Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Dymi z tłumika-co to może być?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Was, nie wiem juz albo jestem przewrażliwiony albo nie:)

Ale czy to normalne ze gdy silnik juz jest ciepły, na polu jest ciepło (dokł. +12,5°C)

to kopci z tłumika. Jest to biały dym (albo para).

Cos moze byc nie tak? czy tak ma byc?

Opublikowano

moze uszczelniacze zaworowe

Opublikowano

A czy masz gazownie zamontowaną w samochodzie. To poprostu para wodna, kondensowała się w wydechu całą zimę. Jeśli nie ubywa ci płynu chłodzącego, to nie przejmuj się tym.

Opublikowano
  • Autor

Dzieki za pomoc, a gazowni nie mam zamontowanej :wink:

Pzdr.

Opublikowano

a jak troszke tej cieczy ubyło? Minimalnie, ale wydaje mi sie, ze jest jej troche mniej. Też mi kopci i dzisisj kolega powiedział, ze pachnie (wali) jakby zgniłym jajkiem.Gazu nie mam więc nie bardzo kumam o co chodzi.

pozdro

Opublikowano

Też nie mam gazu a za autkiem ładny dymek sie nosi

Ale sie przyzwyczaiłem ,to para, po odpaleniu na zimnie (-5*) po 3 minutach jazdy zamykałem bramę, autko chodziło i z tłumnika ciurkiem się lała woda..

Opublikowano

Witam;

mam ta samą przypadłość;u mnie tez zauważyłem że autko sporo kopci/tak jakby para wodna/,ale płynu nie ubywa,dym nie ma jakiejś niepokojacej barwy,nie smierdzi,ale jest tego sporo.Z tłumika też sporo kapie.

znalazłem cos w forum na temat "air sensora"

może to jest jakaś odpowiedź i przypadłość naszych autek?

Dodam,że kopci nawet przy rozgrzanym silniku/wiecej niz inne auta np. na światłach/!!

:a4fan:

Opublikowano

No właśnie. czemu nasze auta dymia, a inne nie. Chciałbym znac przyczynę. Mi się wydaję, ze "mój" dymek trochę jakby zalatuję zgniłym jajem :-) ale moż jestem przewrażliwiony.Z chęcia usłyszę jakaś konstruktywną odpowidź na nurtujące nas ptanie.

pozdro

Opublikowano

tez dymek leci bielutki,bezwonny(prawie),moze dlatego bo tankuje zupke bezsiarkową.

Opublikowano

Weźcie bracia pod uwagę jeszcze katalizatory może być już padnięty i niedopala.

Opublikowano

U mnie też kopci na biało. Chętnie poznam przyczynę....

Opublikowano

A ja sie chce dowiedziec (bo ktos wspomnial o ubywaniu plynu chlodzoacego ) ze w momencie jaki mi kapie z rury wydechowej i ubywa jeszcze plynu chodzacego to co sie moze dziac z silnikiem ?????

------

M@erk :a4fan:

Opublikowano
ze w momencie jaki mi kapie z rury wydechowej

Z rury zazwyczaj kapie i nie jest to związane z ubywaniem płynu

Opublikowano

Jak kapie to oznacza że jest dobre spalanie :)

Opublikowano

ten fajny smrod z wydechu to tylko siarkowodor a dobry sposob zeby niedowiarkow uspokoic to sprawdzic na anlizatorze spalin , a tak po psudo fachowemu to jest wynik z krotkich przebiegow i braku dogrzania kata a co za tym idzie osadza sie w nim kupa smieci i czasami warto silniczek przegonic coby rozgrzac dobrze kata i sobie wtedy podopala te smieci, to byla ta bardziej mila opcja druga jest taka ze kat malymi kroczkami nadaje sie do smieci lecz to jest raczej zadka opcja wiec podsumowujac albo jedziemy na warsztacik i sprawdzamy spalinki albo rozgrzewamy kata co by dopalil smieci ktore naskladowal.

dla ciekawskich ostatnio robilem przegladzik i test spalin wyszedl calkiem mily

HC 25 przy maxie 200

lambda 1.01 dopuszczalne 0.97-1.03

CO 0.05 przy maxie 0.2

(dane wg norm w Anglii, auto po przebiegu 130000mil)

Pozdrowionka

  • 2 lata później...
Opublikowano

a co jeżeli tak sie dzieje a kat jest wyciety ,nie ubywa płynu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.