Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Uniden a homologacja


Dasiek

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe. Po prostu trzeba się dowiedzieć kiedy odebrano unidenowi homologację i wysłać sprzedawcy maila żeby wystawił papiery na wcześniejszą datę i po kłopocie :good:

[/

Możliwe. Po prostu trzeba się dowiedzieć kiedy odebrano unidenowi homologację i wysłać sprzedawcy maila żeby wystawił papiery na wcześniejszą datę i po kłopocie :good:

a do cos da? czy bedzie nie wazna bo mi sie wydaje ze jak mu cofneli homologacje to po tym czasie juz nie mozna z niego legalnie korzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak będziesz miał papiery że go kupiłeś "x"-czsu temu i był dopuszczony do użytku to zawsze możesz się nawet wytłumaczyć że nie wiedziałeś o cofnięciu homologacji. Ale z tego co mi wiadomo to się w takich przypadkach w ogóle nie czepiają i nikt nawet tego nie sprawdza bo przecież nie masz obowiązku wozić ze sobą kwitów na radyjko. Krótko mówiąc "martwy przepis" z tymi kontrolami CB-tek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mail do sprzedawcy z prośbą o wstawienie odpowiedniej daty i po sprawie[br]Dopisany: 17 Styczeń 2009, 20:48_________________________________________________ps taki papier się może przydać : :decayed:

http://www.cb.nio.pl/homologacje/uniden-510.jpg

[br]Dopisany: 17 Styczeń 2009, 20:52_________________________________________________Aha i w maju roku 2006 uniden był jeszcze legalny także można poprosić o kwit z początku roku 2006.... :naughty::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę Uniden stracił homologację koło I - II kwartału 2007 r.

A deklaracja zgodności to jest właśnie homologacja. Bo homologacja jest jedna - jest to papier, który jest w posiadaniu danego producenta, który uzyskał ją na jeden egzemplarz wzorcowy (tak bym to określił).

Deklaracja zgodności oznacza, że produkt który masz w rękach jest identyczny z tym, na który uzyskano homologację i ma dokładnie te same parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj napisalem do tego sprzedawcy na allegro taka wiadomosc

"witam! jak to jest z homologacja do tego radia po podobno do unidema nie ma??? "

dzis przyslal mi on taka odpowiedz

"nie ma - dostanie Pan kserokopie tej homologacji co byla kiedys (z 2006 r)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Mam unidena 510 w osobówce i 520 w dostawczym sluzbowy, na obydwa mam ten sam papier skserowany o legalnosci ble ble .. jak narazie mimo paru juz kontroli :evil: tylko raz gosciu zapytal mnie o radio odrazu wyjechalem mu z papierkiem :cool1:, pan władza sie tylko miło uśmiechnoł powiedział " następny mądrala" i póścił mnie freeeee... :naughty: a wiec jak narazie :good:.

pzdr. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam unidena kupionego "jak jeszcze mozna bylo " :)

ale chocby mnie bili to nie mam pojecia gdzie mam od niego homologacje.

fakture z data mam, ale u kisegowej. czyli beda mnie ciagac po sadach?

mysle ze jak sie nie wkurzy policjanta glupia gadka to machnie reka. w koncu co on ma za interes w tym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuje unidena Pro520xl od 2lat i nigdy nie miałem z nim problemów. Uniden i President to jest to samo urządzenie tylko uniden był na rynek USA, a President na Europe, jak się otworzy oba radyjka to mają te same części tylko obudowa ma inną nazwę. Często mnie policja kontrolowała i jeszcze nikt nie zapytał o radyjko. Tak jak kolega wcześniej napisał nie denerwować policjanta to nie będzie kłopotu. Pozdrawiam

Jak się wkurzy to kolego może być niekiedy konfiskata sprzętu i dochodzenie gdzie kupione, kiedy i dużo nieprzyjemności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj napisalem do tego sprzedawcy na allegro taka wiadomosc

"witam! jak to jest z homologacja do tego radia po podobno do unidema nie ma??? "

dzis przyslal mi on taka odpowiedz

"nie ma - dostanie Pan kserokopie tej homologacji co byla kiedys (z 2006 r)"

kolego to poprosimy o scan... a lepiej zdjęcie (mniej roboty) - lepiej mieć to niż nie mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem juz o UNIDENIE tutaj

http://www.a4-klub.pl/smf/all_jakie_cb_radio_i_antene_kupic-t51541.30.html

strona 3, są tam linki z któych można się dowiedzieć jak to jest z tą "homologacją" i co może policja.

Jak juz wczesniej napisano, CB sa bardzo żadko kontrolowane a najcześciej to pewnie tym co zgrywaja kozaków podczas kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam Uniden pro 510xl + antena Hustler od ponad roku (kupiony w USA). Jak na razie nie było kłopotów,ale jak tyle piszecie o tych papierach to lepiej byłoby coś mieć, myślę, że jakikolwiek kwitek wystawi sprzedawca zawsze przy kontroli można delikatnie go podsunąć i po kłopocie.

Ja nie mam nic ale bardziej liczę na łut szczęścia, że nikt się nie przyczepi :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...