Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B9 Fellows

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
5 godzin temu, Michu1996 napisał:

Z instrukcji wynika ze z tego szerokiego nawiewu leci jakieś powietrze, ale pewnie ma to „wspomagać” nawiew środkowy oraz boczne :eusathink:

Właśnie nie wynika. Wynika, że nawiew szerokopasmowy realizowany jest przez nawiewy boczne i środkowy. Pod numerem 5 są zaznaczone wszystkie wyloty powietrza. Jakoś ten szeroki jest pominięty, więc chodzi o sposób nawiewu a nie miejsce.  Po tych wszystkich dociekaniach dla mnie temat jest zamknięty  ?

1BECC3DD-89D3-426B-BBBD-D9413234E8E1.jpeg

Edytowane przez vvalery

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Wyświetleń 310 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
21 godzin temu, vvalery napisał:

Właśnie nie wynika. Wynika, że nawiew szerokopasmowy realizowany jest przez nawiewy boczne i środkowy. Pod numerem 5 są zaznaczone wszystkie wyloty powietrza. Jakoś ten szeroki jest pominięty, więc chodzi o sposób nawiewu a nie miejsce.  Po tych wszystkich dociekaniach dla mnie temat jest zamknięty  ?

1BECC3DD-89D3-426B-BBBD-D9413234E8E1.jpeg

Wczoraj temat sprawdzony i potwierdzam, ze ten szeroki nawiew jest realizowany przez nawiew środkowy oraz boczny. Można zakończyć dyskusje :hi:

Opublikowano

Panowie,

dopiero zobaczyłem dyskusję. Powiem coś o moich doświadczeniach. Jak miałem A4 z 2016 roku, miałem opcję otwarcia tej kretki środkowej i leciało przez nie delikatnie powietrze. Jak się zamknęło to przestawało lecieć. Więc na 100% jakaś klapka musiała się otwierać i projektowo miało być tak, że z tego dużego nawiewu nie mogło lecieć mocno powietrze bo by przeziębiało pasażera. I rozwiązali to jakąś klapką z nawiewów sąsiadujących. Natomiast w RS5 z 2019 roku już nie mam tej opcji w klimatronicu i nic mi nie wieje. Także moim zdaniem coś tutaj zmieniali i każdy z Was może mieć rację.

Opublikowano
  • Autor

 

Mam nadzieję, że te dwa nagrania rozwieją wszelkie wątpliwości ;)

Nie twierdzę, że będzie to działało identycznie w każdym aucie, ale u mnie działa ;)

[edit] dodaję z YT, bo na desktopie nie ma playera

 

 

Edytowane przez sowiq

Opublikowano
5 minut temu, sowiq napisał:

Mam nadzieję, że te dwa nagrania rozwieją wszelkie wątpliwości ;)

Brawo! Bardzo dziękujemy! Potwierdzam, że u mnie działa tak samo.

Opublikowano

Tak jak napisałem. Natomiast w nowszych modelach lub po prostu w RS-ie ta opcja zniknęła z climatronica i już nie wieje wcale.

Ale dzięki za filmik. Fajnie pokazuje, że to nie lipa.

Edytowane przez Kosmita

Opublikowano
4 godziny temu, sowiq napisał:

 

Mam nadzieję, że te dwa nagrania rozwieją wszelkie wątpliwości ;)

Nie twierdzę, że będzie to działało identycznie w każdym aucie, ale u mnie działa ;)

[edit] dodaję z YT, bo na desktopie nie ma playera

 

 

Daj tą folię na środek tego niby nawiewu, wtedy zobaczymy jaka jest siła. Wygląda to na gigant nawiew, którego u mnie nie ma. Dałem na bok jak Ty i podwiewa z nawiewu po lewej stronie

Edytowane przez vvalery

Opublikowano

Specjalnie zszedłem do garażu i u mnie z leciutką wstążeczką efekt z pseudo nawiewu żaden. 

Opublikowano
5 godzin temu, sowiq napisał:

 

Mam nadzieję, że te dwa nagrania rozwieją wszelkie wątpliwości ;)

Nie twierdzę, że będzie to działało identycznie w każdym aucie, ale u mnie działa ;)

[edit] dodaję z YT, bo na desktopie nie ma playera

 

 

Tym filmikiem mocno dałeś do zastanowienia :eusathink: trzeba zrobić kolejny test ;)

Opublikowano
27 minut temu, vvalery napisał:

Specjalnie zszedłem do garażu i u mnie z leciutką wstążeczką efekt z pseudo nawiewu żaden. 

IMG_4619.MOV

Różnicę widzę taką, że u @sowiq pozostałe nawiewy w kadrze były zamknięte (być może inne też). Nie wiem, czy to coś zmienia.

Edytowane przez misku

Opublikowano
32 minuty temu, misku napisał:

Różnicę widzę taką, że u @sowiq pozostałe nawiewy były zamknięte (być może inne też). Nie wiem, czy to coś zmienia.

W instrukcji, realizacja tego nawiewu, nie mówki, żeby cokolwiek dodatkowo wyzamykać, przełączać czy coś innego, tylko otworzyć jak poniżej.  Ale jutro nagram z zamkniętą dla pewności. Może Sowiq ma jakąś tajemniczą dziurkę.?

16C58F4B-3881-496B-8797-0E7C79188392.jpeg

Edytowane przez vvalery

Opublikowano
  • Autor

Panowie, ja pozamykałem wszystkie nawiewy, na panelu ustawiłem po obu stronach wianie z kratek i siłę nadmuchu na maksa. Chodziło mi o to, żeby było widać, że faktycznie ta kratka nie u każdego jest zaślepiona i powietrze z niej może lecieć + jest tam jakaś klapa.

Podejrzewam, że tunel doprowadzający do niej powietrze jest taki sam jak przy kratkach bocznych. A że jest o wiele szersza, to i podmuch będzie miał mniejszą siłę.

Nie chodziło mi o udowadnianie, że z tej kratki wieje wichura, bo przy ustawieniach na "auto" tak nie jest. Ale pokazałem, że u mnie ona faktycznie działa :) 

Opublikowano

Wygląda na to, że potwierdza się to co pisze kosmita. W mojej a4 z 2019 roku nie ma możliwości ustawienia nawiewu na tą kratkę tak jak pokazuje to filmik kolegi sowiqa

Opublikowano

Dokładnie, za bardzo skupiacie się panowie na sile nadmuchu, Ta kratka daje po prostu delikatną wentylację. I działała mi w A4. W nowszych rocznikach już tej opcji nie ma - pewnie coś przyoszczędzili a i tak efektów nie było widać aż tak.

Opublikowano

Witam

Do czego te 2 przyciski? Jeden to chyba automatyczne parkowanie a ten drugi?

Zrzut ekranu 2020-09-11 o 15.14.40.png

Opublikowano

Asystent parkowania i asystent zjazdu ze wzniesienia

Opublikowano
W dniu 11.09.2020 o 12:58, Kosmita napisał:

Dokładnie, za bardzo skupiacie się panowie na sile nadmuchu, Ta kratka daje po prostu delikatną wentylację. I działała mi w A4. W nowszych rocznikach już tej opcji nie ma - pewnie coś przyoszczędzili a i tak efektów nie było widać aż tak.

Gdzieś kiedyś czytałem, że leci tam powietrze bodajże z siłą 20-30% w porównaniu do reszty

Opublikowano

To jest chore żeby przy normalnym nawiewie nic nie dmuchało, a wyzamykanym ledwo co i nie wiadomo skąd. Jaki jest tego sens to nie wiem. U mnie jest, a jakoby nie było, z naciskiem na nie ma, i tak z tym żyję. ?

Opublikowano
5 godzin temu, vvalery napisał:

To jest chore żeby przy normalnym nawiewie nic nie dmuchało, a wyzamykanym ledwo co i nie wiadomo skąd. Jaki jest tego sens to nie wiem. U mnie jest, a jakoby nie było, z naciskiem na nie ma, i tak z tym żyję. ?

Nawiew o ładnej stylistyce jest , coś tam z niego dmucha i tego się trzymajmy :grin:

Opublikowano

Panowie szukam A4 B9 ALLROAD z VIRTUALEM

A dokładnie potrzebuje kodowanie licznika 17

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.