Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Błąd centralnego zamka


l_krupinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio jak otwieram samochód z pilota to szyba przedna boczna po stronie pasażera otwiera mi do połowy. Po podłaczeniu Vaga pojawia się taki błąd:

01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)

35-00 - -

Czy może mi ktoś pomóc gdzie i jak mogę znależć przyczynę tego błedu i co zrobić aby ta szyba po nacisknieciu guzika na pilocie od alarmu podczas otwierania pojazdu nie zjerzdzała w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie trzymasz za długo otwierania? bo na takiej zasadzie działa moduł komfortu (domykanie/otwieranie szyb pilotem), jezeli trzymasz ok to sprobowałbym odkodowac ta funkcje, a pozniej zakodowac ja ponownie, o ile chcesz ja miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to opisane w podwieszonym dziale 'Kodowanie sterowników w Audi A4'

http://www.a4-klub.pl/smf/kodowanie_sterownikow_w_audi_a4_b5_19952001-t6358.0.html

trzeba zrobic tak jak w 'przykładzie' opisał to adadur

[br]Dopisany: 21 Styczeń 2009, 16:30_________________________________________________pamietaj aby ta wartosc zapisac przed zmianami (u Ciebie moze byc inna)

8wfama.jpg

w skrocie, aby odkodowac domykanie/otwieranie szyb trzeba od tej wartosci odjac 64 czyli u mnie to bedzie 12896 - 64 = 12832 i ta wartosc wpisac i kliknąc Do it!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz po prostu nieszczelność w układzie centralnego zamka, w B5 była to pneumatyka.

Jest trochę tematów na ten temat na forum....

Zjeżdzanie szyby wydaje mi się nie jest spowodowane kodowaniem. Wtedy musiałby przytrzymać przycisk dłużej, żeby tak się stało.

No wlaśnie wogóle za długo nie trzymam, jednokrotne naciśniecie guziaka na pilocie. A jak odkodować/wyłączyć tą opcje w centralnym żeby nie było domykania i otwierania syb z pilota??

Po co dwa tematy ? Smietnik na forum nie jest potrzebny... :kwasny:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_blad_centralnego_zamka-t62439.0.html;msg671807#msg671807

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Własnie wróciłem z samochodu z kompem i niestesty nic nie zrobiłem. Gdy wszedłem w zakładkę centralnego zamka (35) i potem w kodowanie to w okienku Software Coding mam wartość 00000, jedynie co udało mi się dodać to opcję 00032 czyli po przekroczeniu 15km/h zamykanie drzwi, reszty kodów nie przyjmuje. Czym to może być spowodowane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czym to może być spowodowane???

stary sterownik.... :wink4:

opcję 00032 czyli po przekroczeniu 15km/h zamykanie drzwi

działa :cool1: chyba Kolega moduł ma w centralce zameczka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja to mam już od kąd kupiłem moje :audi: czyli 1,5roku. Szyba mi zjerzdza niezależnie czy jest to zima czy lato. A może jest mozliwość żeby w boczku drzwiowym wypiąc jakiś kabelek tak żeby szyba po nacisnięciu przycisku w boczku drzwiowym się opuszczała i podnosiła a żeby nie reagowała na otwieranie z pilota i z kluczyka gdy dłużej przytrzymam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...