Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem z odpaleniem i przerywaniem


magdyj5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam A4 B6 z 2001 roku 1,9TDI 130KM

Ostatnio jadąc samochód zgasł mi w drodze i nie chciał zapalić (musiałem zholować). Po 2 dniach jakby mu przeszło i palił "od dotknięcia". Teraz coś mu się pomyliło i czy na zimnym czy na ciepłym silniku czasami ma ciężko zapalić (kręci z 10-20 sekund). Na dodatek w drodze podczas przyspieszania czasami przerywa. Po podłączeniu pod komputer nie pokazuje żadnych błędów.

Czy miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze, kiedy i ile kilometrów wcześniej był wymieniany filtr paliwa ??:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko go kupiłem czyli w marcu były wymieniane wszystkie filtry (firmy MANN) i olej w silniku (Castrol 5W30).  Zrobione od tej pory mam 4 tys kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj dokładnie układ paliwowy pod kątem nieszczelności , możesz też na próbę podłączyć mu paliwo z bańki upchniętej gdzieś pod maską ( bezpośrednio do tandempompy przez uniwersalny filtr paliwa ).

Tylko wyjmij bezpiecznik nr 28, by Ci pompka w zbiorniku nie opróżniła zbiornika paliwa :naughty::

Bezpiecznik_28_do_pompy_paliwa_1.png

Albo zrób bypasa na odłączonych przewodach paliwowych ...

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też podszybie czy nie ma wody pod akumulatorem.. może zalewa Ci kompa/bezpieczniki i się cuda dzieją..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem bypasa i dalej bylo to samo. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i komputer. Wody nigdzie tam nie ma. Dalej to samo. Raz pali na dotyk a raz 20 sekund kreci i przy przyspieszaniu przerywa. Ja już zgłupiałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2017 o 16:52, magdyj5 napisał:

Zrobiłem bypasa i dalej bylo to samo. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i komputer. Wody nigdzie tam nie ma. Dalej to samo. Raz pali na dotyk a raz 20 sekund kreci i przy przyspieszaniu przerywa. Ja już zgłupiałem. 

Opisz dokładnie co zrobiłeś i jakie były tego efekty, bo z tego co napisałeś to żadnych wniosków wyciągnąć się nie da :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest taka objawa, że auto co mniej więcej 5 minut gaśnie. Po zgaśnięciu znów ma ciężko zapalić. Jak szarpało tak szarpie. Na ciepłym ciężej odpala niż na zimnym.  

Podłączałem bańkę z paliwem bezpośrednio do tandepompy wraz z filtrem. Jak było wcześniej tak samo było po podłączeniu paliwa na krótko. Wyczyściłem zawór EGR i sprawdzałem wszystkie bezpieczniki.  Słyszałem też o włączniku świateł, że na włączonych światłach pali. Nic to nie pomaga. Dziś podłączałem jeszcze raz pod kompa ale nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak paliwo podłączone prosto z bańki do tandempompy i dalej gaśnie , to trzeba by sprawdzić jakie ciśnienie daje tandempompa , jest na niej króciec pomiarowy z gwintem 12x1,5 do którego podłącza się manometr ( na zdjęciu zaznaczony na zielono ) :

pobrane.jpg

W poszczególnych zakresach obrotów nie powinno być niższe niż :

880 obr/min - 3,5 Barów

1500 obr/min - 6,0 Barów

2000 obr/min - 7,0 Barów

3000 obr/min - 8,0 Barów

4000 obr/min - 9,0 Barów

Manometr powinien mieć zakres do 15 barów i być wypełniony gliceryną ze względu na duże pulsacje ciśnienia i kłopot z prawidłowym odczytem na zwykłym :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem były zalane przekaźniki pod komputerem. Konkretnie wszystkie 3. Wymieniłem na nowe i jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...