Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hamulce ZIMMERMANN


rafalpe

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś używał Zimmermannów i podzieli się opinią?
podobno jest to producent tarcz ATE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakaś firma krzak :D

A tak serio, poczytaj tematy które już są w tym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na tarczach Zimmermana od 2 lat i powiem tyle że póki co to najlepsze tarcze jakie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rafalpe napisał:


podobno jest to producent tarcz ATE...

Nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem i wystarczyło jedno hamowanie z 280 km/h do 90 i po tarczach. Tylko u mnie jest chyba problem z piastami i możliwe że dla tego poleciały pierwszym hamowaniu...
Za komplet tarcze (nawiercane) + klocki zapłaciłem taniej niż same tarcze ATE ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze zimmermann = ori oooo

ATE to pakowacz i drogi

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Daro_88 napisał:

Ja miałem i wystarczyło jedno hamowanie z 280 km/h do 90 i po tarczach. Tylko u mnie jest chyba problem z piastami i możliwe że dla tego poleciały pierwszym hamowaniu...
Za komplet tarcze (nawiercane) + klocki zapłaciłem taniej niż same tarcze ATE ;)

 

no to jak piasty krzywe to coś innego,nawet tarcze za 2tysie można zajechać jednym hamowaniu.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakładam tarcze zimmermanna lub textra i jest git

oczywiście podstawa to odpowiedni montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Daro_88 napisał:

Ja miałem i wystarczyło jedno hamowanie z 280 km/h do 90 i po tarczach. Tylko u mnie jest chyba problem z piastami i możliwe że dla tego poleciały pierwszym hamowaniu...
Za komplet tarcze (nawiercane) + klocki zapłaciłem taniej niż same tarcze ATE ;)

 

Nowe tarcze należy też dotrzeć, a można też szybko załatwić tarcze wjeżdżając z gorącymi heblami w wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tarcze Otto Zimmermann Made in Germany mam założone na tyle z klockami Ferodo.

Tarcze Zimmermanna są drogie, i warte polecenia. Klocków już tak nie polecają (nie wiem, nie używałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3 poprzednich samochodach miałem założone tarcze ATE Power Disc i szczerze to nie miałem lepszych tarcz do "jazdy na codzień" i nie porównujemy ich z tarczami wyczynowymi typu ceramika bo to zupełnie inna liga.   Co prawda tarcze Zimmermann są Tańsze praktycznie o połowę niż te z ATE. Miałem komplet założony ( ATE Power Disc + klocki ceramiczne ATE) na przód w passacie 2.8 4motion i nieraz dymy szły przy hamowaniu i nieraz na dymiących zajeżdżałem (zero studzenia) pod dom i kompletnie nic się z nimi nie działo. Poprzednie zwykłe hamulce spaliłem w ciągu jednej trasy ok. 50 km ze skutkiem takim, że ledwo mogłem wyhamować z prędkości 50km/h do zera.  Jeżeli ktoś lubi drapieżną jazdę i chce cieszyć się z hamulców dłużej niż kilka mocniejszych hamowań to osobiście polecam komplet od ATE i najlepiej na wszystkie koła  ;)  Cena za jakość :)

Dodam jeszcze że w Golfie IV mam komplet na przód już 6 lat, hamulce dostawały w "d*pę" ile weszło i przez cały czas użytkowania ani razu mnie nie zawiodły. Co prawda już kwalifikują się do wymiany bo nie wiele ich zostało ale plusem jest to że i tarcze i klocki zdzierały się równo i nie bawiłem się w wymianę klocków co rok jak to miało miejsce ze zwykłymi klockami.

Edytowane przez Daro_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Daro_88 napisał:

ate..   Cena za jakość

Ani cena Ani jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście ATE nie polece już nigdy. Miałem osobiście 4 komplety w 2 różnych autach i nigdy więcej. Co prawda o pierwszym komplecie nie mogę złego słowa powiedzieć ale następne były dramatyczne. Zużyły się bardzo szybko a i skuteczność hamowania pozostawiała wiele do życzenia.  Swoją drogą słyszałem od jednego mechanika że ATE owszem ale tak z 6 lat temu później popsuła się im jakość i momentalnie szybowały opinie w dół.

2 lata temu DEV polecił i podesłał mi Zimmermany oraz klocki Galfer i auto do tej pory hamuje aż miło do tego zero problemów z biciem czy piszczeniem co przy ATE się zdarzało i to na długo przed zużyciem klocka czy tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, hugo911 napisał:

 Swoją drogą słyszałem od jednego mechanika że ATE owszem ale tak z 6 lat temu ...

A będzie ze 20 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...