurator. Domyślnie jest czerń - chrom jest dodatkową opcją.

 

PS. Zapomniałem dopisać B&O oraz ogrzewania postojowego :naughty:

Domyślnie jest zwykła matowo-plastikiwa czerń. Maksowi chodziło o pakiet czerń - to co ja mam, na wysoki połysk, a tego w allroadzie nie ma dostępnego (ten pakiet jest sporo droższy od pakietu chrom).

webasto super rzecz szczególnie jak trzymać go będziesz pod chmurką.

a lakierowanie nadkoli to z palety exclusive? Konfigurator nie ma takiej opcji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kosmita, odnośnie pełnej powłoki lakierniczej to masz rację. Jak ja składałem zamówienie na auto to była jeszcze stara wersja konfiguratora (moim zdaniem dużo bardziej czytelna) i tam była taka opcja. Z tym, że dostępna tylko dla kilku wybranych kolorów. Może po prostu zrezygnowali z tego.

A na warszawskiego spota postaram się wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ;D

Standard czerń plastik a "pakiet czerń" czyli efekt piano black to różnica jak niebo i ziemia ;D

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

- powłoka ceramiczna nałożona jeszcze w salonie przez Rudy's Detailing (http://www.rudys.com.pl/)

Po adresie firmy nakładającej powłokę domyslam się że auto kupiłeś w Audi w Powsinie?

Chciałbym dopytać jak to wyglądało w praktyce ?

-współpracują oni ze sobą?

-położyli powłokę przed oglądaniem/podpisaniem protokołu przez ciebie?

Pytam bo mnie też to interesuje ale auto odbieram 300km od miejsca zamieszkania i za bardzo mi się nie podobało by 1-2 dni po odbiorze auta dawać do detalingu na 1-2 dni i jeździć Smartem zastępczym:)

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INFOLUDEK, nie wiem na jakiej zasadzie salon i detailing współpracują ze sobą, ale usługę zaproponował mi dealer. Całość wyglądała tak:

- telefon z salonu, że auto już przyjechało
- na moją prośbę pozwolono mi obejrzeć auto - sprawdzałem, czy zgadza się wyposażenie, itp. Nie mogłem jeszcze sprawdzić lakieru, bo wszystko było pozabezpieczane foliami
- przystałem na ofertę dealera na zrobienie powłoki
- auto przy odbiorze miało już ceramikę

W międzyczasie odbiór auta opóźnił się, bo leasingodawca nie dogadał się z ASO. Dzięki temu, jeszcze przed wykonaniem przelewu przez leasingodawcę, jeszcze raz mogłem obejrzeć auto, już ze zdjętymi wszystkimi osłonami i przygotowane do wydania. Wtedy przeleciałem je też czujnikiem lakieru - trochę niezręcznie było mi to robić, ale z perspektywy czasu bardzo się cieszę. Warto to zrobić chociażby dla własnego spokoju ducha. 

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. Przy spokojnej jeździe (przez pierwsze 1.5k km producent właśnie tak zaleca jeździć) po krajówkach i bez większych korków na mieście, w trybie Efficient średnie spalanie wynosi około 7.5 - 7.8.
Moim zdaniem jest to genialny wynik, bo w B8 na silniku 1.8 TFSI 160 KM miałem średnią w granicach 10l.

No ale zobaczymy jak będzie to wyglądało przy normalnym użytkowaniu ;)

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowała powłoka? W poprzednim aucie płaciłem 1800zł . Ciekawi mnie u Ciebie taka usługa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, INFOLUDEK napisał:

Ile kosztowała powłoka? W poprzednim aucie płaciłem 1800zł . Ciekawi mnie u Ciebie taka usługa

W tym przypadku duży wpływ ma rodzaj powłoki , jak i zakres usługi oprócz lakieru można tez zabezpieczać szyby plastiki itp, 

 

Przykładowo 

Gtechniq Crystal Serum + EXO V3 - 950zł/50ml

Gyon Prime 350zł/50ml 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, INFOLUDEK napisał:

Ile kosztowała powłoka? W poprzednim aucie płaciłem 1800zł . Ciekawi mnie u Ciebie taka usługa

To był cały pakiet - powłoka Gtechniq na lakier, zabezpieczenie szyb, felg i środka auta. Do tego powłoka hydrofobowa na lakier. Całość 3,7k netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Patrz i jeszcze sejf masz w opcji :D

Bankowóz ;D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...