Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Dziwne puknięcia podczas jazdy..


marhiw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co to moze byc ..Jadac a4 co jakis czas delikatnie cos w srodku puka takie gluche baaaardzo delikatne .. Tak jakby sie breloczek od kluczykow obil o kierownice.ALe nie na dziurach..to nie zawieszenie.Cos innego.. WKurza mnie to troche bo lubie jak jest wszystko ok.. Np gdy sie rozpedzam to tez tak cos pyknie albo jak juz jade nawet po prostej drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu gdzieś jakiś plastik słychać? Nagrzej dobrze wnętrze i zobacz czy pukanie ustało. U mnie w te silne mrozy też sobie popukiwało coś tam w środku, po nagrzaniu wnętrza cisza, nic nie słychać, przestałem się przejmować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz podobny problem delikatne pukanie jak by w drzwiach od pasażera z przodu albo z tyłu Głos pukania jest podobny jak by pasy uderzały o belkę ale to nie jest to No i fakt jak kolega wyżej pisze że właśnie jak jest zimno z rana bo jak się nagrzeje w środku pukanie milknie ale odezwie się jeszcze co jakiś czas A żeby bliżej ten dźwięk wam przedstawić to jak byście w drzwiach mieli śrubokręt i pchnijcie go na tapicerkę delikatnie To jest taki głos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten sam problem z tym pukaniem tylko ze strony kierowcy a pasażerem z tyłu.

Mógł się pojawić z powodu zimy bo wcześniej gdy było ciepło żadnego pukania nie słyszałem.

Czy jest na to pukanie jakaś recepta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musiałbyś wybadać skąd dokładnie się wydobywa...... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe u mnie to samo ,szczególnie przy dodaniu gwałtownie gazu z reguły na 2 biegu, dziwny dzwiek bo napewno to nie zawiecha bo na dziurach jest cisza aż sam nie moge dojść do tego, jak koledzy piszą wyżej jest to wkurzające, coś jakby koło zapasowe w bagażniku miało luz i latało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mroźne dni stuka lewa szyba przednia ( ramka do regulacji ). Bardzo wkurzające to jest :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na to pukanie jakaś recepta?

jest - kupić nie bite auto :polew:

panowie przecież te auta też już mają swoje lata, mi też coś trzeszczy ale to chyba od mrozu bo w lecie nic się nie dzieje, a resztą to nic takiego zawsze można torksa i krzyżaka dowrać i podokręcać wszystkie śrubki do porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie, ale widać że to stukanie, pukanie czy jak to woli jest to typowa wada konstrukcyjna ponieważ nie występuje to w jednym aucie czy dwóch i nie w jednym roczniku ale w tych starszych i młodszych wiec napewno jest to coś co można usunąć ale żeby usunąć trzeba zlokalizować a z tym ciężko :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również mam stukanie z tyłu z lewej strony ale też nie wiem co to moze byc:)niby to stukanie jak by w słupku albo w drzwiach.Nie wiem alw wkurzające to jest.A samemu trudno ocenic prowadzac co to moze być i w którym miejscu.Musze sprawdzić sadzajac kogoś z tyłu.Eh.Ale te pukania sa strasznie wkurzające co nie?:)pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu U mnie problem chyba identyczny :disgust: stukanie z okolicy jakby lewego środkowego słupka przy większych nierównościach. Zamierzam ściągnąć tą plastykową osłonę tylko nie wiem za bardzo jak Może ktoś podpowie jak się zabrać za to żeby niczego nie połamać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie stuka na nierównościach tylko jak jade na 1 biegu i wbije drugi i szarpne autem tzn. poprostu puszcze szybko sprzęgło i dodam dużo gazu :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam odgłosy stukania jak chamuje badz ruszam. Sa to odglosy raczej jak by paliwo obijalo sie o scianki w zbiorniku .

możesz tak mieć ale jak jest ok 1/2 baku i mniej - też to zaobserwowałem u siebie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu U mnie problem chyba identyczny :disgust: stukanie z okolicy jakby lewego środkowego słupka przy większych nierównościach. Zamierzam ściągnąć tą plastykową osłonę tylko nie wiem za bardzo jak Może ktoś podpowie jak się zabrać za to żeby niczego nie połamać

prościzna. najpierw odkręcasz osłone tam gdzie masz bezpieczniki. później podnosisz tylne siedzenie, masz tam śroubkę na krzyżak --> odkręcasz. później delikatnie osłonę progu ciagniesz do góry, tylko delikatnie, jest na takich metalowych zatrzaskach. nop i go wyglagasz. później na środkowym słupku ukażą Ci się chyba dwie śróbki na krzyzak, odkręcasz i rwiesz delikatnie tą osłonę.. ot i cała heca;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ale ja też u siebie zauważyłem pukanie (drżenie) od strony kierowcy przednie drzwi, myślę, że to szyba bo jak docisnę mocno to cisza, najlepsze to to że jak się ociepliło na dworze to zaczęło pukać :chytry: oj potwierdzam, że przy tej ciszy w aucie każde obce dźwięki doprowadzają mnie do :wallbash::kwasny::angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to szyba bo jak docisnę mocno to cisza, najlepsze to to że jak się ociepliło na dworze to zaczęło pukać...

To chyba choroba A4, aluminiowa ramka ... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...