Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Dymi z tłumika-co to może być?


kamil321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, nie wiem juz albo jestem przewrażliwiony albo nie:)

Ale czy to normalne ze gdy silnik juz jest ciepły, na polu jest ciepło (dokł. +12,5°C)

to kopci z tłumika. Jest to biały dym (albo para).

Cos moze byc nie tak? czy tak ma byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz gazownie zamontowaną w samochodzie. To poprostu para wodna, kondensowała się w wydechu całą zimę. Jeśli nie ubywa ci płynu chłodzącego, to nie przejmuj się tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak troszke tej cieczy ubyło? Minimalnie, ale wydaje mi sie, ze jest jej troche mniej. Też mi kopci i dzisisj kolega powiedział, ze pachnie (wali) jakby zgniłym jajkiem.Gazu nie mam więc nie bardzo kumam o co chodzi.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam gazu a za autkiem ładny dymek sie nosi

Ale sie przyzwyczaiłem ,to para, po odpaleniu na zimnie (-5*) po 3 minutach jazdy zamykałem bramę, autko chodziło i z tłumnika ciurkiem się lała woda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

mam ta samą przypadłość;u mnie tez zauważyłem że autko sporo kopci/tak jakby para wodna/,ale płynu nie ubywa,dym nie ma jakiejś niepokojacej barwy,nie smierdzi,ale jest tego sporo.Z tłumika też sporo kapie.

znalazłem cos w forum na temat "air sensora"

może to jest jakaś odpowiedź i przypadłość naszych autek?

Dodam,że kopci nawet przy rozgrzanym silniku/wiecej niz inne auta np. na światłach/!!

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. czemu nasze auta dymia, a inne nie. Chciałbym znac przyczynę. Mi się wydaję, ze "mój" dymek trochę jakby zalatuję zgniłym jajem :-) ale moż jestem przewrażliwiony.Z chęcia usłyszę jakaś konstruktywną odpowidź na nurtujące nas ptanie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie bracia pod uwagę jeszcze katalizatory może być już padnięty i niedopala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też kopci na biało. Chętnie poznam przyczynę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie chce dowiedziec (bo ktos wspomnial o ubywaniu plynu chlodzoacego ) ze w momencie jaki mi kapie z rury wydechowej i ubywa jeszcze plynu chodzacego to co sie moze dziac z silnikiem ?????

------

M@erk :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten fajny smrod z wydechu to tylko siarkowodor a dobry sposob zeby niedowiarkow uspokoic to sprawdzic na anlizatorze spalin , a tak po psudo fachowemu to jest wynik z krotkich przebiegow i braku dogrzania kata a co za tym idzie osadza sie w nim kupa smieci i czasami warto silniczek przegonic coby rozgrzac dobrze kata i sobie wtedy podopala te smieci, to byla ta bardziej mila opcja druga jest taka ze kat malymi kroczkami nadaje sie do smieci lecz to jest raczej zadka opcja wiec podsumowujac albo jedziemy na warsztacik i sprawdzamy spalinki albo rozgrzewamy kata co by dopalil smieci ktore naskladowal.

dla ciekawskich ostatnio robilem przegladzik i test spalin wyszedl calkiem mily

HC 25 przy maxie 200

lambda 1.01 dopuszczalne 0.97-1.03

CO 0.05 przy maxie 0.2

(dane wg norm w Anglii, auto po przebiegu 130000mil)

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...