Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

MOJA AUDICA MA 190000TYŚ KM. KUPIŁEM JAK MIAŁA 180000TYŚ. ZALAŁEM FULLSYNTETIC I NIC SIE NIE DZIAŁO SILNIK SZCZELNY I CO WY NA TO :shocked:

ciekawe po co Ci tam FULL :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

MOJA AUDICA MA 190000TYŚ KM. KUPIŁEM JAK MIAŁA 180000TYŚ. ZALAŁEM FULLSYNTETIC I NIC SIE NIE DZIAŁO SILNIK SZCZELNY I CO WY NA TO :shocked:

ciekawe po co Ci tam FULL :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Bo to "MOCNY FULL" :drunk:

w końcu 190000TYŚ km to = 190 milionów km - nie żle chyba następny wóz będzie z silnikiem [ADP]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problemik i pytanko... moje audi przyjechało niedawno z Włoch z przebiegiem 190k i w sklepie polecił mi sprzedawca do mojego przypadku motula 5w40... i stwierdził ze będzie OK!!! jestem jakieś 100 km po wymianie i widzę ze olej na bagnecie już jest brązowy... odkręcam korek, wsadzam palucha, jeżdżę w środku i wyciągam z czarnego palucha z twardego nagaru, tak jakby odchodziły strupy...

....coś niedobrego zaczyna się dziać czy mi się tylko wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha. mogles płukankę zrobić wczesniej np. Motulem Engine Clean - jak niewiadomo co było lane wczesniej.

To, że olej robi się czarny po zalaniu jest znakiem, że dobrze spełnia swoją rolę. Po prostu rolą oleju - poza smarowaniem - jest również usuwanie zanieczyszczeń z silnika. Fakt - najczesciej obserwuje sie to w przypadku diesli (tam sa czastki sadzy) ale w brudnym niewiadomoczymzalanym :disgust: benzyniaku tez moze sie to zdazyc.

Ja proponuje abys wczesniej go wymienil po prostu np przy 5000-6000 km. zrob plukanke potem i zalej nowy olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile masz przejechane kilometrów, jak masz co najmniej 200000 to polecam ci olej mineralny bo jak wlejesz półsyntetyk to zacznie ci się silnik pocić.

Ja mam ponad 200kkm i leje półsyntetyk LM i nic się nie poci i nie bierze ani grama. Niedawno robiłem nawet płukankę.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile masz przejechane kilometrów, jak masz co najmniej 200000 to polecam ci olej mineralny bo jak wlejesz półsyntetyk to zacznie ci się silnik pocić.

Olej mineralny nie jest odpowiedni do naszych aut, a do turbo już w ogóle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanko czy można bez problemu zmienic olej 15 w 40 na 10 w 40 dodam że na 15 przejechane ok 20 km tylko czy olej się nie zwarzy przy takiej zmianie a cały czas jeżdził na 10 w 40 tylko że za póżno się odwiedziałem :(

Zrób "płukankę" przy spuszczaniu minerała i zalej semi,tylko w miarę szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktory motul do 2.0 TFSI ? :mysli:

Motul 8100 X-CLEAN 5w-40

bedzie dobry ? moge zamawiac ? :gwizdanie: niech ktos potwierdzi jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...