Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Termostat i wskazania na klimie kanale 49


darek27

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Gdy przejechalem 15 km temp na blacie mialem 70 stopni i potem spadala. Gdy udalo mi sie zagrzac auto do temp 89-90 to po 2-3 km temp spadla. Pomyslalem ze jest padniety czujnik temp. i go wymienilem. Ale po wymianie dalej tak bylo wiec wymienilem termostat. Ale mam problem no chyba ze to jest normalna zrecz, gdy jade temp na blacie rosnie tak samo jak na klimie kod 49. Ale gdy blat pokazuje 80 to klima kod 49 pokajuje 75. Jak blat pokazuje 89 to klima z czasem gdy zrobie jeszcze pare km wzrasta nawet do 94, czasami spadnie do 90. Nie wiem co mam robic, czy mam jeszcze cos do wymiany, pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie wszystko OK.

U mnie jak silnik osiągnie temp. 80 stopni, to wskazówka zapierda automatycznie na 90 i tak stoi, a na klimie dopiero powoli dochodzi do 91 stopni.

Podczas normalnej jazdy temperatura waha się od 91-94 stopnie - zawsze i wszędzie.

Podczas jazdy w górach przy temp. 0 stopni, temp. na klimie skakała nawet do 99 stopni i powoli spadała do 91-94.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania analoga z zegarów jak najbardziej w niewielkim zakresie mogą się różnić od tych z klimatronika.

Analog pokazuje zamianę temperatury co 5 stopni i z taką właśnie tolerancją może się różnić od klimatronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jak się zrozgrzeje na klimatroniku oscyluje koło 93 - 94 stopnie. :rolleyes:

Ale ja mam większy :naughty: silnik :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suli to czy temp na klimie w kanale 49 ktora wynosi 91-94 stopni jest za duza, mozna z nia jezdzic czy cos w nim siedzi

Jest OK - tak powinien trzymać zdrowy motor.

U mnie jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...