Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielę się swoimi doświadczeniami odnośnie oleju w 1.8T BFB. Po zakupie auta stan oleju zawsze był idealny. Cyrk się zaczął jak zacząłem zmieniać oleje co wymianę. Zawsze byl to pełny syntetyk - prawdopodbnie 5w40 oraz 5w50. Najpierw lałem Castrola Edge - było ok, nie brał oleju, brak zastrzeżeń. Po lekturze forum kupiłem chwalonego motula i tu zaczął się cyrk. Nagle auto zaczęło mi pobierać olej... Postanowiłem wrócić do Castrola ale to nic nie dało a chyba nawet było gorzej. Od tamtej pory już zawsze musiałem mieć w bagażniku dolewkę. Przesiadka na mobil też nic nie dała. Dopiero podczas ostatniej wymiany kolega mechanik postanowił zalać mobil1 5w30. Teraz silnik nie chla tyle oleju co poprzednio. Fakt robiłem pierwszą dolewkę ale dopiero po ok 5000km. Na poprzednich olejach dolewka wjeżdżała nawet po ok 2000km a więc teraz jest znacznie lepiej. Zobaczymy jaki wynik osiągnę przy przebiegu 10000km. Mam nadzieję że na 5w30 silnik nie będzie tak konsumował oleju jak na poprzednich. Czy w takiej sytuacji podczas następnej wymiany oleju warto zrobić płukankę? Jedno jest pewne zostaje przy 5w30, tylko znowu mnie korci żeby zalać Motula z tym że tym razem dedykowanego do VW/Audi. Jak myślicie trzymać się już mobila czy można lać motula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak miales szlam po Castrolu to rzeczywiscie Motul - ktory ma bdb wlasnosci myjace - mogl go rozpuscic i przez stare uszczelki olej cieknie. Na stare uszczelki jedynym sposobem jest wymiana tychze.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Sprowadziłem sobie A4 B6 1.8T Quattro z Niemiec z kompletną książką serwisową. Jednak mam problem, nigdzie nie mogę się doczytać jaki olej silnikowy był i jaki jest teraz zalany. Dodam, że samochód ciąglę miał robione przeglądy Long Life Service (co 30000km) w niemieckim ASO. Ostatni wpis z 29.05.2012r. przy przebiegu 163800km, zaznaczony Long Life Service i zaznaczone "Zusatzarbeiten" alle 2 Jahre. Na liczniku wyświetla się service za 5800km. Wybrałem olej Castrol Edge 5W30, czy będzie to dobry wybór? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: Szajstrol....

Kup cos bardziej sensownego i wymieniaj co 10000kmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! Tylko czy 5W30 będzie miało sens, czy może 10W40?

---------- Post dopisany at 18:26 ---------- Poprzedni post napisany at 18:10 ----------

Ok! Tylko o jakich parametrach, 5W30 syntetyk czy może 10W40 półsyntetyk? Poszperałem troszkę w instrukcji obsługi i wyczytałem, że olej używany w zakresie przeglądu Long Life Service to VW 503 00, natomiast wyżej wspomniany Castrol Edge 5W30 to olej o standardzie VW 503 01, VW 504 00/507 00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lej żadnych longlajfów. Dobry 5w40 i temat zamknięty. Wybór szerokt, nawet nie biorąc pod uwagę lanego w Polsce Castrola.

Wymiana jak pisał Dev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Do AEB jest mozliwosc wlania MOBIL 1 PEAK LIFE a po 7k przejscie na X-cessa? Najchetniej wlalbym od razu X-cess, ale obawiam sie ze nie przyjdzie mi na środe a w środe rano go potrzebuje. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Dzika, wyślę Ci dziś i na jutro będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodzi w gre. Rozmawialem z nim i powiedzial ze 100%towej pewnosci nie ma takze chyba wezme juz tego Mobila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! Tylko czy 5W30 będzie miało sens, czy może 10W40?

---------- Post dopisany at 18:26 ---------- Poprzedni post napisany at 18:10 ----------

Ok! Tylko o jakich parametrach, 5W30 syntetyk czy może 10W40 półsyntetyk? Poszperałem troszkę w instrukcji obsługi i wyczytałem, że olej używany w zakresie przeglądu Long Life Service to VW 503 00, natomiast wyżej wspomniany Castrol Edge 5W30 to olej o standardzie VW 503 01, VW 504 00/507 00.

Polecam tobie..... uwaga..... Neste Pro City 0W40 zanim ktos napisze ze to szajs niech zerknie w karty...

Nastepna wymiana u mnie to wlasnie ten olej, na syntetycznej bazie, zaden hydrokrak(mineral)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! Tylko czy 5W30 będzie miało sens, czy może 10W40?

---------- Post dopisany at 18:26 ---------- Poprzedni post napisany at 18:10 ----------

Ok! Tylko o jakich parametrach, 5W30 syntetyk czy może 10W40 półsyntetyk? Poszperałem troszkę w instrukcji obsługi i wyczytałem, że olej używany w zakresie przeglądu Long Life Service to VW 503 00, natomiast wyżej wspomniany Castrol Edge 5W30 to olej o standardzie VW 503 01, VW 504 00/507 00.

Polecam tobie..... uwaga..... Neste Pro City 0W40 zanim ktos napisze ze to szajs niech zerknie w karty...

Nastepna wymiana u mnie to wlasnie ten olej, na syntetycznej bazie, zaden hydrokrak(mineral)

Może następnym razem, kupiłem już Castrola Edge 5W40. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie tego typu ,czy jest możliwe żeby 1,6 miał lany 5w40 przy przelocie 320 tys ?

---------- Post dopisany at 18:47 ---------- Poprzedni post napisany at 18:45 ---------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie tego typu ,czy jest możliwe żeby 1,6 miał lany 5w40 przy przelocie 320 tys ?

---------- Post dopisany at 18:47 ---------- Poprzedni post napisany at 18:45 ---------

Znam takie na 0W-30 z duzo wiekszym przebiegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki

jakim zalać?

zalezy ile chcesz wydac ?

z czegos ciekawszego to moze byc motul x-cess

tanie i dobre lotos termal control, elf excellium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...