Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4b6 1,8T BVB problem z czujnikiem i błedami


marcino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Auto to A4B6 1,8T 2002 BVB 163Koni, Multi

Mam Takowy Problem, Od czasu do czasu sprawdzam czy niema jakiegoś błędu w Aucie i ku mojemu zaskoczeniu wyskoczyły mi następujące:

20561657_1522406807781547_1746958974_n.png

Po skasowaniu błędu, problem został i po podłączeniu pod komputer wywaliło mi takie błędy:

aaa.jpg

Tyle z mojego sprawdzania..Jeden z mechaników który sam sprawdzał kompem powiedział ze wina leży w czujniku nastawienia wałka rozrządu i inny zaś że czujnik wału korbowego.

Przy takiej rozbieżności pojechałem do poleconego przez kolegę warsztatu i powiedział mi, ze wina może leżeć przy napinaczu łańcuszka lub samego łańcuszka,gdyż jest on już słyszalny to fakt..i czujnik może już go żle zczytywać..Jemu wyskoczył właśnie błąd  czujnika nastawienia wałka rozrządu...Polecił mi zrobienie rozrządu z tyłu(napinacz i łańcuch) i ewentualnie wymianę czujnika i to co jeszcze wyjdzie..Co o tym sądzicie?Po skasowaniu błędu błędy zostają 2 Czujnik temperatury i włka korbowego i po chwili pojawia się czujnik pozycji wałka rozrzadu. Może ktoś miał taki problem bo powiem szczerze że rozbieżności są różne. Wymieniać tylko czujnik czy od razu wymieniać łańcuch z napinaczem,który defakto jest juz trochę słyszalny.Czujnik temperatury to wiadomo..Podpowiedzcie co robić, bo nawet nie wiem czy mogę nim jeździć na codzien czy nie..

Dodam tylko, ze auto zachowuje się normalnie, odpala, podczas jazdy nie czuję różnicy

Rozrząd sam przód był wymieniany 40tys wcześniej, ..Olej na chwilę obecna mam Motula 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy wskazują na:
Uszkodzenie elektrozaworu fazatora lub instalacji elektrycznej od niego.
Uszkodzenie elektrycznego termostatu lub przewodów od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim weźmiesz się za wymianę napinacza i łańcuszka sprawdź na VAG'u ustawienie rozrządu. Jeżeli będzie rozrząd źle ustawiony to również będzie takimi błędami sypał - ja miałem właśnie taki przypadek. Sprawdzenie to jest chwila moment, a można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Edytowane przez Repik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...