Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Czy odłączać akumulator przy wyciąganiu licznika ?


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

WItam :hi: serdecznie,gdzieś jakiś spory czas temu o tym czytałem ale nie moge teraz za cholere tego znaleźć :disgust: Chodzi mi o to że mam licznik w którym jest termometr, Chciałbym jednak odpiąć swój licznik i na próbe podłączyć drugi licznik. I czy musze odłanczać aku żeby uniknąć np jakiś błędów któe mogą się pojawić po wpięciu licznika spowrotem?? Czy poprostu mam nie mieć włorzonych kluczyków w stacyjce i nic nie włączać puki nie zostaną powpinane kostki do licznika?? Z góry wielkie dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odłączałem aku i nic się nie stało. Kluczyk miałem wyjety ze stacyjki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie odlaczalem aku i jeszcze mialem zaplon wlaczony bo podpinalem sygnaly z FIS i tez nic sie nie stalo,a jezeli chodzi o termometr to do niego jest osobna kostka,a termometr wysuwa sie w dol tak ze nie musisz odlanczac licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ale musze instalacje poprowadzić nową, bo fabrycznie nie posiadałem termometru i czujnika. A druga sprawa to posiadam termometr w liczniku anglika, a w tym liczniku są dodatkowo dwa zegary (temperatura oleju i napięcie) i chciałbym zobaczyć czy (i jak) będą mi działać zegary. Czy po podłączeniu licznika od anglika ruszy się wskaźnik napięcia. Tylko że na prędkościomierzu są mile na godzine, a i przebieg jest w milach. Zastanawia mnie czy jeśli bym przełożył prędkościomierz z obecnego auta do licznika z anglika to czy bym miał przebieg także przeniesiony. Czy musiał bym coś zmieniać VAGiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszy się wskaźnik napięcia

nie, oleju też nie

Czy musiał bym coś zmieniać VAGiem??

vagiem zmienisz przebieg z mil na km, tyle że nie cofniesz licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że oleju się nie ruszy to wiem (brak czujnika) ale jeśli chodzi o wskaźnik napięcia to jeśli się nie ruszy wogóle po podłączeniu, to czy można poprostu ze wskaźnika napięcia poprowadzić kabelki np do aku, albo prędzej podłączyć do kabelka w stacyjce (do plusu po zapłonie)?? TO przebieg jest zapisywany w liczniku czy komputerze samochodu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaznik napiecia sie ruszy,po podpieciu kostek do licznika normalnie wskazywalo mi napiecie i nie ciagnolem zadnych dodatkowych kabli,a przebieg jest zapisany w liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze raz. Po podpięciu angielskiego licznika z 6 zegarami, w miejsce mojego europejskiego z 4 zegarami, wszystko będzie działać jak należy z wyjątkiem zegara o temperatzurze oleju?? I jeszcze jedno pytanie: W zegarze angielski któy chce włożyć do swojego auta licznik prędkości podany jest w milach i tak samo przebieg. Czy żeby mieć mój przebieg wystarczy poprostu do anglika przełożyć cały prędkościomierz od mojego auta i wtedy będzie wszystko grało?? Pytam bo nie chce przekładać jedno z drugiego i na odwrót niepotrzebnie. Aha no i nasuneło mi sie kolejne pytanie. W któy to kabelek w stacyjce muszę wpiąć termometr, dokładnie chodzi mi o "za zapłonem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpieciu angielskiego licznika powinien chodzic woltomierz-umnie chodzil bez zadnych dodatkowych kabli,a przebieg zapisany jest w pamieci licznika wiec przelozenie predkosciomierza nic ci nie da,przeloz sobie sama tarcze i podjedz do kogos na VAG zeby ci przeprogramowal,ja zakladalem licznik od anglika-przelozylem samą tarcze i przeprogramowalem go VAGiem

Tu masz temat o termometrze

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t8481.0.html;highlight=termometr

a tu masz rozpiske pinow,moze ci cos pomoze

Niebieski, 26-pin

1 -nie uzywany

2 -Aktywacja brzeczyka

3 -Terminal 15

4 -Terminal 15

5 -Nie uzywany

6 -Terminal 61

7 -Awaria hamulca/ Hamulec reczny

8 -ABS

9 -Poduszka powietrzna

10 -CAT

11 -ABS odwrotny (cokolwiek to znaczy)

12 -Poduszka powietrzna odwrotna (cokolwiek to znaczy)

13 -Prawe światło parkingowe

14 -Blokada zapłonu, S-Contact

15 -Aktywacja brzeczyka

16 -Nie uzywany

17 -Nie uzywany

18 -Cisnienie oleju 1.8 bar

19 -Terminal 58d

20 -Poziom plynu chlodniczego

21 -Prawy kierunkowskaz

22 -Swiatla drogowe

23 -Wejscie szybkosciomierza

24 -Plyn hamulcowy

25 -Klocki hamulcowe

26 -Lewy kierunkowskaz

żółty, 26-pin

1 -Terminal 58

2 -Terminal 58

3 -Sygnal szybkosci silnika (obrtotomierz?)

4 -Klimatyzacja

5 -Zegar

6 -Szybkosc pojazdu sygnal 1

7 -Szybkosc pojazdu sygnal 2

8 -Czujnik drzwi -strona kierowcy

9 -Terminal 30

10 -Terminal 30

11 -nie uzywany

12 -Rezerwa paliwowa

13 -Lewy kierunkowskaz

14 -nie uzywany

15 -nie uzywany

16 -przelacznik klamry paska ? =]

17 -nie uzywany

18 -Terminal 31

19 -Terminal 31

20 -Okablowanie diagnostyczne

21 -Nie uzywane

22 -nie uzywane

23 -Swiece

24 -Immobiliser

25 - Wskazowka paliwowa (na zegarze)

26 -Temperatura plynu chlodniczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i podłączyłem cały licznik. Wskaźnik napięcia się ruszył, brzęczyk drzwi także działa (czego nie miałem w swoim liczniku) wszystko grało tylko nie wiem czemu AIR BAG się cały czas świeci, nawet jeśli podłącze spowrotem swój stary licznik (można to skasować??). Na czym to przeprogramowanie licznika ma polegać?? W moim liczniku mam przebieg 172tys km a w angielskim 140tys mil. I jak to wszystko przeprogramować żebym w angliku miał ten sam przebieg co u mnie i żeby to wszystko pokazywane było w kilometrach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu się dziwisz przecież Ci pisałem o poduszce ze sie zaświeci, co do zmiany mil na km jest na forum, ale zeby nie było za łatwo to osobie poszukaj, co do przebiegu to musisz się zgłosić do kogoś kto robi "korekcje" liczników świeżo sprowadzonych aut żeby doprowadzić ich przebieg do średniej krajowej :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...