Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AUDI S5 SPORTBACK 3.0TFSI 333KM S-TRONIC - SPRZEDAM


domek92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprzedałem swoje poprzednie A5 i postanowiłem kupić coś mocniejszego ale nie koniecznie nowszego.  Wcześniej słyszałem różne opinie na temat swojego auta, że np jest 3.0TDI ale ośka i manual, wiem wiem audi bez q to nie audi. Dlatego postanowiłem zmienić na coś w quattro i tym razem z benzynowym silnikiem. Rozważałem 2.0TFSI, pojeździłem i w manualu i automacie ale to jeszcze nie to. Wybór padł na AUDI S5, wg mnie i wielu innych użytkowników jak np gregor10 jest to bardzo dobry silnik, a przede wszystkim podatny na modyfikacje na czym mi zależało i fajnie brzmi jak na V6.

Troszkę o samym aucie:

AUDI S5 z 2010r. przebieg 102 tysiące (wygląda na to że oryginalny), wersja SPORTBACK. Audi sprowadzone ze Szwajcarii.

3.0TFSI 333KM skrzynia S-TRONIC

Wyposażenie:

- Audi Drive Select

- B & O

- Skóra czerwono-czarna

- KEYLESS GO

- MMI 3G

- BIXy i LEDy

- Czujnik zmierzchu i zmroku

- Podgrzewane stołki

- Klima dwustrefowa

- Fotochrom

- Czujniki parkowania

 

Modyfikacje:

- Plan na zwiększenie mocy

- Dekor wokół zegarów BLACK PIANO

- Wymiana olejów filtrów świec (normalne po zakupie)

- Zderzak przód RS5

- Pozbycie się emblematów zewnętrznych

- Detailing wnętrza i karoserii

Niżej kilka zdjęć, zaraz po przyjeździe.  Za jakiś czas porządna sesja.

IMG_7672.JPG

IMG_7722.JPG

IMG_7664.JPG

_DSC5980.JPG

_DSC5982.JPG

_DSC5986.JPG

_DSC5975.JPG

_DSC5992.JPG

_DSC5996.JPG

_DSC6003.JPG

_DSC6006.JPG

_DSC6005.JPG

Edytowane przez domek92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2017 o 08:43, domek92 napisał:

Z przyczyn osobistych niestety jestem zmuszony sprzedać AUDI.

To była dobra bajka :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, komoornik napisał:

To była dobra bajka :grin:

poniekąd każda sytuacja jest osobista, a zacząłem budować dom, a chwile miałem dwie na raz więc białą wolałem pogonić ( poza tym wyśmiałeś mnie jak kupiłem 3.0TDI bez q;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyśmiewać, nie wyśmiewałem.

Ale gratuluję zakupu, fajnie że udało Ci się (co prawda metodą prób i błędów) dojść do tego że takie 3.0 TDI w FWD nie ma sensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku gratuluje zakupu.Coraz więcej ludzi przechodzi z diesla na mocna benzynę,sam zastanawiam się nad tym słysząc,jak jeździ i brzmi 534 konne S5 w mojej okolicy.Widze ze te same felgi już na trzecim aucie:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kopter napisał:

To zamiennik ? Widzę, że nadkola zostały bez zmian.

nadkola zostały, z tego względu że kupiłem uszkodzony zderzak RS i od zwyklaka, z kumplem który spawa plastiki pobawiliśmy się troche i to co nam wyszło widać na zdjęciu, oczywiście już polakierowany ;) mam teraz problem z pokrywą pod chłodnicami bo ni huhu nie pasuje. Musze coś pokombinować ;)

3 godziny temu, zbylus00 napisał:

Na początku gratuluje zakupu.Coraz więcej ludzi przechodzi z diesla na mocna benzynę,sam zastanawiam się nad tym słysząc,jak jeździ i brzmi 534 konne S5 w mojej okolicy.Widze ze te same felgi już na trzecim aucie:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ja tak grubo nie będę szedł jak gregor z tego względu że mam inne wydatki, ale coś tam bym chciał pomodzić jeśli chodzi o moc. Lecz najpierw skupie się na wyglądzie zewnętrznym i wnętrza. Owszem wzór felg ten sam lecz w pierwszej A5 były to 19" z RSQ3 jeśli się nie mylę, a te co mam teraz siedziały w białej i odrazu po przyjeździe S5, biała dostała ROTORy a tutaj siadły te. I szczęśliwy nabywca białej cieszy się ROTORAmi które miały być w fazie końcowej na S5. Wiem wiem, troche namotałem ale jeszcze nie jedne felgi będą na S5 bo hobbystycznie lubię je często zmieniać ;)

Jeśli chodzi o samo S5 jestem mega zadowolony, lecz jak ją dopadłem to nie mogłem zejść poniżej 22L/100KM, teraz już jest lepiej i wychodzi mi ok 16-17L.  Nie wiem czy zdecydowałbym się na S5 gdybym na codzień nie jeżdził multivanem w dieslu, bo by mnie trochę skrobała po portfelu jazda S5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja myślałem, że 300 do rezerwy irytuje ;-) widze, że 3.0 musi mieć na bogato żeby nie popłynęło... da się w trasie poniżej 10 zejść? (żeby nie trzeba było szukać stacji co 1.5 godziny na autostradzie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, was002 napisał:

...a ja myślałem, że 300 do rezerwy irytuje ;-) widze, że 3.0 musi mieć na bogato żeby nie popłynęło... da się w trasie poniżej 10 zejść? (żeby nie trzeba było szukać stacji co 1.5 godziny na autostradzie?)

W trasie 160-170 autostrada pali 10.7-11.5 litra. 

Przy 150 9.8-10.2 

przy 180-200 12-13.7l mowa o prędkościach stałych na tempomacie przez X kilometrów w moim przypadku jest to 460 w tym 40km Wiochami..;) 

jak dla mnie odpukać silnik bomba;) w mieście normalna jazda bez szaleństw 11-13.6 w zależności od natężenia ruchu mowa o przeciętnym..;)

Edytowane przez Binek1.8T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to u mnie jest coś nie tak, kiedyś wypadłem w trase to 100km/h max jechałem to zszedłem do 9L. W mieście jak jeżdżę oczywiście dynamicznie to robie na baku coś właśnie ok 300km, mega irytujące :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że w poliftowych coś zmienili z paliwożernością, kumpel ma BMW 335i w manualu i tyle samo pali co moje S5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto miastu nie równe..;) 14-15l tez sie zdarza ;) 

przy trasie 90-100 na spokojnie potrafi mi zejsc do 8l/100 ale to naprawdę muskanie gazu ;) z tempomatem :facepalm:

az wstyd sie przyznać:decayed:

 

no ale ja robię 50-60k rocznie. 70% autobahna. 

Edytowane przez Binek1.8T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robicie jakieś statystyki czy patrzycie po kompie? ;) Ja mam (to się jakoś brzydko nazywa po polsku) "fioła" jeśli chodzi o statystyki... 331...341...366...398 (trasa),333...316... tyle mam między tankowaniami... czwórkę z przodu widziałem może z raz... :P ale mało jeżdżę, a autostrady mają limit 140, więc nie ma gdzie jeździć dłużej 100 czy 120km/h żeby to zbić (średnia 13.77 wyliczona na wskazaniach dystrybutora, więc raczej dokładna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja patrze na kompa, nie sprawdzałem nigdy ile faktycznie od tankowania do tankowania i żebym wyliczał na kalkulatorze. Przyjąłem że 333KM musi tyle palić, poza tym jak miałem 3.0TDI stronic w tej budzie to miałem średnią 10,5L. Mam merca W124 coupe E220 czyli 2.2 w benzynie w automacie to też pali ok 11L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wpadło mi w ręcę coś takiego od polifta, gość sprzedał mi jeszcze cały wybierak. Zmieniał może ktoś taką gałkę? Dużo zabawy?

20706442_1623336887738802_2055584129_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty nowego wozidla. Motor pełen sztos!!

 

Co do gałeczki zabawy jest trochę. Albo wymiana wybieraka albo przeróbka obecnego zeby oczko w wybieraku było skierowane w wlasciwym kierunku czyli obrócenie końcówki wybieraka o 90stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, edraven napisał:

Graty nowego wozidla. Motor pełen sztos!!

 

Co do gałeczki zabawy jest trochę. Albo wymiana wybieraka albo przeróbka obecnego zeby oczko w wybieraku było skierowane w wlasciwym kierunku czyli obrócenie końcówki wybieraka o 90stopni. 

dzięki wielkie ;)

Właśnie gość mi dał wybierak, trzeba pewnie cały tunel wyciągnąć? A od spodu auta trzeba coś wykręcać>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...